SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Mięśnie ud od wewnątrz - jak zwiększyć masę?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 93
Szukam inspiracji, jak ćwicząc w domu zwiększyć objętość ud szczególnie od wewnętrznej strony. Niestety jestem posiadaczką bardzo szczupłych nóg, a na dodatek pomiędzy udami widnieje mi całkiem pokaźna szpara ;/ Nie mogę robić przysiadów (problem z kolanami). Poza tym wszystko. Mogę też kupić co trzeba. Doradzicie, co na ten problem zadziałałoby najlepiej? :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11184 Napisanych postów 52125 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Od wewnętrznej strony to przywodziciele - ja robię odwodzenia / przywodzenia nóg z użyciem gum oporowych (ważne, żeby dość mocne te gumy były, co by i opór jakiś był). Jaki masz problem z kolanami? Tez ciezkawych siadow klasycznych z powodu kolana chwilowo nie robię, ale u mnie sprawdzają sie natenczas ćwiczenia jednonoż jak przysiad bułgarski czy wykroczy z niewielkim obciążeniem.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4353 Napisanych postów 10989 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552700
Shadiix
Niestety jestem posiadaczką bardzo szczupłych nóg, a na dodatek pomiędzy udami widnieje mi całkiem pokaźna szpara ;/


Szczupłe nogi u kobiety to raczej powód do dumy. Kwestia kolan. Nie wiem w czym problem, zauważyłem jednak, że większość problemów z kolanami znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki gdy do treningów wtrącimy siady. Nie doradzam oczywiście by wrzucić maksa na sztangę i siadać pomimo bólu. Przysiady bez obciążenia potrafią zdziałać cuda, o ile wykonywane są prawidłowo i odpowiednio głęboko.
Szparą, jak to określiłaś, pomiędzy udami bym się nie przejmował, to całkowicie naturalne.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 407 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 12954
Generalnie zgadzam się z powyższym, najlepiej leczyć kolana przysiadami. Bo ich ból wynika najczęściej ze słabych mięśni szkieletowych. Tyle, że przysiad musi być odpowiednio dobrany do naszej budowy anatomicznej. Chodzi przede wszystkim o układ stóp i szerokość ich rozstawienia.

Teoretycznie można skupić się bardziej na pracy mięśnia obszernego przyśrodkowego ale to imo trochę bez sensu. Lepiej zadbać o rozwój całych ud (i ciała) i ew. skupić się na dopracowywaniu szczegółów gdy będzie już jakiś ogół. Dodatkowo jako kobiecie będzie Ci generalnie ciężko budować jakieś mięśnie.

Jakie przyrządy masz do dyspozycji na siłowni?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4045 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349880
Są ćwiczenia ukierunkowane, ale nie ma sensu ich stosować dopóki nie zbudujesz ładnej i umięśnionej nogi a chcesz poprawić detal. Także oprzyj trening na podstawowych ruchach.

A głębokie przysiady nie zawsze są dobre dla osób z problemami w obrębie układu ruchu

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
Trzymałbym się sugestii Ronniego - podstawy póki co.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 93
Padme - dość mocne to np. 8-10 kg? Czy to jeszcze ciągle zbyt słabe gumy? Jeśli chodzi o kolana, mam zbyt mało mazi stawowej i przy prostowaniu nóg kolana trzeszczą i mnie bolą. Ortopeda zabronił mi robienia przysiadów. Kiedyś myślałam, że właśnie lepiej będzie "rozruszać" te kolana i robiłam przysiady, była poprawa, a po dłuższym czasie znaczne pogorszenie...
Szajba - szczupłe może tak, zbyt szczupłe absolutnie nie. Od bioder w górę wyglądam normalnie, a nogi to jakby mi przyszyli z całkiem innego ciała ;/
Chriseq - na razie chciałabym zacząć ćwiczyć w domu. Zamierzam kupić hantle i może wyżej wspomnianą gumę.
Nogi chcę rozbudować całe - to nie jest tak, że będę ćwiczyć tylko to, co mi tu doradzicie. Po prostu przygotowuję sobie zestaw ćwiczeń działający na każdy z mięśni i szukam czegoś, co zaangażuje również te od wewnątrz.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11184 Napisanych postów 52125 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
myślę że 8-10 to spory opór, może nawet za. taśmy są zwykle oznaczone kolorami i chyba wielu producentów stosuje podobne kolory - celowałabym coś między zielonym a niebieskim.
co do treningu - nie wyważalabym na Twoim miejcu otwartych drzwi i nie układała od podstaw - popatrz sobie na gotowe propozycje treningów siłowych z działu ladies: https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html 
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 407 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 12954
Shadiix

Chriseq - na razie chciałabym zacząć ćwiczyć w domu. Zamierzam kupić hantle i może wyżej wspomnianą gumę.



W takim układzie ciężko coś polecić na wewnętrzne części uda.
Nie możesz robić przysiadów bułgarskich ani hack maszyny...
Na siłowni są maszyny, które pozwalają ładnie zaakcentować ten rejon. A z gumami jedyne co mi na myśl przychodzi to :





Ale gumy mają to do siebie, że nie trzymają napięcia w całym zakresie ruchu. Więc będzie to koślawa wersja tego ćwiczenia.
Ja bym proponował wybrać się jednak na siłownię.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6925 Napisanych postów 63312 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 787672
Docelowo jeśli nie będziesz mieć dostępu do siłowni możesz robić przysiad w wersji sumo on mocniej zaatakuje przywodziciele jednak. Trzeba jednak zająć się najpierw kolanami. Ich ból nie bierze się znikąd. Dobry fizjoterapeuta niech zbada Ci kolana
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Talia

Następny temat

Węgle przed czy po aerobami ?

electro
Polecane artykuły