SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta 15-latka pod SW i siłownię.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 266
Witam.
Z góry przepraszam za moje poprzednie tematy (thx za artykuł ,,Pierwsza wizyta Jasia na forum"). A teraz do dzieła.
15 lat, 60 kg, 172cm, 6 treningów tygodniowo (4 SW i 2 siłka), ekto/mezomorfik, ,,Plusssz" (jako suplement ). Liczyłem swoje zapotrzebowanie na podstawie artykułu: https://www.sfd.pl/Odzywianie_i_suplementacja_w_sztukach_walki_by_k3ho-t264181.html  Wyszło mi ok. 2770 kcal. Rozłożyłem je na BTW: B - 120g (480 kcal), T - 78g (702 kcal), W - 362g (1488 kcal). Starałem się - wg. podanego przeze mnie wyżej artykułu - rozdzielić je na poszczególne posiłki. Oto co uzyskałem:
ŚNIADANIE: Białko - 20g, Tłuszcze - 15g, Węglowodany - 80g
II ŚNIADANIE: Białko - 20g, Tłuszcze - 15g, Węglowodany - 54g
OBIAD(I): Białko - 15g, Tłuszcze - 15g, Węglowodany - 54g
OBIAD(II): Białko - 15g, Tłuszcze - 15g, Węglowodany - 54g
PODWIECZOREK(posiłek przed-treningowy): Białka - 20g, Tłuszcze - 3g, Węglowodany - 80g
KOLACJA: Białko - 30g, Tłuszcze - 15g, Węglowodany - 40g
Dobieraniem posiłków zajmę się później. Chcę tylko wiedzieć, czy dobrze wszystko rozłożyłem i czy tyle kcal wystarczy, aby się nie przetrenować.
Pozdrawiam KyokSan
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 321 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16684
Białka podbij kosztem ww, bo Cię szybko zaleje, jak na moje. Zależy jak leży.
Raczej takie rozstawienie jest o kant dupy dobre, bo do każdego posiłku trudno będzie np. dać po 15 g tłuszczu, a węgle na noc to ŚMIERĆ
Spróbuj raczej podpasować to z posiłkami, a później balansować z ilością (g)

Zmieniony przez - nie1 w dniu 2010-09-04 22:05:16

„Pain hurts”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
w tym wieku jedz dużo, ale jak juz chcesz liczyc to wyglądąją obliczenia ok, 6g węgli przy 60kg/172cm w wieku 15 lat i 6 dniach treningowych to wcale nie dużo
węgle na noc tez nie koniecznie muszą być jak to nie1 ujął smiercią, taki pełnowartościowy posiłek zjedzony odpowiednio wczesniej przed snem niz b+t z pewnością korzystnie wpłynie na regeneracje

p.s. przeczytaj jeszcze '10 wskazówek żywieniowych'

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Jak kolega wyżej pisze nic nie dobieraj raczej postaraj sie dobrze skomponować posiłki i na tym bazuj

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 266
Rozumiem. Rozpisze sobie dietę, wkleję ją na forum i wtedy dam do oceny. Dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
w tym temacie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 266
Przy układaniu tej diety skorzystałem z tematu malegoPiotra, ponieważ ma on podobne warunki fizyczne jak ja. Dodałem jednak trochę kalorii ponieważ mam więcej treningów i chyba przyda się trochę kcal.
ŚNIADANIE: 0,5l mleka 3,2% + Płatki owsiane górskie 150g + jabłko /(lub) jajecznica z 3 jaj + 2 kromki chleba razowego pełnoziarnistego + jabłko
II ŚNIADANIE: koktajl (50g płatków owsianych, 150ml mleka 3,2%, 100ml jogurtu naturalnego, 1 banan, 150g twarogu półtłustego, łyżka miodu)
OBIAD(I): Zupa (rosół/pomidorowa/krupnik/ogórkowa itp.)
OBIAD(II): Pierś z kurczaka / kotlet schabowy / ryba smażona + ryż / ziemniaki / kasza + pomidory / ogórki / surówka z marchwi i jabłek
PODWIECZOREK(posiłek przed-treningowy): Jogurt naturalny 500g + rodzynki + płatki kukurydziane
KOLACJA(posiłek po-treningowy): Banan + 4 kromki chleba razowego pełnoziarnistego z serem białym
Co o tym sądzicie? Jako suplement stosuje ,,Plusssz multiwitaminy-multiminerały" i ,,Tran". Proszę o pomoc, bo zależy mi na odpowiednim odżywianiu ze względu na BARDZO ważne zawody (SW) jakie będę miał w czerwcu. Chcę się do nich dobrze przygotować a wiem że przy 6 treningach tygodniowo mój organizm przy złej diecie nie da rady :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
podaj mniej wiecej ilosc białka, węgli i tłuszczów jaką spozywasz przy tej diecie

ŚNIADANIE: szklanka mleka 3,2% + Płatki owsiane górskie 100g + (lub) jajecznica z 3 jaj + jabłko
II ŚNIADANIE: koktajl (50g płatków owsianych, 150ml mleka 3,2%, 100ml jogurtu naturalnego, 1 banan, 100g twarogu półtłustego, łyżka miodu), orzechy wloskie/laskowe
OBIAD(I): Zupa (rosół/pomidorowa/krupnik/ogórkowa itp.)
/zupy srednio pasują do zdrowej diety, ale czasem zjedz, szczegolnie jesli bedzie miec duzo warzyw
OBIAD(II): Pierś z kurczaka / kotlet schabowy / ryba smażona + ryż / ziemniaki / kasza + pomidory / ogórki / surówka z marchwi i jabłek, oliwa
PODWIECZOREK(posiłek przed-treningowy): kasza/makaron + mięso/ryba/jaja, troche warzyw
KOLACJA(posiłek po-treningowy): Banan + ziemniaki/ryz + mięso/ryba, troche warzyw

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 266
Uff w końcu wszystko policzone:
ŚNIADANIE: B - 30,4g / T - 25,4g / W - 125g / 900 kcal
II ŚNIADANIE: B - 42g / T - 17,5g / W - 111g / 785 kcal
OBIAD: B - 1g / T - 1g / W - 5g / 35 kcal
OBIAD II - B - 30g / T - 2,3g / W - 90g / 504 kcal
PODWIECZOREK(posiłek przed-treningowy): B - 24,5g / T - 11,7g / W - 100g / 615 kcal
KOLACJA(posiłek po-treningowy): B - 31g / T - 9g / W - 118g / 857 kcal
Podsumowując: B - 158,9g / T - 66,5g / W - 549g(!) / 3696 kcal(!)
W pierwszym poście napisałem moje zapotrzebowanie i gdy teraz patrze na to jaką mam nadwyżkę (1000kcal!) to... Obliczenia są dobre, dodam jeszcze że policzyłem dietę rozpisaną przeze mnie więc pewnie dlatego jest zła. Sprawdzę wieczorem propozycję lukasha_g. Jeśli będzie ok, to poleci SOG ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nie widze sensu takiego liczenia ale zrobisz jak uważasz zapewne jeszcze rośniesz także pilnowałbym by dostarczać jak najlepsze jakościowo żarcie tak jak Łukasz poprawił bedzie ok

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 266
Ok. Czyli nie bawić się w liczenie, stosować się do poprawionego planu i będzie git?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje do poprawki

Następny temat

proszę o ocenę śniadania na jutro

WHEY premium