George Prior – pięćdziesięciolatek z Los Angeles, ojciec dwójki dzieci, postanowił pokazać, jakie skutki może przynieść spożywanie zbyt dużej dawki cukru. Celem nadrzędnym eksperymentu było podniesienie świadomości ludzi na zagrożenie wynikające ze spożywania cukru. Jest to dość naturalna sprawa w świecie, który ma obsesję na punkcie właśnie cukru. George w swoim doświadczeniu nie tylko chciał pokazać, że picie Coli jest złe, chodziło generalnie o jedzenie produktów i przekąsek, które codziennie obciążają nasz organizm. 10 coli dziennie przez miesiąc tyle postanowił pić George Prior.

https://youtu.be/c3Mb0ujVYsU

Co się stało?

Już po dwóch tygodniach poziom jego tkanki tłuszczowej wskoczył do 14%, co okazało się 50% wzrostem w stosunku do poziomu początkowego (tak twierdzi w filmie). A waga podskoczyła o niemal 6kg. Po 30 dniach picia 10 puszek Coca-coli przybrał 10kg, a tkanka tłuszczowa mocno się powiększyła. Dodatkowo cały czas miał ochotę na coś słodkiego, a ciśnienie krwi podniosło się drastycznie. Nie mówiąc o częstszych bólach głowy oraz ogólnym zmęczeniu.

https://youtu.be/eibW4ouH55k

Tak, właśnie to zrobił cukier. Wiele osób jest nieświadomych ile ukrytych cukrów spożywa każdego dnia w różnych produktach. My jesteśmy świadomi, ale przyznajemy szczerze, że wyniki tego niezwykłego eksperymentu zrobiły na nas wrażenie. Mamy nadzieję, że na Was też i zanim sięgnięcie po gazowany napój lub sok, to się zastanowicie.

https://youtu.be/ImaLQgPLyq4

 

Źródło: http://www.fitnessandpower.com/fitness-stories/videos/10-cokes-a-day-for-a-month