SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Proszę o małą podpowiedz co do treningu dzielonego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 439 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6062
Witam

Mam 26 lat, 187cm wzrostu, ważę 83kg.

Trenuję od 2 lat z przerwami. Zacząłem od splitu, robiłem też bill star 5x5 i fbw. Moja waga na początku przygody z siłownią to 68kg. Brałem jabczan kreatyny, białko i gainera (oponka na brzuchu została mi po nim do dziś mimo, że jestem szczupły).

Muszę przyznać, że nawet w okresie regularnych treningów siła skakała nieznacznie: pod koniec cyklu na jabczanie wyciskałem na klatke 70kg, a zaczynałem od 55kg - skok niewielki. Troszkę więcej poszło w nogi. Jeśli chodzi o sylwetkę to trochę urosła klatka, ale mimo, że przytyłem 15kg całość wygląda szczupło i niewytrenowanie.

Chciałbym wrócić do regularnych treningów z pomocą monohydratu, serwatki i caseiny. Diety ścisłej nie mam, ale staram się prawidłowo odżywiać (chociaż oponka świadczy o czym innym).

Moje wymiary: klatka 107, biceps 34, łydka 39 udo...

Zamierzam zastosować trening z artykułu ronina220 "pierwszy rok treningów"

Zestaw A

Przysiady tylne 5x10
Wiosłowanie 5x10p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
Military press 5x10p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x10p
Martwy ciąg klasyczny 5x10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p

Trening na zasadzie:
Tydzień 1-A/B/A
Tydzień 2-B/A/B
Na zmianę.

Chciałbym jednak trochę go zmodyfikować:

Zestaw A

Przysiady 5x10
Wiosłowanie 5x10p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
Military press 5x10p
Wznosy sztangielek bokiem 3x10
Wyciskanie francuskie sztangi w siadzie 5x10
Uginanie sztangielek stojąc 5x12p

Zestaw B

Wykroki 5x10p
Martwy ciąg klasyczny 5x10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p
Uginanie ramion młotkowe 3x12

Jak widać w jednym dniu dodałem ćwiczenie na barki a w drugim na biceps. Te 2 partie to moje priorytety. Zamieniłem też przysiady w jednym dniu na wykroki.

Czy taki trening ma sens? Czy warto coś dodać / odjąć?

I ostatnie pytanie: czy trening robić co drugi dzień czy lepiej 3 razy w tygodniu.

Z góry dziękuję za opinie!

P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 63608
Możesz dodać a nie musisz wielkiej różnicy nie robi ale też sensu wielkiego nie ma.

Przysiady mozesz zamienic tea die nic strasznego nie stanie.

No I trending 3 x w tug co 2 dzień
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 14 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, treningu przygotowanego przez naszych trenerów.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - drazek czy wioslo?

Następny temat

wojsko

Shoty
Polecane artykuły