Witam wszystkich :)
Nie wiem czy to dobre miejsce do zadania mojego pytania, ale może jednak znajdzie się ktoś, kto będzie mógł udzielić mi odpowiedzi.
Zrobiłem sobie analizę składu ciała (metodą bioimpedancji elektrycznej). Niestety nie jestem zadowolony z późniejszego omówienia wyników tej analizy. Osoba, z którą rozmawiałem, nie do końca była w stanie udzielić mi informacji, czy wszystko jest w prawidłowych proporcjach.
Mam 32 lata i 180 cm wzrostu. Moja waga to 67,5 kg.
Analiza składu ciała wyszła następująco:
Maska tk. tłuszcz.: 13,9 kg (20,6%)
Maska tk. beztłuszcz.: 53.6 kg
Wisceralna tk. tłuszcz.: 1 level
Wiek metaboliczny: 18 lat
BMI: 20,8 kg/m2
Masa mięśni: 50,9 kg
Masa tkanki kostnej: 2,7 kg
Zawartość wody: 38,4 kg (56,9%)
ECW: 15,7 kg
ICW: 22,7 kg
ECW/ICW: 0,69
Na dołączonym wykresie jest zaznaczone, że mam zwiększoną zawartość wody... tylko, nie wiem czy powinienem się tym jakoś bardziej martwić (zwłaszcza, że w ciągu dnia piję raczej mało - sądzę, że nawet poniżej zalecanej ilości). Pewnie pytanie jest bardzo ogólne, ale czy powyższa analiza jest dobra/zła?
Pozdrawiam
A.
Nie wiem czy to dobre miejsce do zadania mojego pytania, ale może jednak znajdzie się ktoś, kto będzie mógł udzielić mi odpowiedzi.
Zrobiłem sobie analizę składu ciała (metodą bioimpedancji elektrycznej). Niestety nie jestem zadowolony z późniejszego omówienia wyników tej analizy. Osoba, z którą rozmawiałem, nie do końca była w stanie udzielić mi informacji, czy wszystko jest w prawidłowych proporcjach.
Mam 32 lata i 180 cm wzrostu. Moja waga to 67,5 kg.
Analiza składu ciała wyszła następująco:
Maska tk. tłuszcz.: 13,9 kg (20,6%)
Maska tk. beztłuszcz.: 53.6 kg
Wisceralna tk. tłuszcz.: 1 level
Wiek metaboliczny: 18 lat
BMI: 20,8 kg/m2
Masa mięśni: 50,9 kg
Masa tkanki kostnej: 2,7 kg
Zawartość wody: 38,4 kg (56,9%)
ECW: 15,7 kg
ICW: 22,7 kg
ECW/ICW: 0,69
Na dołączonym wykresie jest zaznaczone, że mam zwiększoną zawartość wody... tylko, nie wiem czy powinienem się tym jakoś bardziej martwić (zwłaszcza, że w ciągu dnia piję raczej mało - sądzę, że nawet poniżej zalecanej ilości). Pewnie pytanie jest bardzo ogólne, ale czy powyższa analiza jest dobra/zła?
Pozdrawiam
A.
Krzysztof Piekarz