Witam
Ćwiczę juz pół roku i zrozumiałem, że powinienem wreszcie skorzystać z rad fachowców. Ćwiczę z kolegą od 6 miesięcy. Interesują nas głównie ćwiczenia na powiekszenie masy mięśniowej. Ćwiczymy trzy razy w tygodniu. Nasz plan treningowy wygląda nastepująco:
Poniedziałek- klatka, biceps- 8 ćwiczeń
Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej- 4 serie 12x
Unoszenie gryfu łamanego podchwytem stojąc - 4 s 7x do połowy, 7x od połowy i 7x całych
Wyciskanie na ławce skośnej- 4s 12x
Unoszenie sztangielek chwytem młotkowym stojąc- 4s 12x
Rozpiętki leżąc na ławce poziomej- 4s 12x
Unoszenie gryfu łamanego nachwytem stojąc- 4 s 7x do połowy, 7x od połowy i 7x całych
Wyciskanie na ławce poziomej- 4s 12x
Unoszenie sztangielek chwytem stojąc- 4s 12x
Środa- barki, plecy- 8 ćwiczeń
Wyciskanie francuskie hantlami jednorącz siedząc- 4s 12x
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie)- 4s 12x
Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwyt- 4s 12x
Wyciskanie wąskim uchwytem na ławce poziomej leżąc- 4s 12x
Martwy ciąg na prostych nogach- 4s 12x
Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie)- 4s 12x
Wyciskanie sztangielek siedząc- 4s 12x
Pompki w podporze tyłem- 4 s 12x
Piątek- klatka, biceps- 8 ćwiczeń
Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej- 4 serie 12x
Unoszenie gryfu łamanego podchwytem stojąc - 4 s 7x do połowy, 7x od połowy i 7x całych
Wyciskanie na ławce skośnej- 4s 12x
Unoszenie sztangielek chwytem młotkowym stojąc- 4s 12x
Rozpiętki leżąc na ławce poziomej- 4s 12x
Unoszenie gryfu łamanego nachwytem stojąc- 4 s 7x do połowy, 7x od połowy i 7x całych
Wyciskanie na ławce poziomej- 4s 12x
Unoszenie sztangielek chwytem stojąc- 4s 12x
Tak wygląda nasz plan. Ćwiczymy ok. 2 godziny. Brzuch i nogi trenujemy głownie biegając, bądź wykonując jakieś ćwiczenia bez obciążenia.
Czy plan jest poprawny? Mamy zamiar ćwiczyć na masę. Czy zgadza się liczba serii, powtórzeń? Macie jakieś porady?
Ćwiczę juz pół roku i zrozumiałem, że powinienem wreszcie skorzystać z rad fachowców. Ćwiczę z kolegą od 6 miesięcy. Interesują nas głównie ćwiczenia na powiekszenie masy mięśniowej. Ćwiczymy trzy razy w tygodniu. Nasz plan treningowy wygląda nastepująco:
Poniedziałek- klatka, biceps- 8 ćwiczeń
Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej- 4 serie 12x
Unoszenie gryfu łamanego podchwytem stojąc - 4 s 7x do połowy, 7x od połowy i 7x całych
Wyciskanie na ławce skośnej- 4s 12x
Unoszenie sztangielek chwytem młotkowym stojąc- 4s 12x
Rozpiętki leżąc na ławce poziomej- 4s 12x
Unoszenie gryfu łamanego nachwytem stojąc- 4 s 7x do połowy, 7x od połowy i 7x całych
Wyciskanie na ławce poziomej- 4s 12x
Unoszenie sztangielek chwytem stojąc- 4s 12x
Środa- barki, plecy- 8 ćwiczeń
Wyciskanie francuskie hantlami jednorącz siedząc- 4s 12x
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie)- 4s 12x
Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwyt- 4s 12x
Wyciskanie wąskim uchwytem na ławce poziomej leżąc- 4s 12x
Martwy ciąg na prostych nogach- 4s 12x
Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie)- 4s 12x
Wyciskanie sztangielek siedząc- 4s 12x
Pompki w podporze tyłem- 4 s 12x
Piątek- klatka, biceps- 8 ćwiczeń
Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej- 4 serie 12x
Unoszenie gryfu łamanego podchwytem stojąc - 4 s 7x do połowy, 7x od połowy i 7x całych
Wyciskanie na ławce skośnej- 4s 12x
Unoszenie sztangielek chwytem młotkowym stojąc- 4s 12x
Rozpiętki leżąc na ławce poziomej- 4s 12x
Unoszenie gryfu łamanego nachwytem stojąc- 4 s 7x do połowy, 7x od połowy i 7x całych
Wyciskanie na ławce poziomej- 4s 12x
Unoszenie sztangielek chwytem stojąc- 4s 12x
Tak wygląda nasz plan. Ćwiczymy ok. 2 godziny. Brzuch i nogi trenujemy głownie biegając, bądź wykonując jakieś ćwiczenia bez obciążenia.
Czy plan jest poprawny? Mamy zamiar ćwiczyć na masę. Czy zgadza się liczba serii, powtórzeń? Macie jakieś porady?
Krzysztof Piekarz