1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 84 (kg)) + (6.25 X 193 (cm)) - (4.92 X 26) + 5 = 1923 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (6% z 1923 = 115)) = 115x3=345 1440+345=1785 kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 1785:7=251
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1923 kcal + (TEA)251 kcal = 2174
5. Dodajemy NEAT:
2174 kcal + 300 kcal = 2474 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2474 + TEF(10% z 2474 = 275) = 2474 + 247 = 2721 kcal
Trening aerobowy:
1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 84 (kg)) + (6.25 X 193 (cm)) - (4.92 X 26) + 5 = 1923 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 2 x 35 min x 10 + 2xEPOC (2x100) = 900 kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 900:7=128kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1923 kcal + (TEA)128 kcal = 2051
5. Dodajemy NEAT:
2051 kcal + 300 kcal = 2351kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2351 + TEF(10% z 2351 = 351) = 2351 + 351 = 2702 kcal
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś na to spojrzał i ocenił mniej więcej, kalorie wyszły równo praktycznie w tym treningu i w tym. Tak ma być?