SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko - dzienne zapotrzebowanie.

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 87544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 203 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1571
icesurfer

Poza tym spożycie sporych ilości warzyw, szczególnie surowych, może też negatywnie odbić się na układzie trawiennym.


Można się nabawić refluxu i nadżerki przełyku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 613 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26290
zmierzyłem ph swojego moczu i wyszło coś pomiędzy 5-5,5 nie wiem czy to źle czy dobrze, poza tym czy mając badania moczu w szpitalu powinno wykryć czy jestem zakwaszony czy nie co? bo miałem dość nie dawno no i w sumie jakby było coś nie tak to by powiedzieli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 748
Jakby było coś nie tak, to byś sam odczuł.
Oczywiście kwasica metaboliczna i inne jej rodzaje to choroba, dlatego nie ma co panikować jeśli mamy jej niektóre objawy. Nadmiar białka który nie ulega pełnemu strawieniu gnije, stąd mi. nieprzyjemne wzdęcia i oddech. Wysoka aktywność fizyczna również mocno zakwasza.
Nadmiar białka przy niepełnowartościowej diecie może również doprowadzić do zachwiania równowagi mikroflory bakteryjnej.
Więcej na: http://www.naturalnamedycyna.pl/ art. Znaczenie bakteryjnej flory jelitowej
Obniżenie odporności przez duży wysiłek, osłabienie, przeziębienie, antybiotyki, tony białka, wszystko się zazębia i w końcu może dojść do kwasicy, szczególnie jak niewytrenowany rzuca się na wysokobiałkową dietę i katorżnicze treningi.
Nie musi dojść do kwasicy, by nasz organizm nie radził sobie z regeneracją i "pełnym" wykorzystaniem dostarczanego białka. Dlatego nie ma co ślepo wierzyć wykalkulowanym i laboratoryjnie wyznaczonym dziennym zapotrzebowaniom, tylko należy obrać konkretną dawkę, stosować przez dłuższy czas, zachowując zdrowe, racjonalne odżywianie i słuchać reakcji organizmu. Wymaga to chyba więcej cierpliwości niż wiedzy.

Pierwszy symptom przedawkowania białka to cenna uwaga kumpla asekurującego cię przy wyciskaniu na ławce, brzmiąca: Stary! ale ci jedzie z ryja!
Przy sporej ilości białka głównie z nabiału miałem trądzik jak małolat. Ograniczenie nabiału do twarogu z jogurtem wyłącznie na noc, sporo warzyw i cera jak u niemowlaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jak się ma zapotrzebowanie na białko w stosunku do poziomu tk. mięśniowej u danego osobnika? to, co sprawdziłam na sobie, to fakt, że im mniej mięśni posiadamy, tym mniejsze mamy zapotrzebowanie na białko i większą podatność na zakwaszenie. może to oczywiste, ale musiałam niestety sprawdzić to na sobie i doświadczyć poważnych skutków zakwaszenia. Pytanie mam jeszcze co do diet niskowęglowodanowych - są jakieś normy proporcji B:T:W chodzi mi o optymalny stosunek białka do węgli i tłuszczy, aby uniknąć zarówno "przebiałczenia", jak i katabolizmu związanego z niską podażą energii z węglowodanów, tłuszczy? pewnie jest to kwestia b. indywidualna, ale tak się zastanawiam, czy spożywając 100g węgli dziennie, co wychodzi mniej niż 2g/kg (w moim przypadku) i tłuszcz na poziomie 1-1,2g węgli, można pozwolić sobie na te 2,5 g białka na kg/masy, czy wystarczy 2g/kg. no i faktycznie, zgodzę się z tym, że wliczać trzeba białko ze wszystkich produktów spożywczych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 203 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1571
Bo zapotrzebowanie należy wyliczać w stosunku do beztłuszczowej masy ciała. Wtedy gdy masz mniej mięsni to i wyjdzie że potrzebujesz proporcjonalnie mniej białka.
A optymalny stosunek BTW opisał doktor Kwaśniewski pod postacią Żywnienia Optymalnego - 1:2-6:0.8-1
Czyli na każdy gram spożywanego białka powinno przepadać od 2 gram tłuszczu i 0.8g węgli. Maksymalnie 1g węgli jeżeli białko pochodzi wyłącznie z wysokoprzyswajalnych źródeł taki jak np jajka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
Malcerz - generalnie piszesz z sensem. Myślę, ze keidy porzucisz dogmatyczny spośób myślenia inspirowany teoriami dr Kwaśniewskiego (który swojej koncepcji z resztą nie stworzył - a po prostu zapożyczył i niesłusznie nazywany jest jej autorem), będziesz na prawdę mądrym człowiekiem. Po co trzymać się sztucznego stosunku b/w/t, skoro rotacje mogą być znaczne zależnie od wielu czynników.

Z całym moim entuzjazmem względem LC, sugerowanie że maksymalna podaż węgli wynosi 1g / kg m.c. jest daleko posuniętym kuriozum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 748
fitunia jest to proces na tyle skomplikowany i indywidualny, że raczej nie ma ustalonych proporcji które gwarantowały by równowagę kwas-zasada i równowagę metaboliczną. Nie tylko ważne jest ustalenie zapotrzebowania na b/w/t na kg ms, ale przede wszystkim dostosowanie ilości b i w do aktywności fizycznej. Np. nie widzę sensu przekraczania 1,5g B przez osobę która, trening siłowy traktuje raczej rekreacyjnie.
Na pewno w większości organizmów przekraczanie 2,5-3g B jest nie wskazane. 100g węgli to przy budowaniu siły, masy czy wytrzymałości to zazwyczaj mało, chyba że łatwo łapiesz tłuszcz, a nie chce ci się robić dodatkowych cardio. Mała ilość węgli(jeśli nie jest to dieta keto) wcale nie gwarantuje, znacznych spadków tłuszczu. Lepiej czasem zmniejszyć ilość białka na rzecz węgli, bo i tak nadmiar białka przy niedoborze ww zostanie zamieniony na energię, o czym wielu zapomina.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 203 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1571
saajonarah

Z całym moim entuzjazmem względem LC, sugerowanie że maksymalna podaż węgli wynosi 1g / kg m.c. jest daleko posuniętym kuriozum.

Te proporcje mają sens. Jeżeli za główne źródło paliwa przyjmie się tłuszcze, to wg zasad biochemii konieczne jest ograniczenie węgli. Gdy w krwi znajdzie się cukier spalanie tłuszczy jest hamowane, komórki za sprawą insuliny dostają cukier.
Węgle w ~1g/kg nie zakłócają metabolizmu tłuszczy. Dopuszczalna wartość może być niższa lub wyższa - kwestia indywidualna, ale odchyłki nie będą znaczące. Wiec bezpiecznie przyjąć ten 1g na kg za wartość... optymalną.
Dla mnie ma to sens. A to czy Kwaśniewski czy Ponomarenko czy Taller... A kogo to...

Proporcje ŻO nie są przecież sztywne. Na 1g białka może przypadać od 2g w góre gram tłuszczy.

Zmieniony przez - Malcerz w dniu 2013-05-06 12:35:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 182 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 783
Zaskakujące, ze można napisać tak dużo żeby uzasadnić swoje poghlądy, nie przekazując jednocześnie merytorycznego uzasadnienia. I pisze to osoba, którą kojarzę z różnych dyskusji, w których od innych uczestnikós rozmowy domagała się zazwyczaj badań i konkretów... xD

Owszem węgle zmniejszają wykorzystanie tłuszczów i vice versa, ale nie ma jednej sztywnej proporcji / zależności w tym zakresie. Przynajmniej nikt jej jeszcze nie udowodnił. poza tym nie jest to system pracujący w zakresie dwuwartosciowym (czyli albo węgle albo tłuszcz). A już punkt odniesienia w postaci kilograma masy ciała jest nadzwyczaj relatywny, zwłaszcza gdy porównamy osoby aktywne fizycznie do osób nieaktywnych.

Z resztą czy tzw. "mieszanie paliw" musi mieć jakiekolwiek negatywne konsekwencje pokazują diety łowców zbieraczy (Hadza, !Kung, etc)...

Zawsze z dużym zainteresowaniem przypatruje sięwypowiedzieom osób, które luki w faktach zastąpić potrafią wiarą. Ja łaski tak głębokiej wairy nie otrzymałam od boga, czego w życiu codziennym nieraz żałuję. możliwe, że byłoby mi z nią o wiele łatwiej... xD

Zmieniony przez - carni w dniu 2013-05-07 11:00:13

"Rozprawienie się z błędem przynosi równe, a czasem nawet większe korzyści, niż odkrycie nowej prawdy lub faktu" - K.Darwin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
niestety tak bywa że twórcy diet,ich zwolennicy - sa zamknięci na argumenty przeciw czy inne,niezgodne z ich poglądami

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potreningowa suplementacja - potreningowe okno anaboliczne

Następny temat

Białko - maksymalna ilość w 1 posiłku

WHEY premium