SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening i diena na redukcję OTTO

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1373 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31184
Aby nie mieć zbyt dużej przerwy i się nie zniechęcić trochę dziś pomachałem :

Wiosłowanie nad chwytem:
10x 20 kg
10x 20 kg
10x 20 kg
10x 20 kg

Niestety nadal nie czuję tego ćwiczenie- a raczej efektów ćwiczenia czyli mięśni pleców.

Wyciskanie skos hantlami
8x 9 kg
8x 15 kg
8x 15 kg
8x 18 kg

SS rozpiętki+unoszenie hantli w opadzie
15 rozpiętek z 9 kg na ręką+ 15 pow. unoszenie w opadzie z 7 kg
15 rozpiętek z 9 kg na ręką+ 15 pow. unoszenie w opadzie z 7 kg

Natomiast to ćwiczenie daje mi ogromną radość, a nawet powiem że trzyma mnie przy nadziei że warto trenować, po nim jestem napompowany, a mięśnie są czerwone-dotlenione.
Chciałbym tak wyglądać cały czas

No i spompowałem tric
Prostowanie przedramion w dół z wyciągiem, stojąc.
3 serie po 20 pow, z 13 kg- ale się rozkręcę.

Powiem Wam że w tym ćwiczeniu najlepiej czuję tricepsa , nawet bardziej niż odwrotne pompki, czuję że urośnie mi taki jak chłopakom w więzieniu
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 6265 Wiek 43 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 34223
W rozpietkach i unoszeniu wyrownaj ciezar bo domyslam sie ze co serie zmieniasz kg na hantlach i to wtedy nie ma zbytnio sensu. Ktore cwiczenie daje ogromna radosc?
Zamiast wiosla nachwyt mozna by jeszcze dac inverted rows ale nie wiem czy to dasz rade zrobic u siebie.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1373 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31184
Największą radość dają mi rozpiętki połączone z unoszeniem w upadzie, bo napompowaną mam klatę barki i ogólnie łapy, szkoda że to spada potem :)
Do tego ćwiczenia mam dwa komplety ciężarków, więc przerwa między rozpiętkami a unoszeniem w opadzie jest ok 30 sek, z tym że unoszenie robię na zmienę raz jedna ręka raz druga, wtedy nie oszukują bujając się tułowiem i nie biorę rozmachu balansem ciała.

Zawsze szybko rosła mi klata, już jak 15 latkowi gdy ćwiczyłem ekspanderem >

inverted rows -podoba mi się , może uda mi się wykombinować jakiś drążek do tego :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 6265 Wiek 43 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 34223
Jednak mysle ze lepiej by bylo jakbys unoszenie rowniez robil oburacz. Milo mi to slyszec-sam wymyslilem tą super serie-tzn ktos tam moze gdzies tak juz robil ale ja to sam sobie wymyslilem:)
Ja tez sie po tym zaj**iscie czuje.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1373 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31184
Jar robię obie ręce na raz to nie daję rady takiego ciężaru, czyli stoję w miejscu, jak robię pojedynczo to forma rośnie :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 6265 Wiek 43 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 34223
Hmm no dziwne ale jak wolisz.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1373 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31184
Dzisiejszy trening:
Podciągania
podchwytem na drążku:
5x ciężar ciała
5x z ciężarem 2,5 kg
5x z ciężarem 7 kg
5x z ciężarem 7 kg
5x z ciężarem 10 kg

Unoszenie nóg wiszą ca drążku:
3 serie po 1o pow

Wyciskanie na ławce poziomej:
7x 32 kg
5x 50 kg
5x 50 kg
5x 64 kg
5x 64 kg

Przysiady:
20x ze sztangą 20 kg
20x ze sztangą 20 kg
20x ze sztangą 20 kg
20x ze sztangą 20 kg

SS wyciskanie jednorącz siedząc+ wiosło jednorącz -2 serie
10x wyciskanie siedząc 17 kg + wiosłowanie 10x 17 kg

Unoszenie hantelek bokiem stojąc:
2 x10 powtórzeń po 7 kg

Triceps:
Prostowanie ramion w dół z wyciągiem
3 serie po 15 pow z obciążeniem 15 kg
Odwrotne pompki 3 serie po 15 pow
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1373 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31184
Dzisiejszy trening:

Wykroki ciężar ciała:
4x10 każda noga

inverted row
1x 10 pow
1x 10 pow
1x 8 pow
1x 8 pow
Pierwszy raz to ćwiczenie wykonywałem, muszę dopracować technikę i ilość powtórzeń.
Ale bardzo czuję pracę przedramion.

Wyciskanie skos hantlami
8x 10 kg
8x 10 kg
8x 18 kg
8x 18 kg

single leg rdl
4x 10 pow każda noga z obciążeniem dla lepszej równowagi -4 kg

SS rozpiętki+unoszenie hantli w opadzie
15 rozpiętek z 10 kg na ręką+ 15 pow. unoszenie w opadzie z 9 kg
15 rozpiętek z 10 kg na ręką+ 15 pow. unoszenie w opadzie z 9 kg

biceps:
uginanie ramion z oparciem o kolano 2 x 10 pow z ciężarem 10 kg na rękę
uginanie ramion z oparciem o kolano 2 x 12 pow z ciężarem 10 kg na rękę

Uginani ramion chwyt młotkowy 4x 10 pow - 10 kg



Zmieniony przez - OTTO w dniu 2016-11-25 23:21:25
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 6265 Wiek 43 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 34223
Single leg rdl-jak to noga z obciazeniem? hm chyba za bardzo kombinujesz. i Wyrownaj ilosc s i p w bicepsie i tricepsie.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1373 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31184
Nie, miałem na myśli że w ręce trzymam ciężarek- w tej ręce która idzie na dół gdy się pochylam.
Wyrównać czyli ma być po tyle samo powtórzeń w serii ? i Zawsze 4 serie ?

Co do ćwiczenia inverted row to nareszcie czuję plecy :)
Dziś w okolicy łopatek to jest chyba czworoboczny- wzdłuż kręgosłupa.
Ćwicząc podciągałem ciało do klatki piersiowej, a chyba żeby zastąpić wiosłowanie, należałoby podciągać się do mostka ?

No i czy 4 serie są ok ? Już wiem że nie dam rady 4x po 10 więc zejdą do 8 powtórzeń


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2016-11-26 09:06:11
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła, dynamika i zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Następny temat

masa- komplikacja pytań

electro
Polecane artykuły