Celem zapoczątkowania przygody z treningami typu FBW jest nabranie masy mięśniowej, chciałbym popracować nad sylwetką, zbudować mięśnie jednak nie chciałbym zalać się tłuszczem, typ sylwetki atletycznej, dotychczas uprawiałem i uprawiam sporty takie jak; koszykówka, nożna, ćwiczenia cardio, abs i nic poza tym. Sprzęt jakim dysponuje to sztangielki regulowane, o ciężar nie problem bo zawsze mogę dokupić. Co polecacie na sam początek, jakieś pomocne rady, wskazówki?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
Nie ma takich zdjęć, można wziać dwie osoby tak samo trenują i inaczej bedą wygladały, mozna trenować 3 lata i nic nie osiągnąc z powodu np złych nawyków treningowych, słabego odzywiania
Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.
...
To czy się zalejesz zależy w dużej mierze od tego jak będziesz się odżywiał.
A z hantlami na prawdę można sporo podziałać i jakiś sensowny trening ogarnąć.
A z hantlami na prawdę można sporo podziałać i jakiś sensowny trening ogarnąć.
...
Z tego co czytałem to zaleca się mieć tę nadwyżkę podczas takich treningów, możesz nieco więcej dowiedzieć się na ten temat? bo na sucho to raczej ciężko będzie zbudować cokolwiek, prawda?
Jeśli chodzi o hantle/sztangielki to opinie są doprawdy podzielne, jedni pomawiają że jest to stracony czas, że lepiej byłoby pójść na siłownie i zacząć konkretnie a z drugiej strony (tak jak i Ty) że można sporo podziałać na owym sprzęcie
Jeśli chodzi o hantle/sztangielki to opinie są doprawdy podzielne, jedni pomawiają że jest to stracony czas, że lepiej byłoby pójść na siłownie i zacząć konkretnie a z drugiej strony (tak jak i Ty) że można sporo podziałać na owym sprzęcie
...
Jeśli chcesz budować masę mięśniową to musisz mieć nadwyżkę kaloryczną do tego. na początek 200-300kcal.
Natomiast do samego sprzętu jeśli masz możliwość iść na siłownie to wiadomo, że to jest optymalne rozwiązanie bo sprzęt nie będzie Cię ograniczał, natomiast jeśli nie masz możliwości pójścia na siłkę to z hantlami tez można sporo podziałać.
Natomiast do samego sprzętu jeśli masz możliwość iść na siłownie to wiadomo, że to jest optymalne rozwiązanie bo sprzęt nie będzie Cię ograniczał, natomiast jeśli nie masz możliwości pójścia na siłkę to z hantlami tez można sporo podziałać.
...
Przyznam że zbudować mięśnie przydałoby się, niekoniecznie od razu zalać się chociaż w umiarze nabrać tkanki tłuszczowej też nie problem bo sam miałem to w planach żeby to jakoś wyglądało. Jeśli chodzi o siłownię to odpada, chciałbym coś podziałać w domowych warunkach na spokojnie, z obciążeniami raczej nie będzie problem bo zawsze mogę dokupić odpowiedni ciężar, na tę chwilę dysponuje zestawem 60kg, także dzieląc na połowę to już trochę jest i to na dobre miesiące albo nawet lata, w zależności od progresu
...
Z tym zalaniem to różnie bywa bo jak ta nadwyżka kaloryczna będzie za duża to może iść nieco w brzuch.?
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html tutaj masz przykładowe treningi możesz wziąć i ćwiczenia ze sztangą zastąpić hantlami.
W razie pytań pisz śmiało.
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html tutaj masz przykładowe treningi możesz wziąć i ćwiczenia ze sztangą zastąpić hantlami.
W razie pytań pisz śmiało.
...
Super dzięki za pomoc, co do sztangi to odpada bo na tę chwilę jej nie mam, może zakupie z czasem, co do samego treningu fbw to jak to jest z tymi seriami i powtórzeniami? W większości postach jest napisane że po 3 serie od 8-12 powtórzeń
Natomiast co do diety, przyznam że raczej mało co bym ją stosował, starałbym się trzymać makro, ale większość byłaby na wyczucie. Chociaż niejedna osoba wypowiadała się, że bez diet też można coś osiągnąć, świetnym tego przykładem jest kura, różnica tylko tym, że od zawsze startował w street workout
Natomiast co do diety, przyznam że raczej mało co bym ją stosował, starałbym się trzymać makro, ale większość byłaby na wyczucie. Chociaż niejedna osoba wypowiadała się, że bez diet też można coś osiągnąć, świetnym tego przykładem jest kura, różnica tylko tym, że od zawsze startował w street workout
...
Co do serii zależy od stopnia zaawansowania danej osoby 3 serie robocze na pocżatek mogą być
Jak to jedzenie na oko będzie czyste to ok
Jak to jedzenie na oko będzie czyste to ok
Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.
...
Staram się jeść jak najzdrowiej, jeszcze parę lat temu miałem nadwagę ponad 20kg, jak nie więcej... postanowiłem przejść na redukcje i od jakoś dwóch lat trzymam się tego co jem, jasne że zdarzy się zjeść jakiś fastfood czy pójść się napić w weekend ale wszystko z umiarem. Jest jakaś zawarta informacja dotycząca tego po jakim czasie są dostrzegane różnice sylwetki odkąd zaczyna się przygodę z ćwiczeniami siłowymi?
...
Nie ma jasnej reguły kiedy się pojawią efekty bo tego nie da się jednoznacznie ocenić. Zależy też jakich efektów dokładnie oczekujesz.
...
Zdaje sobie sprawę że efekty są niemalże u każdego różne, każdy ma inną genetykę i jest to również uwarunkowane treningami, systematycznością, dietą a także regeneracją. Ale jeśli miałbym zapytać krótko, czy ta forma ze zdjęcia po 7-miesiącach street workoutu jest również osiągalna po treningach siłowych jakim są sztangielki? dodam, że moja forma jest prawie 1:1 jak ta po lewej (przed metamorfozą)
https://zapodaj.net/b6ae3fee2ca25.jpg.html
https://zapodaj.net/b6ae3fee2ca25.jpg.html
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Poprzedni temat
Nierówna sylwetka. Na górze chudo, na dole grubo.
Następny temat
Krzysztof Piekarz