SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Przedramie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 171 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2370
Witam! Chciałbym was prosić o pomoc. Niedawno zaczełem ćwiczyć przedramie. Wiem, że jest w nim wiele małych mięśni. Czy moglibyście mi powiedzieć czy ćwiczenia które robie wystarczą aby przetrenować całe przedramie czy coś jeszcze dorzucić może coś wywalić?


Ćwiczenia:
-Zwijanie obciążenia na sznurek (Chodzi mi o to, że mam taką rurkę obwiązaną sznurkiem a na jej końcu jest obciążenie. Poruszając nadgarstkiem staram się zwinąć sznurek tak aby obciążenie doszło do rurki a potem spowrotem) 2 serie na 1 rękę
-Zwis z drążka (Staram się na nim jak najdłużej utrzymać) 4 serie max
-Pompki na palcach 4 x 5 pow

"Chłop to ma być chłop a nie szelki!"-babcia :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#11
Zwijanie rurki jest okej, dodałbym też uginanie nadgarstków w podchwycie i nachwycie, na sztandze lub hantlach - jak wyżej w inku :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 171 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2370
Na tej stronie są tylko 2 ćwiczenia na przedramie xd Ale faktycznie jak zwijam ten sznurek to trzymam go nachwytem więc zginanie hantli podchwytem można by chyba dodać. Ale oprócz umięśnionych przedramion chce mieć też mocny uścisk :D
Ma ktoś jeszcze jakieś rady? :) Bardzo bym o nie prosił :D

"Chłop to ma być chłop a nie szelki!"-babcia :)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Na ścisk to ściskacze są najlepsze.
Masy na nich dużo nie przybierzesz ale ścisk z całą pewnością się poprawi.
Kiedyś na początku używałem takich tanich małych a aktualnie używam takich firmy everlast http://klatka.biz/1375-thickbox/everlast-sciskacz-ev2452.jpg

Możesz też zakupić takie regulowane, sam ustawiasz sobie siłę z jaką będziesz ściskać. To koszt w sumie nie duży, bo można kupić też i takie tańsze i poćwiczyć się na nich da, a poprawa ścisku gwarantowana :)

Zmieniony przez - DannyNellson w dniu 2013-08-12 23:49:01
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 171 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2370
Tak wiem o nich niestety na siłowni ich nie ma :D Jak czytałem inne tematy o przedramionach na sfd to były jakieś pomysły aby np wziąć 2 talerze od gryfu i ściaskająć je przenosić od jednego miejsca do drugiego ale nie wiem czy to nie działa tak samo jak zwis z drążka xd

"Chłop to ma być chłop a nie szelki!"-babcia :)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem to dość słabe ćwiczenia. Ściskacze kup, to niewielki koszt a możesz używać tego wszędzie, nie trzeba robić konkretnego treningu z tym. Ja dla przykładu siedząc przed telewizorem trochę pościskam sobie, jadąc autobusem w drodze do szkoły, itp itd...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 171 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2370
Czyli ćwiczysz przedramiona codziennie? xd A co myślisz o obracaniu przedramion z hantlami?
Ps nikt inny tego nie czyta? xd

"Chłop to ma być chłop a nie szelki!"-babcia :)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Obracanie też jest swojego rodzaju sposobem na wyrobienie przedramion. Ja przedramiona mam wpisane w plan treningowy i wtedy ćwiczę uginanie nadgarstków hantlami i na sztandze podchwytem i nachwytem, dokładnie nie pamiętam ile serii. A na ściskaczu ćwiczę mniej więcej co drugi dzień po trochu, ale ścisk to też co innego, w roku szkolnym ćwiczę praktycznie codziennie po trochu :)



Zmieniony przez - DannyNellson w dniu 2013-08-13 00:46:19
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Wypełnij ankietę z podwieszonych.

Nawet nie wiemy jaki posiadasz staż treningowy i czy trenujesz coś oprócz tych przedramion....

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 171 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2370
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 16

Waga : 77

Wzrost : 180

Cel treningowy : Ogólnie masa ale a przedramie siła chwytu

Staż treningowy na siłowni : 6 miesięcy (wcześniej 4 miesiące trening w domu)

Uprawiane inne sporty : -------

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : cała siłownia

Dieta : Jest

Przeciwskazania medyczne : Brak

Zażywane suplementy : Białko, witaminy, omega 3

Ostatnio przerabiany plan: Split

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): brak

"Chłop to ma być chłop a nie szelki!"-babcia :)

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[FBW] - kilka nurtujących pytań

Następny temat

Plan treningowy do oceny na mase

Shoty
Polecane artykuły