SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Redukcja po pierwszej masie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
wiek - 23
3) waga/wzrost 177cm/ 92kg
4) staż treningowy 7 miesięcy
5) cel cyklu- redukcja po pierwszej masie
6) stosowane już wcześniej suplementy - brak
7) stosowane wcześniej spalacze- brak
8) suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych -brak
9) ilość dni wolnych od kreatyny- brak


Witam.

Właśnie kończę pierwszą w życiu masówkę, robiłem ją bez supli i waga z 73kg z lipca 2013( po redukcji) skoczyła do 92 na dzień dzisiejszy. Niestety, święta sprawiły, że nie uchroniłem się przed podlaniem więc chciałbym zacząć za tydzień- dwa redukcję. I tutaj mam kilka pytań-

1. Nie będzie to moja pierwsza redukcja w życiu gdyż robiłem już 2-3 (bez spalacza) i czy tym razem odrazu rzucić jakiś spalacz czy dopiero w maju-czerwcu pod koniec redukcji?

2. Rozumiem, że obowiązkowo BCAA na ochronę mięśni, tylko teraz które? Na allegro największą popularnoscią cieszy się activlab. Zaznaczam , że nie orientuję się w suplach więc nie wiem czy jest różnica między activlabem a np hitec.

3. Masę robiłem bez kreatyny jako że była to pierwsza masa w życiu i podobno na początku nie trzeba jej brać. Czy ten "okres", w którym kreatyna nie jest tak bardzo potrzebna już minął i pasowałoby kupić ją na redukcję żeby siła tak bardzo nie leciała, czy poczekać z nią do następnej masy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Wiek 112 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2251 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32554
Activlab ma mniej BCAA w BCAA(5g na 10 g proszku) :)
lepiej wychodzi hi tec (7,7g na 10 g)
ze spalaczy coś spokojnego clenburexin z treca lub Thermo Stim z Olimpu
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
Okej dzięki. I dawkowanie BCAA tak jak w poradniku faftaq'a- 5g przed treningiem, 5g po siłowym i przed aero i 5g po aero?
I jeszcze ta kreatyna- zbędna narazie, kupić czy już bcaa będzie antykatabolikiem i jednak odpuścić?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2251 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32554
BCAA powinno wystarczyć
1g BCAA na 10 kg masy ciała
wrzuć przed siłownią i po aerobach jak robisz jedno po drugim
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
Czyli po siłowym a przed aero nie dawać? Ok w takim razie kreatynę odpuszczę i dam od następnego cyklu masowego.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2251 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32554
zależy jak długie są poszczególne treningi? jakieś suple jeszcze stosujesz?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
Tak jak pisałem, to była moja pierwsza masa także za radami użytkowników nie stosowałem supli bo podobno narazie organizm daje sobie rade i zostawiłem je na późniejszy czas. BCAA i spalac chciałem zacząć stosować dopiero na redukcji za jakieś 2 tygodnie.

Normalnie robię trening siłowy jakieś 50-70 minut FBW, będę przechodził na redukcji na push pull więc pewnie treningi około 50 minut będą, i do tego planowałem po siłowych rzucić 30 minut biegania.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2251 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32554
to wrzuć przed siłownią, a drugą porcje przed aerobami - po aerobach zbilansowany posiłek
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
Okej,dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3218
Jeszcze jedna sprawa- białko. Raz spotykam się z opiniami, żeby brać je tylko w razie braków w diecie a raz , że koniecznie bezpośrednio po treningu.

Jak w takim razie ma wyglądać suplementacja? Przed siłowym i przed aero BCAA a bezpośrednio po aero właśnie białko czy jeżeli posiłek będzie do godziny to nie potrzeba wspomagać się białkową odżywką? Dzięki za odpowiedź.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka na pobudzenie przed silownia.

Następny temat

jak pozbyć się popędu seksulanego

electro
Polecane artykuły