SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemiana 34 kg co dalej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
Cześć wszystkim, na początek ankieta:

Cel : redukcja, teraz nie wiem
Płeć : mężczyzna
Wiek : 26
Waga : 84
Wzrost: 193
Obwód klatki : do pomiaru
Obwód ramienia : 35
Obwód talii : 98 na biodrach, około 93 w pasie pewnie
Obwód uda : do pomiaru
Obwód łydki : do pomiaru
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15? 20?
Aktywność w ciągu dnia : praca biurowa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : Na chwilę obecną 3x siłowy, 2x - 3x interwały
Odżywianie : Dieta trzymana w 100%, żadnych wymówek
Cel : celem była redukcja, teraz zwracam się po poradę co dalej
Ograniczenia żywieniowe: żadnych
Stan zdrowia : zdrowy w 100%
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, aeroby, interwały
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Wcześniej spalacz T6
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana >>> low carb>>> ketoza>>> w niedzielę 24.05.20 chcę ją zakończyć

Zwracam się do Was z prośbą o pokierowanie mnie co dalej robić, wjechać na 0 kaloryczne, masować czy dalej redukować. Przybliżę w paru zdaniach moją historię.

W marcu 2019 postanowiłem zmienić coś w swoim wyglądzie. Waga z marca 2019r - 118 kg - wzrost 193cm, straszne zalanie tłuszczem. Na tamten okres wyliczyłem zapotrzebowanie na poziomie 3500 kcal i tak też zacząłem. Zbilansowana dieta i trening 3x FBW i aeoroby 2x w tygodniu. Waga leciała, ja czułem się dobrze, problemem nawet czasami było zjedzenie tylu kcal. Leciałem tak kilka dobrych miesięcy ucinając węgle stopniowo, aż wjechałem na LOW CARB i znowu kolejne kilka miesięcy, aż tak do marca - kwietnia, waga oscylowała wtedy już na poziomie 90-92 kg.
Trochę wcześniej zamieniłem aeroby na interwały, napiszę jak one wyglądały:
1. Pajac 30 sekund
2. Wspinaczka 20 sekund
3. Plank 20>>30 sekund
4. Burpees - 20>>30 sekund
5. Bieg bokserski 20>>30 sekund
To była jedna seria bez żadnej przerwy między ćwiczeniami, po skończonej serii 45 << 40<< 30 sekund na chwilę obecną przerwy i na nowo. Zaczynałem od 3 serii, dzisiaj robię 7 serii, wychodzi jakieś 15 minut mega wysiłku. Uważam, że to dzięki temu pozbyłem się tylu kg przy czym oczywiście tkanki mięśniowej również.
W między czasie wszedłem na ketozę, żeby jeszcze bardziej wyciąć nadmiar tłuszczu - objętość treningowa się zmieniała, czasami odpuszczany był trening siłowy w zamian za interwałowy ( nie było siedzenia bezczynnego). Już wtedy moje kcal oscylowały w granicy 2300 w DT i 2000 w DNT których było mało, zazwyczaj sobota i niedziela.
Od 3 tygodni znów zacząłem biegać ( nadal jestem na ketozie, interwały również robię) dlatego kalorykę podbiłem do 2500-2600. Waga ruszyła jeszcze w dół, na chwilę obecną jest to 84,5 kg ze 118 kg. Fizycznie czuję się mega dobrze, nie chodzę zmęczony, motywacja nawet wzrosła, ale postanowiłem sprawdzić moją sylwetkę z opiniami ludzi, którzy mają dużo większą wiedzę ode mnie. Badania robiłem jakiś czas temu i jest wszystko okej.
Powiem szczerze, nigdy nie byłem na masie i bardzo bym chciał, ale wiem, że chyba nie jestem na tyle wycięty, żeby wjechać na masę, zostało sporo skóry, która na szczęście nie wisi jak flak, no ale jest.
Zanim wyliczę zapotrzebowanie według wzoru chciałbym wiedzieć pod co je wyliczyć, nadal mam robić interwały, biegać i siłowy? Nie wiem jak wyliczyć teraz moje 0 kaloryczne, mój metabolizm jest na pewno mega zastany, redukcja trwała długo, ale oczywiście nie obyło się bez jakichś kilkudniowych przerw, typu delegacja w pracy, jakieś wyjście na miasto itp. Dodam jeszcze, że szybko chudnę, szybko tyję zwłaszcza na brzuchu.
Wstawię jeszcze zdjęcia, niestety nie posiadam zdjęć PRZED obrazujących jak to wyglądało dokładnie, mam nadzieję że tyle info wystarczy, żeby ukierunkować mnie w dobrą stronę, chciałbym prowadzić ten temat, wiem że z Waszą pomocą za rok mogą pojawić się tu zdjęcia z dobrze wyglądającą sylwetką, ale jestem gotowy jeszcze redukować, jeżeli będzie trzeba.

Nie wiem co się dzieje z dodawaniem zdjęć





Zmieniony przez - szafoski3 w dniu 2020-05-20 13:09:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
Przed




Zmieniony przez - szafoski3 w dniu 2020-05-20 13:10:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9054 Napisanych postów 82737 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699780
Tutaj dalsza redukcja na chwile obecna nie wchodzi w grę . Zazwyczaj w praktyce sytuacja wygląda tak, że im dłuższa jest redukcja i im więcej drastycznych rozwiązań obejmuje, tym trudniej jest z niej „wyjść” obronną ręką. Podobnie też więcej problemów może przysparzać sytuacja w przypadku, której schodzimy do niskich pułapów tkanki tłuszczowej.Mięśni masz praktycznie zero . Musisz teraz odpocząć , wejdź na teraz na zero kaloryczne .
Proponuje również zapoznać się z tematem
https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
Dzięki Flex za odpowiedź, powiesz mi czy dalej trenować jak trenowałem czy coś mam odpuścić, bo nie wiem jak wyliczyć teraz 0 kaloryczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
szafoski3
Dzięki Flex za odpowiedź, powiesz mi czy dalej trenować jak trenowałem czy coś mam odpuścić, bo nie wiem jak wyliczyć teraz 0 kaloryczne.

Do wyliczenia aktualnego zera użyj najdokładniejszego wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 44 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 235
Chłopie! to co zrobiłeś jest naprawdę ekstra! Prawdziwie mistrzowsko sobie poradziłeś z tłuszczykiem i jesteś teraz nawet powiedziałbym chudziutki

Na pewno dalsza redukcja to by był pomylony pomysł, bo zaczniesz dochodzić do niebezpiecznego poziomu utraty cennych mięśni. Nie wydaje mi się abyś miał wciąż otłuszczone organy wewnętrzne. Skup się bardziej teraz na tym co misie lubią najbardziej.

Rób masę Zwiększ zapotrzebowanie kaloryczne o 500 kcal białkiem w na dobę i jeśli będziesz czuł, że dalej schodzisz z wagi to najłatwiej i moim zdaniem najbardziej precyzyjnie jest zwiększyć udział zdrowych tłuszczy aby podnieść kcal.
Dobry dressing do sałatki z jajkiem i kurczakiem lepiej zrobi niż podbicie węglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 232
Dzięki Azazel. Miałbym jeszcze pytań trochę.
Do niedzieli chce pociągnąć ketozę, jak mam z niej wychodzić ? W Poniedziałek mam od razu wjechać na 2g białka, 1g tłuszczu i reszta węgle ? Boje się mega zalania wtedy. Kolejna sprawa jak mam trenować ? Odpuścić nagle interwały i robić sam siłowy bez żadnych aeorobow ? Poradź mi proszę to wtedy wyliczyłbym kcal i mniej więcej wiedział na czym stoję. Dziękuję z góry
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 273 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3370
Możesz robić siłowy i do tego aeroby 20-45min, interwały bym odpuścił w obecnej sytuacji, oczywiście wszystko musisz uwzględnić gdy będziesz liczył zapotrzebowanie (siłowy+aero). Przypuszczam, że gdy wejdziesz na zero z tak długiej redukcji nieuniknione jest załapanie trochę fatu ale będzie to raczej mało widoczne.

Świetna robota.


Zmieniony przez - Fearsome w dniu 2020-05-20 17:01:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
Dzięki!

Panowie wrzucam moje posiłki, przez ostatnie kilka tygodni, 2 przykłady, codziennie urozmaicane, starałem się trzymać tłuszcze w proporcjach,
https://zapodaj.net/b4a8f4bcbeb9f.jpg.html
https://zapodaj.net/1dc00c097a8cb.jpg.html

Zabieram się teraz za wyliczenie kcal dla 3x trening siłowy w poniedziałek, środę i piątek i 2x aeorby we wtorek i czwartek. Skończyłem bieganie na poziomie 45 min, dystans to 10-12 kilometrów, zdarzało się że biegałem po 16 kilometrów. Przyznam, że ciężko 5 dni w tygodniu ćwiczyć, dlatego może to bieganie dać na 30 minut?

Kolejnym krokiem będzie edycja tego jadłospisu na wyjście z ketozy, mam to robić powoli? Odejmując tłuszcz a dodając węgle?


Zmieniony przez - szafoski3 w dniu 2020-05-20 17:39:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 44 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 235
Jeśli chcesz wyjść bezboleśnie z ketozy to proponuje zwiększanie ww o 20g co 3 dni do momenty aż nie osiągniesz swojej docelowej wartości. Zależy jak reaguje Twój organizm mi takie system co 3 dni pasował najlepiej.
Proponuje też wtedy paskiem się sprawdzać 2 razy dziennie. W chwili kiedy wyjdziesz z keto to już ścinaj tłuszczę proporcjonalnie do ilości kalorii dostarczanych z ww. Jeśli poczujesz się zbyt senny to wtedy zwolnij z ww trochę, bo pewnie na cukier na początku będziesz reagować jak wściekły
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Węgle z mąki

Następny temat

zero kaloryczne

WHEY premium