SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomimo diety i ćwiczeń brak efektów... ;(

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 637
Cześć, przepraszam Was za post mojego faceta, że wtrącił tu kilka niepotrzebnych słów bez mojej wiedzy.

Przejrzałam dzienniki i od poniedziałku (dopiero od poniedziałku - ze względu na wyjazd) modyfikuję dietę i za tydzień zamieściłabym zrzuty do Waszej oceny. Dzisiaj odebrałam wyniki badań na tarczycę, nerki, wątrobę i wszystko jest ok, ale zostałam skierowana do endokrynologa oraz lekarza naczyniowca, ponieważ po całym dniu pracy moje nogi są strasznie opuchnięte, mam też kilka innych dolegliwości ale nie o tym temat.

Przyznam, że próbuję od dłuższego czasu - prawie 2 lat schudnąć, były już różne sposoby - bieganie, rower stacjonarny, ćwiczenia z Ewą Chodakowską, z Mel B i szczerze mówiąc dziwią mnie efekty znajomych które stosują którąś z wymienionych wyżej form wysiłku fizycznego, nie skupiają zbyt uwagi na diecie, odżywianiu się i mimo wszystko chudną, a mnie po prostu poza ujędrnieniem ciała nic to nie dało (mam tu na myśli utratę kilogramów/centymetrów). Ćwicząc siłowo, tak jak opisałam Wam w moim poprzednim poście schudłam 4 kg w ciągu 3 miesięcy, przy czym przez dobre 1,5 miesiąca nie ma prawie żadnych zmian. Oczywiście postaram się zmienić sposób żywienia, natomiast nurtuje mnie również, czym jest spowodowane to, że ludzie wokół naprawdę bez większych wysiłków i wyrzeczeń chudną, a ja stoję ciągle w miejscu, nawet mało komu się przyznaje, że cokolwiek robię w tym kierunku bo i tak nie widać większych zmian :(

Czy wpływ na to wszystko może mieć nastawienie psychiczne i moja obsesja codziennego ważenia się?

Bardzo proszę o wskazówki, porady co mogłabym zmienić w swoich treningach, treningi przygotowałam sobie sama dla siebie i oczywiście biorę pod uwagę to, że coś być może robię źle, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

Dziękuje i pozdrawiam, może ktoś mi odpisze :)


Zmieniony przez - martyna.dic w dniu 2014-10-30 21:14:32

Zmieniony przez - martyna.dic w dniu 2014-10-30 21:15:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
Świat nie jest sprawiedliwy i nie ma co się porównywać do innych osób. Jedni chudną szybciej, inni trudniej, jedni nigdy nie tyją i tak po prostu jest. Zdrowy styl życia daje więcej niż tylko sylwetkę, robisz coś dla siebie, dla swojego organizmu.
Ważenie się codziennie jest bezsensowne, jak i samo bazowanie na wadze. Postaw na lustro, oko i centymetr. Przeczytaj Regulamin i do dzieła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Martyno, Eiszeit ma rację z tym ważeniem - to kompletnie pozbawione sensu, tylko się niepotrzebnie strasujesz (wiem, bo do niedawna ważyłam się codziennie i każde wahnięcie wagi było frustracją). Popatrz jak zmienia się waga Dziewczyn startujących w konkursach. W ciągu kilku dni tracą po kilka kilogramów. Chyba nie o takie efekt Ci chodzi? Z wagi bardzo łatwo zejść, na prawdę - wystarczy pić mniej przez kilka dni i już masz minus kilo. Niestety z chudnięciem nie jest łatwo, i niestety żadna dieta nie pomoże. Trzeba więcej, trzeba zmieniać styl życia, bo przecież nie dasz rady być na diecie całe życie - można się zamęczyć, nie mówiąc już o braku motywacji do kolejnych diet. Daj sobie czas, na przyzwyczajenie organizmu do nowych zasad (czyt. co jedzą Ladies), może w końcu coś ruszy :) Kobitko i nie waż się codziennie! Bo w końcu wyrzucisz wagę przez okno!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
azalianna
Martyno, Eiszeit ma rację z tym ważeniem - to kompletnie pozbawione sensu, tylko się niepotrzebnie strasujesz (wiem, bo do niedawna ważyłam się codziennie i każde wahnięcie wagi było frustracją). Popatrz jak zmienia się waga Dziewczyn startujących w konkursach. W ciągu kilku dni tracą po kilka kilogramów. Chyba nie o takie efekt Ci chodzi?(tzn odwodnienie) Z wagi bardzo łatwo zejść, na prawdę - wystarczy pić mniej przez kilka dni i już masz minus kilo. Niestety z chudnięciem nie jest łatwo, i niestety żadna dieta nie pomoże. Trzeba więcej, trzeba zmieniać styl życia, bo przecież nie dasz rady być na diecie całe życie - można się zamęczyć, nie mówiąc już o braku motywacji do kolejnych diet. Daj sobie czas, na przyzwyczajenie organizmu do nowych zasad (czyt. co jedzą Ladies), może w końcu coś ruszy :) Kobitko i nie waż się codziennie! Bo w końcu wyrzucisz wagę przez okno!


edit. dopisek (tzn odwodnienie) może przykład niezbyt dobry, ale miałam na myśli to, że wagę łatwo oszukać poprzez pozbycie się części wody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 637
Eiszeit i Azalianna, bardzo dziękuje za wsparcie - macie rację, zacznę stosować się do nowych zasad, oczywiście jeżeli chodzi o sprawdzanie efektów ćwiczeń i wyrzeczeń to raz w tygodniiu zawsze się mierzę i ważyłam się codzienne, co tak jak mówisz Azalianna jest to frustrujące, teraz postanowiłam ważyć się również raz w tygodniu.

Mam nadzieję, że tym razem się uda i coś się ruszy dalej z wagą i wymiarami, szczególnie zależy mi na tym, by pozbyć się tkanki tłuszczowej z dolnych partii ciała. Oczywiście napiszę jak się dalej sprawy mają.

Dziękuje jeszcze raz, chyba potrzebowałam takiego powiedzmy wsparcia psychicznego, a niestety gdy idę po poradę do koleżanek czy mówię lekarzowi o moich problemach z wagą to nikt niestety mnie nie rozumie :(
pozdrawiam :)

Zmieniony przez - martyna.dic w dniu 2014-11-01 15:40:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 637
Zgodnie z wcześniejszą obietnicą wrzucam moją miskę z trzech dni, bardzo proszę o ocenę i Wasze uwagi.




Zmieniony przez - martyna.dic w dniu 2014-11-05 17:00:22




Zmieniony przez - martyna.dic w dniu 2014-11-05 17:01:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
I TO WSZYSTKO ZJADłaś o 9.00?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 637
PUSHhard
I TO WSZYSTKO ZJADłaś o 9.00?


Nie nie:) wszystko po prostu wpisałam naraz. Jem oczywiście o regularnych porach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
poza regularnymi porami ważne jest też zestawienie posiłku. Wpisując globalnie to, co zjadłaś, nie wiadomo jakie makroskładniki zawiera twój posiłek... i na przykładzie tych dwóch misek... biorąc pod uwagę, że 30 g białka w proszku to 23.4g białka, to tego białka z pożywienia masz niewiele w misce...

Dżem, mąka pszenna, płatki błyskawiczne, CUKIER!, MUSLI - out
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 637
Wrzucam jeszcze miskę z dzisiaj:




Zmieniony przez - martyna.dic w dniu 2014-11-05 17:15:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zrzucić 4 kg - oto jest pytanie

Następny temat

DT Malutkiej

WHEY premium