Szacuny
41
Napisanych postów
544
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
6789
Czesc
Po ciężkim treningu FBW, gdzie daję z siebie wszystko nie mam już siły na koniec robić brzucha, łydek. Tzn. mogę się zmusić bez problemu, ale czuję wtedy, że nie daję z siebie wszystkiego.
Czy mogę te 3-4 serie na brzuch + 3 serie na łydki robić kilka godzin po treningu, gdy odpocznę? Ewentualnie w dzień nie treningowy ?
Szacuny
4079
Napisanych postów
45462
Wiek
6 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
349789
Witaj
To kiepskie rozwiązanie .Na brzuch wystarczy dosłownie 3 serie po treningu, których nie musisz robić z pełnym zapasem sił. Łydki możesz sobie darować albo ćwiczyć do 2 razy w tygodniu.
„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
Szacuny
4079
Napisanych postów
45462
Wiek
6 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
349789
Bo po treningu sie wyciszysz i zastygniesz, więc nie widzę sensu by od nowa zaczynać i ćwiczyć brzuch z łydkami. Lepiej jeśc i odpoczywać, bo w tym okresie zachodzi największa synteza białek.
1
„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
Szacuny
41
Napisanych postów
544
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
6789
Ronie mam jeszcze pytanko, bo dziś 1 raz cwicze z AB WHEEL kółkiem.
Zrobiłem 4 serie po 10, 10, 8, 6. Nie za bardzo czuję mięśnie brzucha, raczej głównie miesnie pleców, ramion i te szerokie pod pachami. Czy to normalne? Czy mam złą technikę? Pozdroawim
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
7059
Napisanych postów
63263
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
787452
To dość powszechny problem. Może być tak, że mięśnie brzucha są silniejsze od pozostałych wymienionych i z racji, że to ćwiczenie bardzo ogólnorozwojowe to słabsze mięśnie dają znać o sobie wcześniej. Druga opcja jest taka, że przyjmujesz złą pozycję techniczną podczas ćwiczenia i mocniej obciążasz grzbiet niż mięśnie brzucha. Musisz zrewidować technikę ćwiczenia.
Szacuny
41
Napisanych postów
544
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
6789
Umiem zrobić ze 2-3 razy Dragon Flag (na ławeczce płaskiej) - to możliwe, że mam mocne mięśnie brzucha? - Jak by co to prawie w ogóle ich nie widać, więc trochę wątpie :/
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
7059
Napisanych postów
63263
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
787452
Nie łącz sprawności i siły mięśnie brzucha z ich wyglądem bo to zupełnie dwie oddzielne kwestie. Brzuch może być silny ale wyglądać fatalnie w zależności od okresu treningowego w jakim jesteśmy.