SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Brak reakcji na dietę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 9084 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 99307
Cześć,

Mam do Was pytanie. Sytuacja wygląda tak:

Rok 2011 dieta i redukcja pod okiem Konia. Super sprawa, zrzuciłem około 20kg. Potem oczywiście z własnej winy, brak ruchu, nie trzymana dokładnie dieta i po dwóch latach waga wrócila do punktu wyjścia.

Teraz najważniejsze: Przez te dwa lata jadłem potrawy z diety - nie ilości jakie były, ale jadłem. Np w pracy na zmiane albo 2xsalatka z kurczakiem albo 2xnalesniki z maki pelnoz. z miesem mielonym wg przepisu Konia, obiad ryż z kurczakiem - praktycznie codziennie. I tak przez prawie dwa lata.... Uprzedam pytania: nie, nie znudzilo mi sie to jedzenie :) (a dodam, że poza tymi daniami jadłem też dużo syfu - stąd też powrót do otyłości).

I pytanie. Ponieważ wróciłem do wagi jak dwa lata temu, podjąłem kolejną próbę, skoro wtedy dieta była przygotowana pod moją masę ciała to i teraz powinna działać. Oczywiście w jej skład wchodzą np wspomniane sałatki, naleśniki, ryże, kurczaki. Czy w związku z tym, organizm mógł się w jakiś sposób przyzwyczaić do takiego jedzenia - nawet jeśli jest ono zdrowe dla mnie i teraz nie reagować na taką dietę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3057 Napisanych postów 51895 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 351417
normalnie napisałbym byś wkleił dietę, ale jako że to moja rozpiska, a te trzymam w tajemnicy to nie wiem co Ci radzić. Być może popełniasz błędy nie w samym doborze produktów a sposobie ich przygotowania, często widziałem jak ludzie robili z moimi dietami cuda i ni jak to przypominało rozpiskę wyjściową, która była podana na papierze. Stan metabolizmu również zmienia się z czasem, a że rozpiska była przygotowana pod jego formę z roku 2011 mało prawdopodobne by dziś znajdował się w tej samej kondycji.

DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 9084 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 99307
Potrawy, ilości, składniki stosuje takie jak 2 lata temu - wtedy działało rewelacyjnie. Metabolizm??? Wtedy organizm przez 5 lat nie miał żadnego ruchu, teraz 1,5roku, więc metabolizm powinien być na nieco lepszym poziomie :)
...
Napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3057 Napisanych postów 51895 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 351417
a trenujesz też tak samo? I jak długo taki stan rzeczy się utrzymuje?

DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 9084 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 99307
Trenuje nawet mocniej - wtedy biegałem po 20 minut, teraz 30 i wiecej.... 2 tygodnie, waga bez zmian, obwody rowniez.
...
Napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3057 Napisanych postów 51895 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 351417
tylko biegasz, bez treningu siłowego?

DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 9084 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 99307
Oczywiście trening jest, ale na identycznym poziomie jak wtedy.
...
Napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3057 Napisanych postów 51895 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 351417
Także ja bym nie gdybał i nie siedział cały czas na tym samym a szukał przyczyny i błędów, zaczynając od doboru kcal do obecnego poziomu.

DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 9084 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 99307
Ok, policzyłem zapotrzebowanie wg linków podwieszonych w artykułach. Wyszło mi, że moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 3082kcal. Jestem endomorfikiem, przyjąłem również górne wartości. Patrząc tak realnie na to, wydaje mi się, że dostarczam organizmowi mniej niż te 3tys kcal dziennie. Ile? musze policzyc :) Na podstawie tego co tu już od paru lat czytam, to może być właśnie powód dla którego dieta mnie "nie rusza" :)

Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2013-10-30 09:40:17
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 506
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 9084 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 99307
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jedzonko

Następny temat

Twaróg zmiksowany z mlekiem

electro
Polecane artykuły