SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zapotrzebowanie kaloryczne i makroskładniki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29756 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
tak, tłuszcz jest nam niezbędny do min. produkcji hormonów, jego znaczny brak może zaburzyć tę gospodarkę
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 482
DJ_DoDo
tak, tłuszcz jest nam niezbędny do min. produkcji hormonów, jego znaczny brak może zaburzyć tę gospodarkę



Dziękuje w takim razie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 482
Korzystając z okazji to chciałbym zapytać odnośnie "zerowego bilansu kalorycznego" Bo faktycznie tydzień/1.5 tygodnia gdy zacząłem pić yerba mate to nie czułem głodu i faktycznie jadałem 1000 - 1500 kalorii i gdy wleciałem na faktyczne parametry tj. 2660 to czuję się cały czas pełny no i 1k wróciło na swoje miejsce po jednym dniu
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Niestety nie rozumiem co masz na myśli. Chciałbyś zapytać o coś?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 482
domer
Niestety nie rozumiem co masz na myśli. Chciałbyś zapytać o coś?

Zgadza się.
Na czym polega "zerowy bilans kaloryczny" ?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 242 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8208
Na tym, że średnie dzienne spożycie kalorii jest równe TDEE (dziennemu zapotrzebowaniu).



Zmieniony przez - rafix87 w dniu 2021-05-19 19:02:42
1
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Nadal nie bardzo rozumiem o co pytasz. Zerowy bilans kaloryczny to tyle ile wynosi Takiej zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Możesz je policzyć dokładnym wzorem. W zasadzie cały czas pisaliśmy na ten temat. Polecam wrócić do poprzednich stron tego tematu i przeanalizować jeszcze raz naszą dyskusję. Dodatni bilans kaloryczny niezbędny jest w celu budowy masy mięśniowej. Ujemny bilans kaloryczny niezbędny jest w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Na zerowym bilansie kalorycznym dostarczasz tyle energii aby wychodziło na równi.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 482
domer
Nadal nie bardzo rozumiem o co pytasz. Zerowy bilans kaloryczny to tyle ile wynosi Takiej zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Możesz je policzyć dokładnym wzorem. W zasadzie cały czas pisaliśmy na ten temat. Polecam wrócić do poprzednich stron tego tematu i przeanalizować jeszcze raz naszą dyskusję. Dodatni bilans kaloryczny niezbędny jest w celu budowy masy mięśniowej. Ujemny bilans kaloryczny niezbędny jest w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Na zerowym bilansie kalorycznym dostarczasz tyle energii aby wychodziło na równi.



https://zapytaj.sfd.pl/jak-radzic-sobie-z-efektem-jojo-po-odchudzaniu-szybki-wzrost-wagi-po-odchudzaniu-q2610

Tutaj napisałem, jak masz chęci sprawdzić
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Niestety skoro jadłeś głodowe ilości energii w postaci 1500 kalorii, to doprowadziłeś do spowolnienia metabolizmu i być może zabrudzeń hormonalnych. Zależy ile czasu taka głodówka trwała. Wychodząc z niej nie da się już unikać efektu jojo. Popełniłeś podstawowy błąd i musisz teraz ponieść tego konsekwencje. Nie tylko miała to wpływ na metabolizm, ale również na funkcjonowanie układu trawiennego. Z tego też względu jedząc więcej, czyli ilość bliską zerowego bilansu energetycznego czujesz się obiedzony.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 482
domer
Niestety skoro jadłeś głodowe ilości energii w postaci 1500 kalorii, to doprowadziłeś do spowolnienia metabolizmu i być może zabrudzeń hormonalnych. Zależy ile czasu taka głodówka trwała. Wychodząc z niej nie da się już unikać efektu jojo. Popełniłeś podstawowy błąd i musisz teraz ponieść tego konsekwencje. Nie tylko miała to wpływ na metabolizm, ale również na funkcjonowanie układu trawiennego. Z tego też względu jedząc więcej, czyli ilość bliską zerowego bilansu energetycznego czujesz się obiedzony.


Dziękuje
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koktajle w diecie

Następny temat

Cyklaminian sodu

electro
Polecane artykuły