...
Siema,mam pytanko odnośnie makaronów. Na odchudzanie podobno najlepszy jest makaron pełnoziarnisty. Makaron pełnoziarnisty ma w 100g około 340 kalorii. Mimo to makaron lubelli zwykły w 100g ma 190 kalorii. Wytłumaczy ktoś jak to działa i jaki makaron lepszy na redukcje? :D
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
Zapewne porównujesz makaron suchy do gotowanego.
...
FighterXZapewne porównujesz makaron suchy do gotowanego.
No nie, patrze na etykiety na makaronach i większość makaronów pelnoziarnistych ma 350 kcal na 100g, a lubella zwykły ma 190 kcal na 100g ;p
Chociaż własnie znalazłem makaron pełnoziarnisty 160g/100 kcal xd
...
Lubella podaje na opakowaniu wartość po obróbce. Zagadka rozwiązana.
2
DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/
...
Nie tyjemy ani nie chudniemy od makaronu czy kaszy czy smalcu ( od produktu ) decyduje o tym kaloryka .co do makaronów to jak wyżej , podane po ugotowaniu co jest bardzo mylne
...
Nie ma czegoś takiego jak najlepszy makaron na redukcję tkanki tłuszczowej i najlepszy na budowę masy mięśniowej. Najlepsze co możesz zrobić to ułożyć dobrze zbilansowaną dietę, czyli bazować na wszystkich zalecanych źródłach składników odżywczych, a nie na jednym z nich w postaci makarony pełnoziarnistego. Każdy makaron jest dobry. Podobnie jak każda kasza, czy ryż. Kwestia tego żeby je urozmaicać i bazować na tych jak najmniej przetworzonych. Warto również wspomnieć, że każdy makaron z mąki pochodzącej ze zbóż ma tyle samo kalorii.
Moderator działu Odżywianie
...
każdy będzie taki sam. Uważaj na etykiety, i czytaj czy producent pdoaje przed czy po obróbce, najlepiej ważyć przed obróbką np ryż moze po ugotowaniu wazyć 200g a nawet i ponad 250g, ale nadal to jest 100g.
Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.
...
To są wartości po ugotowaniu, właśnie Lubella myląco podaje te makrosy.
To jest chyba jedyna marka w Polsce która podaje wartości PO UGOTOWANIU.
To jest chyba jedyna marka w Polsce która podaje wartości PO UGOTOWANIU.
,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".
...
nie ma makaronu dobrego na redukcję a innego na masę, po prostu lepiej bazować na makaronach z mąki pełnoziarnistej, bo jest mniej oczyszczona i zawiera więcej mikroelementów i błonnika
Dziennik żywieniowy https://www.sfd.pl/[BLOG]_Kulinarne_zmagania-t1207353.html
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz