SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Podział węgli/tłuszczu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1382
Witam,
mam mały problem odnośnie podziału Węgli/Tłuszczu i prosiłbym o poradę:
z kalkulatora BMR potreningu.pl wyszło:
Współczynnik BMR 2059.35
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3552.38
Węglowodany 55% 1953.81kcal = 488.45gram
Białko 15%% 532.86kcal = 133.22gram
Tluszcz 30% 1065.71kcal = 118.41gram

Moja waga 90kg/23lata/ 4x w tyg siłownia po 120min i zależy mi na dodatkowej masie.
3552 kcal + nadwyżka dla ekto (bo wydaje mi sie jestem ekto, ciężko nabrać mi kg) 700-900kcal = w zaokrągleniu 4200 kcal
W przypadku białka - 2,5g/kg = 225g * 4kcal = 900 kcal
i teraz moje pytanie:
Tłuszcz dać na 1,5g/kg a resztę w węgle ?
a może 2,5g/kg białka to lekko za dużo ? czy w sam raz ?
Z góry dzięki za podpowiedzi!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Białko trzymaj co najmniej na poziomie 2g/kg masy ciała. 700-900 kalorii to dużo. Spróbuj na początek 400-500. Kalorie dodawaj z węgli w posiłkach porannych/potreningowych. Jak rzeczywiście trudno jest Ci przybrać na wadze to zastanów się nad gainerem.
Zastanawiam się też co 2 godziny na silowni robisz ? Weż pod uwagę to ,że po jakiejś godzinie ćwiczeń do akcji wchodzi kortyzol.

Zmieniony przez - born4porn w dniu 2013-03-13 12:25:38
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Moze byc 2g bialka. Tluszcze 1,5g rowniez ok. Reszta weglowdany (chyba, że nie będziesz ich w stanie zjeść to trzeba będzie pokombinować z tłuszczami). Tych kcal trochę za dużo. Zacznij może od 3500 i obserwuj organizmu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1382
Trochę zgłupiałem z tymi kcal, kalkulatorek podał mi właśnie tyle ile wymieniłem, jeszcze taki mój arkusz pokazuje 3100. Zacznę wstępnie od 3500kcal tak jak pisze domer. Wyglądało by to tak, jak źle coś rozpisałem to prosiłbym o poprawę.
3500kcal
B - 2g/kg = 180g * 4kcal = 720kcal
T - 1,5g/kg = 135g * 9kcal = 1215kcal
W - 4,3g/kg = 387g * 4kcal = 1548kcal
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Moze byc.

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ułożeniu diety na masę dla cukrzyka

Następny temat

Dieta do oceny - MASA ...problem z ilością jedzenia

electro
Polecane artykuły