SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta pod sw.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 223
Witam. Trenuję boks tajski. W wrześniu mam zamiar startować w zawodach i chciałem się dobrze przygotować i zacząć dietę od lipca. Chcę zacząć chodzić na treningi 5x w tygodniu i muszę polepszyć swoją regenerację. Jeszcze nie ułożyłem, bo mam kilka pytań.

Moje dane:
wzrost: 178cm
waga: 61-63kg (wacha się)
kategoria wagowa w jakiej mam zamiar walczyć: 63.5kg
cel: Redukcja ostatków tkanki tłuszczowej (na oko mam z 10-12%), chciałbym zejść jeszcze niżej i zbudować zamiast tego masę mięśniową.

Moje pytania:
1) Czy bardziej mi się opłaca najpierw zredukować tkankę tłuszczową przez miesiąc, a później przez kolejny zrobić masę tych 64kg i ją utrzymać, czy na odwrót? To wydaje mi się bardziej sensowne, bo nie mam dużo czasu, a nie chcę wejść na wyższą kategorię.
2) Jak wygląda wchłanialność białka z twarogu? Na śniadanie zawsze sobie robię koktajl z twarogiem, jogurtem, płatkami owsianymi i łyżką dżemu. Mam zamiar kupić wagę kuchenną i zrobić odpowiednie proporcje. Czy nie lepiej będzie mi twaróg zastąpić odżywką białkową?
3) Jak wygląda sprawa z jedzeniem jajek na tydzień? Wiem że jest jakiś mit z ilością? Z tego głównie składały by się moje posiłki na obiad. Mam kury więc jajka są wysokiej jakości. Wolę to zamiast faszerowanych kurczaków. No i też mam problem z obiadami. Bo mój tata strasznie tłusto gotuje, a jemu nie da się przemówić żeby robił to inaczej. Ewentualnie czasem jak jest jakieś mięso to przygotowuję to na własny sposób.
4) Mam problem z określeniem czy mam sylwetkę typu ektomorficznego, czy mezomorficznego. Zdjęcie wrzucę jak wrócę z treningu. Na razie napisałem na szybko.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 223
Dziękuję za propozycję, ale jednak wolę sobie sam ułożyć dietę. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek pierwszej poważnej masy - pomoc przy sprawdzeniu diety i suplementacji

Następny temat

Szałwia - pić czy nie pić

WHEY premium