Szacuny
4
Napisanych postów
11
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
795
Cześć
W jaki sposób uzupełnić kalorie spalone dodatkowo podczas różnych aktywności nie związanych z siłownią uprawianych nieregularnie (treking w górach). Załóżmy że jestem ma plusie kalorycznym ale w weekend pójdę pochodzić w górach i podczas wędrówki spalę dodatkowo 1000-1500 kcal. Dużym błędem będzie kiedy uzupełnie te kalorie w tym samym dniu kiedy je spalę dokładając je po prostu do obecnego spożycia?
Szacuny
462
Napisanych postów
1085
Wiek
36 lat
Na forum
4 lata
Przeczytanych tematów
13325
Jak dla mnie to nie bedzie żadnym błedem a nawet najlepszym rozwiązaniem bo dostarczysz od razu budulca do regenerecji po tejze aktywności, Ale jakbys miał to sobie rozłożyc nawet na 2 dni to też nic wielkiego sie nie stanie skoro to są sytuacje sporadyczne
Szacuny
4
Napisanych postów
11
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
795
Przez sytuacje sporadyczne mam na myśli to, że mogą być takie miesiące że będę w górach 4 razy i takie w których nie będę ani razu, nie mam żadnego wzorca.
Szacuny
29759
Napisanych postów
27260
Wiek
34 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
384639
Skoro zdaża się to sporadycznie to możesz ten dzień zrobić sobie luźniejszy i oprócz podstawowej diety dołożyć jeden posiłek cheat metal, ale jeśli chcesz być skrupulatny do samego końca no to musisz dobrze wyliczyć ile masz tych dodatkowo spalonych kcal i po prostu je uzupełniać zgodnie z założeniami swojej diety pod kątem rozkładu makroskładnikow. Możesz je rozłożyć na kilka dni ale też możesz wszystkie wciągnąć jednego dnia, żadne z tych rozwiązań nie będą złym podejściem, najważniejsze żeby wiedzieć ile i nie przesadzić
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Ja bym dołożyła głównie w ten dzień i ewentualnie trochę następnego dnia, w ramach regeneracji i absolutnie nie jest to błąd, bo kiedy wyliczasz sobie kaloryczność jaką chcesz trzymać, to przecież bierzesz pod uwagę swoje aktywności. Tu zrobisz dokładnie to samo, tylko nie w skali całego tygodnia, a pojedynczego dnia czy weekendu, który wychodzi poza zwyczajny schemat. Do zwiększonego wysiłku dołożysz po prostu więcej paliwa. Byle w miarę adekwatnie, jak już wyżej wspomniano.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
12579
Napisanych postów
162283
Wiek
37 lat
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
1243139
Załóżmy że jestem ma plusie kalorycznym ale w weekend pójdę pochodzić w górach i podczas wędrówki spalę dodatkowo 1000-1500 kcal. Dużym błędem będzie kiedy uzupełnie te kalorie w tym samym dniu kiedy je spalę dokładając je po prostu do obecnego spożycia?
to nie jest blad:) tak sie reaguje w diecie, skoro danego dnia masz wiecej wysilku, to od rana juz mozesz zaplanowac ze bedziesz tego dnia jadl wiecej, na tyle na ile wykorzystasz w danym dniu podczas wysilku :)
przykladowo jak potrzebujemy na co dzien 3000 kcal, a danego dnia masz wysilek o 1000 kcal wiekszy, to smialo mozesz te 1000 kcal dac na 4000 kcal.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6450
Napisanych postów
79271
Wiek
41 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
774631
Kwestia przede wszystkim tego, jak często pojawia się u Ciebie jakaś dodatkowa aktywność fizyczna. Jeżeli ja np. jadę w góry raz do roku i robię wtedy przez dwa dni 50 kilometrów, spalając około 10 tysięcy kalorii, to nie zjadłam specjalnie o tyle kalorii więcej w te dni. Podejrzewam, że będąc 15 godzin w górach zjem nawet mniej, niż zawsze. Ciężko zabrać ze sobą aż tak ogromne ilości pożywienia. Głównie jakieś źródła węglowodanów. Jeżeli taka aktywność jest częstsza, to jak najbardziej wliczam. Jeżeli bardzo okazyjnie, to nie.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6450
Napisanych postów
79271
Wiek
41 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
774631
Jeden dzień nic nie zmieni w takiej sytuacji. Zakładając, że będzie to okazyjna aktywność fizyczna. Jeżeli jednak jest ona już w miarę stała, czyli około raz na dwa tygodnie, to oczywiście jak najbardziej warto jest ją wliczyć w swoje zapotrzebowanie kaloryczne i uzupełnić te brakujące straty energetyczne. Czy to tego samego dnia, jeżeli będzie taka możliwość, lub po prostu w ogólnej podaży kalorii podbić ilość spożywaną w perspektywie tygodnia. Nie będzie to miało żadnego znaczenia, jeżeli wyjdzie ogólnie na to samo.
Szacuny
2397
Napisanych postów
5805
Wiek
40 lat
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
106437
szafek
Cześć
W jaki sposób uzupełnić kalorie spalone dodatkowo podczas różnych aktywności nie związanych z siłownią uprawianych nieregularnie (treking w górach). Załóżmy że jestem ma plusie kalorycznym ale w weekend pójdę pochodzić w górach i podczas wędrówki spalę dodatkowo 1000-1500 kcal. Dużym błędem będzie kiedy uzupełnie te kalorie w tym samym dniu kiedy je spalę dokładając je po prostu do obecnego spożycia?
A ja odmienie napiszę że bym tak nie robił bo przyniesie to same plusy na masie raz na jakiś czas dzień nawet w dużym deficycie niż jakieś kombinację. To równie dobrze dziś zrobiłeś 5tys kroków a jutro 7 i już zmieniać kaloryczność???