SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc grzbiet

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
Witam

Szukałem trochę na forum ale niestety nie znalazłem dokładnie tego co szukałem.
Mam taki problem że od zawsze miałem słabe plecy, dokładnie grzbiet. Dłuższe stanie w miejscu, szczególnie w wszystkich świętych było dla mnie katorgą.

Niestety od pewnego czasu jest gorzej. Praca siedząca w biurze, praktycznie brak sportu poza domowymi remontami. Do tego pojawia się ból rano jak leżę w łóżku po przebudzeniu, czasami jak siedzę w pracy czy jadę dłużej autem. Wszystko wskazuję że to wina słabych mięśni.

Planuję w końcu zabrać się za siebie i za jakiś czas na 100% siłownie w domu będę robił.
Najpierw jednak chcę wzmocnić te mięśnie grzbietu.

Pomoże mi ktoś skomponować jakiś zestaw ćwiczeń ale takich które można w domu bez sprzętu wykonywać? Planuję też basen raz w tygodniu bo wyczytałem na forum że dla pleców jest najzdrowszy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
sayrex

Dokładnie na ten moment idz na Basen .

Praca nad fundamentem ciała ( nogi ) i stabilizatorami ciała ( prostownik grzbietu i miesnie brzucha )

wykonuj rozciąganie dynamiczne i statyczne .

Posiadasz wady postawy ???? ( mam przeczucie że tak , nie leczone lub nie konsultowane )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
Tomasz1405
W dzieciństwie miałem, nie pamiętam jak się ta wada nazywała, idąc stopy stawiałem do środka. Ale zajęcia korekcyjne + kręgarz mnie z tego wyleczyły z 15 lat temu. O tego czasu wszystko teoretycznie jest ok, nic nie stwierdzono nie tak przy badaniach lekarskich czy u chirurga (3-4 lata temu grałem dużo w siatkę to skręcone, wybite palce bywały częste :P)

Ok dzięki za informację, w takim wypadku zaczynam basen, nogi, brzuch, nogi i prostowniki. Na basen będę miał czas 1x w tygodniu a resztę mogę 3x czy nawet więcej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
sayrex

Narazie z tego co piszesz to nie widze twojego wyjścia na siłownie .

Basen jak najczeście zdało by sie 2-3 x w tygodniu

czytaj tutaj wykonuj w domu .

https://www.sfd.pl/TRENING_CORE__ćwiczenia_stabilnosci_ogólnej-t595150.html

I jak bedziesz sie wybierał na siłownie to wróć i konsultuj dokładnie program treningowy bo łatwo zrobic sobie krzywde .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
Tomasz1405

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź, SOG leci za to :)
Za to właśnie lubię to forum, które zresztą nie raz mi pomogło.
No to od dzisiaj zabieram się za siebie i jadę na basen.

Jeszcze raz dzięki, a za miesiąc jak będę się czuł już na siłach odezwę się i może z o siłowni pomyślę. Temat można zamknąć, chyba że dla potomności się zostawi go :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
sayrex

Nie ma za co , użyj wyszukiwarki jak pogrzebiesz znajdziesz bardzo dużo cennych informacji , z miesiac przygotuj sie troche w domu , basen , porozciagaj sie i wroc , pisz tutaj a jesli nie bedzie mial kto pomoc na PW do mnie wymyslimy jakis plan .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
Tomasz1405

Wiele razy wyszukiwarka mi już pomagała i to bez zakładania tematu :)

Wracając do moich pleców. Ile zarazy w tygodniu mogę stosować ten trening body core?

Wczoraj byłem na basenie i powiem że z kondycją nie jest źle. 20 basenów zrobiłem i lekko zmęczony tylko. Tylko wsumie to jakim stylem najlepiej pływać aby efekty były najszybsze? Pewnie delfin jak znam życie? ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
I jeszcze jedno pytanie, może i głupie ale muszę zadać.
Jak się objawiają zakwasy w grzbiecie? W innych częściach ciała wiem, ale tutaj nigdy nic nie miałem i nie wiem czy nie przetrenowałem. Bo jak siedzę trochę krzywo na krześle to tak mnie boli... Ale w sumie wczoraj po masażu przeszło na jakiś czas.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Golombex - czas pokaże co dalej. Początek str 41

Następny temat

Badanie osób chodzących na fitness/siłownię

WHEY premium