SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

sprzęt, ćwiczenia w domu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 271
Witam,

Mam 35 lat i obecnie około 90kg. Już od dawna coś tam ćwiczyłem w domu ale poważnie coś zaczołem robić jak na wadze pojawiło się ponad 95 kg.
Najpierw całkowicie przestałem jeść słodycze i pić słodkie napoje. Zwykle w ciągu dnia jem: śniadanie to: płatki z mlekiem, w pracy: bułka z serem, szynką i owoce banan, jabłko itp obiad to np ryż, sałatka, miesko czy tez jakaś zupa.Wieczorem zwykle jem bułke lub 2 z serem,szynką, warzywami czasem biały ser. Oczywiście w trakcie dnia woda, kawa, herbata, owoce. W domu do ćwiczeń mam korytarz o długości 6 metrów, 2 rodzaje hantelów własnej roboty 6kg i 14kg. Nie mam jakiegoś skomplikowanego planu treningowego i robie zwykle rozgrzewke czyli trochę truchtu, skiping, wymachy ramion itp. Nastepnie zwykłe pompki 3x30, brzyszki 3x20, uginanie ramion z hantlami (14kg) 3x20, odwrotne pompki, przysiady z hantelkami, wyciskanie hanlti na siedząco. Sytematycznie zwiekszam ilość czy ilość powtórzeń ćwiczeń jednak czegoś brakuje mi. Niestety pasuje kupić hanlte, bo obecne albo za cięzkie albo za lekkie czy tez nieporęczne. Tutaj znalazłem hantelki https://archiwum.allegro.pl/oferta/hantle-zeliwne-2x20kg-sapphire-obciazenia-gryfy-i7881274298.html i moje pytanie czy iść dalej i kupić ławeczke, sztange, więcej obciazen? A może na razie tylko hantelki? Co mogę w tym treningu zmienić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 687 Napisanych postów 249 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1232
jak sprawdza sie sprzecik w domowych warunkach??? juz Troche na nim smigasz... cos brakuje cos za duzo??
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
jak masz kasę i dość miejsca to wiecej sprzętu da Ci wiecej możliwosci,wiec decydowałbym się na ten kierunek.
A co do treningu, to zdecydujemy jak już bedziesz mieć sprzęt lub będziesz wiedzieć jaki będziesz mieć sprzet

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 271
Możesz/cie podać jakiś link do...i tutaj mam pytanie co pasuje kupić, takie minimum jakie potrzebuje?
Z forum już wiem, że najlepiej iść w żeliwo....myśle że maksymalnie potrzebuje 50 kg obciązeń na start? Hantelki już mam, bo znalazłem w temacie na forum:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/hantle-zeliwne-2x20kg-sapphire-obciazenia-gryfy-i7881274298.html. Co jeszcze potrzebuje? ławeczka, gryf prosty łamany? Budzet jaki dysponuje to około 1000zł


Zmieniony przez - mikalll w dniu 2019-09-09 11:48:10
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
ławka,stojaki,obciążenie,gryf,drazek do podciągania,poręcze
na ile kasy wystarczy,tyle weź

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Minimum to ławka z regulacją skosów, osobne stojaki, drążek sztanga mogą być małe gryfy i obciążenie, wg mnie to spokojnie starczy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 271
Ktoś mi tu doradził taki zestaw:
https://www.marbo-sport.pl/product-pol-27199-Zestaw-MH7_110KG_KIER-Lawka-dwustronna-stojaki-regulowane-zestaw-gryfow-i-obciazen-Marbo-Sport.html 83kg obciązeń to chyba trochę za dużo hehehe Drązek np taki:
https://allegro.pl/oferta/drazek-rozporowy-do-podciagania-wzmocniony-do100kg-7669564670 Ktoś ma taki drązek?




Zmieniony przez - mikalll w dniu 2019-09-09 23:23:11

Zmieniony przez - mikalll w dniu 2019-09-09 23:23:36

Zmieniony przez - mikalll w dniu 2019-09-09 23:23:55
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Zestaw ok, 83 kg wcale duzo nie jest, zobaczysz jak raz dwa progres będzie szedł, mzoesz takiego zestawu w czesciach gdzieś poszukać, jakichś używek w dobrym stanie, jedynie gryfy można nowe kupić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 271
Troszkę poczytałem te aukcje i te 83kg to liczą razem z gryfami .... Znalazłem na "aledrogo" zestaw obciążen 80kg za 529zl
https://allegro.pl/oferta/zestaw-obciazen-80kg-zeliwo-sg-talerze-silownia-7845564742?fromVariant=7845580666
a zestaw gryfów za 200zł
https://allegro.pl/oferta/zestaw-4-gryfow-28mm-gryf-prosty-lamany-gryfik-7023857765?fromVariant=7011915045
Praktycznie w tej samej cenie mam więcej kilogramów ;) Ławeczke i stojaki to chyba kupię z linka, który jest w poprzednim moim pośćie.
Pytanie techniczne: czy do obciązenia, które ma średnice otworu pod gryf ~30mm dobrze spasuje się gryf o średnicy ~28mm? Nie będą latały obciązenia na tym gryfie? Widziałem też gryfy o średnicy ~25mm....


Zmieniony przez - mikalll w dniu 2019-09-11 04:30:22
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35463 Napisanych postów 27519 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287734
Moim zdaniem najlepiej to szukać i kompletować osobno wszystko ( po olx masa okazji ) bo obciążenie możesz sobie z czasem dokupywać i wyjdzie najkorzystniej . Otwór 30 mm to najbardziej uniwerslany i w takie celuj ( najwięcej używek z taką średnicą chodzi ) - TAK dobrze spasuje na 28
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
25mm na hantelki ok, ale do sztangi już nie, jak masz jedno obciazenie to kupuj po dnie gryfy, kolejna sprawa ile miejsca masz na duży gryf, jak sporo to i nawet o gryf 220 cm bym się pokusił/.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 271
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z ławeczką

Następny temat

Drążek na ściane

electro
Polecane artykuły