SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

techniki zejść do parteru

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7251

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 131 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2268
Jeśli jakieś znacie to umieśccie je tutaj.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Hairi - Kata - wejscie do walki w parterze

Najczestsza sytuacja po wykonaniu udanego rzutu jest taka ze przeciwnik zostal sprowadzony do lezenia na plecach. Oto kilka sposobow na zakonczenie walki.

1. Chwyc za spodnie przeciwnika ponizej kolan i ruchem okreznym rzuc jego nogi w prawo, blyskawicznie przesun w przod prawa noge stawiajac ja (ugieta w kolanie) jak najblizej prawego boku przeciwnika. Po postawieniu nogi, pusc nogi przeciwnika i chwyc go za gorna czesc GI blokujac prawym kolanem jego klatke piersiowa.
Mozna teraz zaatakowac :
- kesa - gatame
- yoko - shiho - gatame
- mune - gatame
albo wyciagnac juji - gatame

2. Chwyc za spodnie przeciwnika ponizej kolan i ciagnij jego nogi w kierunku klatki piersiowej. W momencie gdy przeciwnik sprobuje cie odepchnac, pociagnij jego nogi do siebie i w dol. Teraz przejdz nad nim (caly czas pilnujac - tzrymajac kontakt - zeby ci nie uciekl) i kleknij nad jego tulowiem.
Mozna teraz zaatakowac :
- tate - shiho - gatame
- ude - gatame
albo wyciagnac juji - gatame

3. Przesun rece pod udami przeciwnika i chwyc go za pas po obu stronach. Energicznie nacisnij i pociagnij za pas tak, zeby przycisnac mu barki do maty. Teraz przesun tulow przeciwnika w prawo lub w lewo i blokujac go klatka piersiowa zaatakuj :
- kesa - gatame
lub
-juji - gatame

Przedewszystkim nalezy pamietac ze przy wykonywaniu technik najwazniejszy jest TIMEING
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 11068 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 54985
zejscie w nogi z glowa na zewnatrz i zbicie w bok i masz w parterze
nurek z gory z zachaczeniem
sprowadzenie za reke
itd
jak znajde jakies fotki to wkleje

...Brak Podpisu...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 39362
chodzi ci o sprowadzenia do parteru/obalenia czy też o rzuty?
Technik troche jest, poszukam i powrzucam

linki
[http://www.bobbydouglas.com/wrestlingtechpages/pictures.html] 
[http://www.bobbydouglas.com/wrestlingtechpages/f1.html] 
[http://www.bobbydouglas.com/wrestlingtechpages/4_1.html] 
[http://oroskaresz.tripod.com/wrest/wrest.htm] 

Zmieniony przez - natolin w dniu 2004-02-27 17:14:39
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 131 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2268
O wszystko, poprostu o to aby sprowadzić kogoś do parteru:)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 131 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2268
Oj, ale te linki nie działają
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 39362
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4047 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 20273
Linki beda dzialac jak usuniesz na koncu "]".
Wracajac do tematu, to technik sprowadzenia przeciwnika do parteru jest od groma, wiec ogranicze sie do podania tych, ktore w walce najczesciej udaje mi sie zastosowac, a wiec double leg takedown, zejscie do nogi z przechwyceniem drugiej, no i czasami zdarzy sie dzaksarow. To sa moje najskuteczniejsze sprowadzenia. Rzuty z racji braku gi rzadko udaje mi sie wykonac, no jakis czas temu zdarzylo sie biodro, ale to sa sporadyczne przypadki.

Moderator dzialu Grappling
Luta Livre Poznan Team

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4047 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 20273
Stad http://www.zapasy.org.pl/Filmy/Filmy_styl_wolny/Dzaksarow mozna sobie sciagnac filmik na ktorym jest wykonywany dzaksarow. Po sciagnieciu pliku na dysk trzeba tylko dopisac do niego rozszerzenie avi. Milego ogladania.

Moderator dzialu Grappling
Luta Livre Poznan Team

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 11068 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 54985
ale z dzaksarowa sie plecy robi odrazu moim zdaniem to rzut konczacy

...Brak Podpisu...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4047 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 20273
Ale nie w LL czy BJJ. Lezenie na plecach nie oznacza konca walki.

Moderator dzialu Grappling
Luta Livre Poznan Team

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 11068 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 54985
no tez niewiemy o jaka forme walki pyta pytajacy

...Brak Podpisu...

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hehe

Następny temat

Czy Gracie na początku walczyli napewno bez reguł??

electro
Polecane artykuły