SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z nawet najbardziej podstawowymi ćwiczeniami, dostosowanie planu ćwiczeń

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 703

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

63

Wzrost

182

Cel treningowy

nabranie niezbędnej masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

brak

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

masa

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38
Witajcie. Wakacje, nadciągające studia, trzeba byłoby coś w sobie zmienić. Wybór padł na kondycję organizmu, która nigdy nie była zadowalająca. Postanowiłem przedsięwziąć plan rozwoju opisany w temacie "Pierwszy rok treningów". Ułożyłem sobie dietę, którą pilnuję od 1 sierpnia, pochodziłem na siłkę "dla sprawdzenia" i uznałem, że warto byłoby ugryźć ten kawałek chleba.

Ze względu na to, że jestem podręcznikowym przykładem suchoklatesa, który przez całą młodość zamiast na dworze, siedział przed kompem mam duże problemy z wykonaniem nawet drugiego etapu treningu tutaj napisanego. Trener na siłowni po ocenie mojej postury polecił mi zamiast rzucać się na martwy ciąg, początkowo spróbować swoich sił na ławce rzymskiej.
Mój trening obecnie wygląda tak:
5 minut rozciągania
10 minut na bieżni
4s/15 wyciskanie leżąc (15 kg)
5s/15 przysiad (15 kg)
zamiast martwego ciągu, prostowanie tułowia na ławce rzymskiej 5s/15

Po zakończeniu ławki wracam do wyciskania leżąc, czyli w sumie wszystkie ćwiczenia wykonuję po 8 - 10 serii podczas jednego treningu.

Na sam koniec ponownie bieżnia.

Czy to, co robię ma jakikolwiek sens? Jakie ćwiczenia mogę sobie dołożyć, aby wzmocnić mięśnie brzucha i w niedługim czasie (2-3 tygodni) móc zacząć wykonywać martwy ciąg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale masz jakąś wadę postawy czy coś takiego? Jak nie, to rób mc i po prostu nie porywaj się na duże ciężary.
Co do obecnego treningu- bez sensu jest robienie 2 x ławki dziennie, na przysiadach dałbyś radę dołożyć więcej kg.
Co do brzucha- dołóż 1 ćwiczenie ze 2 razy w tygodniu, 3-4 serie. Możesz nawet wybrać z tego arta, o którym wspomniałeś.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie ćwiczenia na biceps

Następny temat

Problem z masą.

WHEY premium