SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta na redukcję

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Witam! Mam 17 lat wzrost 177 waga 85 kg. Chciałbym ogarnąć sobie dobrze zbilansowaną dietę. Mam jednak problem z obliczeniem dziennego zapotrzebowania, chciałbym to zrobić dobrze ale w tych wszystkich wzorach się gubię a obawiam się że zwykły kalkulator zapotrzebowania może mnie wprowadzić w błąd. Siłowo nie trenuję lecz aktywności jest sporo lecz nie o wysokiej intensywności. Ćwiczenia od fizjo Codzienie (wzmacniające, rolowanie, rozciąganie) ok 1,5 godz dziennie
ok 2 razy w tygodniu basen i około 2 razy w tygodniu spacer/bieg ok godziny. Raz w tygodniu sztuki walki... czasem coś innego jeszcze wypadnie. Średnio licząc dziennie około 2 godziny treningu mam. Typ sylwetki na pewno nie ektomorfik raczej pomiędzy mezo a endo. Pracować nie pracuję więc w szkole raczej siedzący tryb życia.
W skrócie...
Czy mógłby mi ktoś wyliczyć moje dzienne zapotrzebowanie na kcal?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29759 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
policz wg tego wzoru
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html
tutaj masz źródła składników z jakich powinieneś korzystać przy układaniu diety
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.

policz, złóż coś i wstaw dietę wg tych wskazówek to ocenimy
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2019-01-14 11:37:53
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
A jaki stosunek makroskładników. 2,2g/kg masy ciała białko 1,5-1,7g tłuszcze, reszta węgle będzie ok?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Wstawiam dietę do oceny





Zmieniony przez - Jasiu22 w dniu 2019-01-14 12:32:34
...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29759 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
białka 2g na kg masy ciała, jak wziąłeś 2,2 to może tak być, tłuszcz min 1g na kg masy ciała ale tak do 1,5g, a reszta z węgli
tego masła orzechowego trochę dużo 50g, tym bardziej, że pewnie chodzi o masło z orzechów ziemnych, a nie jest to zbyt dobry produkt jakościowo, lepiej dorzucić wiórek lub innych orzechów, chia, siemię lniane
ostatni posiłek to potreningowy? jeżeli tak to potreningowo płatki owsiane nie są zbyt dobrym pomysłem
i pamiętaj o warzywach, bo są bardzo ważne, chyba że ich nie wliczasz


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2019-01-14 12:40:32
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79269 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774618
W czym dokładnie się gubisz? Wklej wyliczenia zapotrzebowania ze wzoru podanego powyżej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Przeanalizowałem i jakoś ogarnąłem wyszło ok 3000kcl. Postanowiłem więc że na początek dużo ucinać nie będę i zobaczę czy co z wagą będzie się działo. Później najwyżej będę odejmował.

Co do proporcji mogę je zredukować żeby było tak jak mówisz. Jeśli chodzi o płatki owsiane dlaczego nie jest to dobry pomysł po treningu? Chodzi o czas przyswajania białka czy co? Ostatni posiłek zazwyczaj jest u mnie potreningowym...


Zmieniony przez - Jasiu22 w dniu 2019-01-14 16:55:55
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79269 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774618
Możesz zjeść te płatki po treningu jak masz ochotę. Nie ma tutaj problemu. Mają one sporo błonnika, a w tym czasie lepiej zjeść coś lekkostrawnego, np. ryż basmati, jaśminowy, czy ziemniaki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Oki. Poprawie rozkład makro i wstawię przykładowa diete... 2 szablony żeby być pewny że robię dobrze. Pomyślę też o dzienniku bo nie mam zamiaru ciągle jest to samo wg schematu, myślę że takie podejście na początek będzie dobre aby wygrywać w tym a nie podjadać np... będę starał się regularnie uzupełniać dziennik żywieniowy danego dnia aby mieć pewność że jem wg mojego zapotrzebowania. Taki sposób będzie dobry?
...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29759 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
notując ile czego zjadasz masz nad tym kontrolę więc jak najbardziej to dobry pomysł
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79269 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774618
Zdecydowanie warto założyć dziennik i wpisywać w nim wszystkie istotne rzeczy odnośnie do diety i treningu. Postaramy się pomóc.

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dalsza redukcja czy już masa?

Następny temat

Podwyższony cukier a węglowodany

Shoty
Polecane artykuły