Witam
Ćwiczę na siłowni od roku. Przez pierwsze 8 miesięcy ćwiczyłem źle. Tzn najpierw byle jak, a później dobrze rozbudowany split
Dopiero przez ostatnie 4 miesiące ćwiczę FBW w takim układzie.
A
- martwy ciąg 5x10p
- wyciskanie na prostej (12p,10p,10p,8p,8p)
- wyciskanie z klatki stojąc 4x10p
- wyciskanie francuskie zza głowy 3x10
- wspięcia na palce 2x20p/ rozpiętki 2x10
B
- przysiady ze sztangą na barkach 5x10p
- wiosłowanie 5x10p
- Wyciskanie sztangielek skos dod. (12p,10p,10p,8p,8p)
- uginanie ramion stojąc (12p,10p,8p)
- szrugsy 2x20p / przedramie 2xmax
Głównie zależy mi na sile która, stanęła już od kilku miesięcy. Na początku przygody, na klatke robiłem 4 ćwiczenia, teraz na 1 treningu robie jedno. Więc nie wiem czy się nie cofnąłem. Ale ok. Martwego ciągu nigdy nie robiłem. Teraz robię i jak zaczynałem od 40kg tak teraz dźwigam 75kg na 5 serii. Na klatkę w 5 serii wyciskam 70kg 8 razy. Jaki najlepiej teraz plan ułożyć? lub co w tym zmienić. Nie mam drążka do podciągania ani poręczy do pompek na tric czy klate. Mam za to atlas ale nie wiem czy na moim poziomie mi się przyda. Słyszałem że podciąganie na drążku można zastąpić ściąganiem drążka do klatki na atlasie. Mam zastój na klatce i na nogi przysiad też jakoś słabo mi idzie bo od 3 miesięcy robię przysiad z 50kg i nie moge więcej dołożyć. Diete trzymam bardzo restrykcyjnie i odpoczywam tez dobrze, więc wnioskuje, że źle mam dobrane ćwiczenia na treningu. Dodam że ćwiczę pon śr pt a we wtorek i czwartek rozciągam nogi i może po prostu są przemęczone lub coś w tym stylu?
Ćwiczę na siłowni od roku. Przez pierwsze 8 miesięcy ćwiczyłem źle. Tzn najpierw byle jak, a później dobrze rozbudowany split
Dopiero przez ostatnie 4 miesiące ćwiczę FBW w takim układzie.
A
- martwy ciąg 5x10p
- wyciskanie na prostej (12p,10p,10p,8p,8p)
- wyciskanie z klatki stojąc 4x10p
- wyciskanie francuskie zza głowy 3x10
- wspięcia na palce 2x20p/ rozpiętki 2x10
B
- przysiady ze sztangą na barkach 5x10p
- wiosłowanie 5x10p
- Wyciskanie sztangielek skos dod. (12p,10p,10p,8p,8p)
- uginanie ramion stojąc (12p,10p,8p)
- szrugsy 2x20p / przedramie 2xmax
Głównie zależy mi na sile która, stanęła już od kilku miesięcy. Na początku przygody, na klatke robiłem 4 ćwiczenia, teraz na 1 treningu robie jedno. Więc nie wiem czy się nie cofnąłem. Ale ok. Martwego ciągu nigdy nie robiłem. Teraz robię i jak zaczynałem od 40kg tak teraz dźwigam 75kg na 5 serii. Na klatkę w 5 serii wyciskam 70kg 8 razy. Jaki najlepiej teraz plan ułożyć? lub co w tym zmienić. Nie mam drążka do podciągania ani poręczy do pompek na tric czy klate. Mam za to atlas ale nie wiem czy na moim poziomie mi się przyda. Słyszałem że podciąganie na drążku można zastąpić ściąganiem drążka do klatki na atlasie. Mam zastój na klatce i na nogi przysiad też jakoś słabo mi idzie bo od 3 miesięcy robię przysiad z 50kg i nie moge więcej dołożyć. Diete trzymam bardzo restrykcyjnie i odpoczywam tez dobrze, więc wnioskuje, że źle mam dobrane ćwiczenia na treningu. Dodam że ćwiczę pon śr pt a we wtorek i czwartek rozciągam nogi i może po prostu są przemęczone lub coś w tym stylu?
Krzysztof Piekarz