Witam wszystkich. Zabieram się właśnie za układanie diety, więc proszę o ewentualne poprawki i uwagi co zmienić/ co poprawić. Teraz o mnie:
Mam 186 cm wzrostu, ważę 71 kg ( jest byk :D). Trenuję MMA 3x w tygodniu ( poniedziałek, wtorek, czwartek), do tego dochodzą 2 razy w tygodniu treningi na siłowni, więc tygodniowo jest to 5 treningów.
Jestem raczej ektomorfikiem. Dietę jakąś stosowałem już wcześniej, było + 6 kg ale znowu zacząłem się źle odżywiać i nie przykładałem wagi do tego co jem w efekcie spadło te 6 kg.
Jakieś pojęcie w układaniu diety tam mam (znikome, ale zawsze). Przejdę teraz do sedna.
Zapotrzebowanie kaloryczne wychodzi mi na poziomie ok 3280 kcal. Zacznę od tego pułapu i będę obserwował zmiany (lustro, waga) w odstępach tygodniowych.
Rozkład makro
Białko Na kilogram masy ciała będę przyjmował 2g białka.
Tłuszcze Tutaj 1.1-1.3 g na kilogram masy ciała.
Weglę 5-7 g na kilogram masy ciała.
Nie wiem czy dobrze obliczyłem rozkład BTW, czy lepiej obliczyć to procentowo. Ewentualnie można obciąć węglę na rzecz tłuszczy. Bo wydaje mi się że te 8g na kgmc to trochę dużo.
Proszę o ewentualne porady i wskazówki. Do każdego posiłku będę starał się dodawać warzywa/owoce. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Zmieniony przez - Artur :D w dniu 2014-10-13 12:20:55
Mam 186 cm wzrostu, ważę 71 kg ( jest byk :D). Trenuję MMA 3x w tygodniu ( poniedziałek, wtorek, czwartek), do tego dochodzą 2 razy w tygodniu treningi na siłowni, więc tygodniowo jest to 5 treningów.
Jestem raczej ektomorfikiem. Dietę jakąś stosowałem już wcześniej, było + 6 kg ale znowu zacząłem się źle odżywiać i nie przykładałem wagi do tego co jem w efekcie spadło te 6 kg.
Jakieś pojęcie w układaniu diety tam mam (znikome, ale zawsze). Przejdę teraz do sedna.
Zapotrzebowanie kaloryczne wychodzi mi na poziomie ok 3280 kcal. Zacznę od tego pułapu i będę obserwował zmiany (lustro, waga) w odstępach tygodniowych.
Rozkład makro
Białko Na kilogram masy ciała będę przyjmował 2g białka.
Tłuszcze Tutaj 1.1-1.3 g na kilogram masy ciała.
Weglę 5-7 g na kilogram masy ciała.
Nie wiem czy dobrze obliczyłem rozkład BTW, czy lepiej obliczyć to procentowo. Ewentualnie można obciąć węglę na rzecz tłuszczy. Bo wydaje mi się że te 8g na kgmc to trochę dużo.
Proszę o ewentualne porady i wskazówki. Do każdego posiłku będę starał się dodawać warzywa/owoce. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Zmieniony przez - Artur :D w dniu 2014-10-13 12:20:55
Krzysztof Piekarz

można sie przyczepić do tej szynki ale jeśli jest dobra skladowo ja bym nie robil z tego tragedii. Kilka razy w tygodniu daj jakąś tlustą rybę i ewentualnie jakieś orzechy. Wytrwałości 
Pamiętam jak ładnie metabolizm się nakręca potem, zawsze z początku ciężko wchodzi, ale dam rade :)