SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening na przybranie kilku kg przy problemie zdrowotnym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 989

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 369
Witam serdecznie, chciałbym przybrać parę kg. Dietę już ułożyłem - jest na forum i czekam na korekty. CO do treningu to ćwiczę regularnie od paru lat pompki, drążek więc "zastany nie jestem" i trochę siły jak na swoją wagę mam.

Moje dane:
wiek 21
wzrost 179
waga 60

Wyniki siłowe:
wyciskanie max 60kg
podciąganie na drążku szerokim nachwytem: 20


Moim celem jest przybranie trochę masy. Ze strony diety nie będzie problemu wszystko będzie bardzo dobrze zorganizowane i trzymane. Gorzej z treningiem bo mam problem z biodrem (płytka panewka) i odpadają najważniejsze ćwiczenia niezbędne o zdobywania masy takie jak: przysiady (w ogóle nogi odpadają - niestety, martwy ciąg, ćwiczenia stojąc z dużym obciążeniem - tutaj zamieniam w większości na siedzące i leżące (wyciskanie na barki, wiosłowanie leżąc na ławce). Tak więc kolorowa nie jest i nie wiem czy mam iść w fbw czy lepiej split ?
Proszę o jakieś wskazówki, który z treningów wybrać i czy w ogóle nabiorę masy. Trening po udzieleniu mi rad ułożę sam i będę prosił o korekty.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Jeśli już to bardziej w stronę treningu fbw na tyle na ile pozwoli Ci zdrowie. Będzie lepszym rozwiązaniem niż dzielony.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Trening nóg jest wykluczony na wieki?
Tak jak kolega wyżej. Zrób całościowy trening.

Można dobrać ćwiczenia siedzące/leżąco tak aby trening był kompletny.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 369
Niestety, trening nóg jest całkowicie wykluczony.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 369
Wiec skoro trening całościowy będzie lepszy to podzieliłem sobie go na A i B robiąc naprzemiennie i zmieniając co tydzień kolejność.

Trening A:
Wyciskanie na ławce płaskiej 12 10 8 6
Podciąganie na drążku szerokim nachwytem - 12 10 8 6
Wyciskanie hantlami na barki siedząc 12 10 8 6
Wyciskanie francuskie 12 10 8 6
Uginanie ramion z hantlami (młotki) 12 10 8 6
Unoszenie nóg w zwisie na drążku 4x max

Trening B:
Pompki na poręczach 12 10 8 6
Wiosłowanie hantlami leżąc na ławce 12 10 8 6
Unoszenie hantli na boki 15 15 15
Wyciskanie na ławce płasko wąskim chwytem 12 10 8 6
Uginanie ramion na modlitewniku 12 10 8 6
Wspięcia brzucha 4x max

Czy coś takiego zda egzamin? Co z ilością tych powtórzeń bo mam pewne wątpliwości ? Czy może na mniejsze partie po 3 serie ?



Zmieniony przez - tfarK w dniu 2016-08-23 12:16:16

Zmieniony przez - tfarK w dniu 2016-08-23 12:17:59
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Trening wygląda dobrze.
Osobiście wymieniłbym pompki na poręczach na wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim.

Trzy główne serie będą odpowiednie.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-08-23 12:19:11
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 369
Co do pompek na poręczach uważam je za ćwiczenie "wielostawowe", których w moim wypadku brakuje więc jeśli ktoś by poparł moją wypowiedź to chętnie bym go zostawił zważając, że później na triceps jest wyciskanie sztangi wąsko.
2
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 369
Ktoś jeszcze wyrazi jakąś cenną opinię czy mam rozumieć, że trening jest ok i powinien zadziałać ?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Jak dopniesz trening i dietę to nie powinno być problemu z tym żeby szło do przodu cały czas. Więc działaj śmiało
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki z trójbojem siłowym

Następny temat

Jaki mam współczynnik aktywności fizycznej?

electro
Polecane artykuły