SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

poczatkujacy co i jak ;]

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 940

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
Witam chciałem zapytać w sumie o wszystko , mam zamiar zapisac sie na siłownie narazie robie od 3 tyg brzuszki (po 150-200 dziennie) i pompki (50-80 dziennie) mam 182cm wzrostu i ważę 78 kg nie chce miec wielkich miesni tylko ladna rzezbe , co bedzie najlepsze chodzi mi o jakies suplementy , jaka dieta , czego nie jesc , od czego zacząć trening , ile razy dziennie po ile godzin

Dzieki za odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Dieta- dział odżywianie!
Jeśli chcesz jakiekolwiek efekty zapisz się na siłownie albo idź do działu "Trening w domowych warunkach"
A jeśli chodzi o trening jaki do tej pory wykonujesz to czytaj- http://potreningu.pl/artykuly/449/program-100-pompek-50-podciagniec--- 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
ok dzieki ale jesli ktos doswiadczoy moze mi napisac tak z grubsza odp na moje pytania to bede wdzięczny ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
"Nie chcę mieć wielkich mięśni tylko ładną rzeźbe"

Najpierw masa, później rzeźba. Musisz nabrać trochę kilogramów zrobić masy mięśniowej a następnie dopiero zrobić redukcję i tą masę co zrobiłeś elegancko wyrzeźbić.

"Co bedzie najlepsze jeśli chodzi mi o jakieś suplementy"

Póki co nie musisz nic brać. Skup się na diecie i prawidłowym odżywianiu. Na początku ćwiczeń zawsze są fajne przyrosty. O suplementach pomyśl za pare miesięcy jak już załapiesz o co w tym wszystkim chodzi bo inaczej będzie kasa w błoto.

"Jaka dieta, czego nie jeść"

Musisz zacząć od robienia masy mięśniowej, więc musisz spożywać więcej kalorii niż dziennie spalasz żeby rosnąć. Musisz sobie w internecie poczytać o dietach. Jak to się układa itd. Każdy jest inny i dieta to sprawa indywidualna. Poczytaj też posty w dziale Odżywianie.

"od czego zacząć trening , ile razy dziennie po ile godzin"

O treningach też musisz sobie poczytać. Na początek radzę ci wybrać FBW ( Full Body Workout ) lub Split, czyli trening dzielony. W internecie pełno postów i gotowych treningów. Generalnie 3-4 dni w tygodniu na siłowni wystarczą. Trening powinien trwać od 1 do 2 godzin. Przerwy między seriami około 2-3 minut. Wybierz ten plan który bardziej Ci będzie odpowiadał i ćwicz !!!



Mam nadzieję, że pomogłem i nie na darmo tyle pisałem.

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
Wielki dzieki Hiero za odp. a masz moze jakies sprawdzone diety ? czy jakis link. a do ilu bede musial przytyć , w sumie ja chcialem jeszcze schudnąć ale widze ze to nie ten kierunek ( moje 80 kg nie wystarczy ?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Daj pełną ankietę działu! Nic o Tobie nawet nie wiemy.
Nie ma sprawdzonych uniwersalnych diet, każdy organizm jest inny. Dział odżywianie, posty podwieszone- czytaj po czym spróbuj ją ułożyć sam i daj do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
Jeśli nie ćwiczyłeś to te Twoje 78 kg zapewne w dużym stopniu nie stanowi mięśni. Poćwicz trochę wbij parę kilo czystej masy mięśniowej i dopiero rób redukcję ( ale do redukcji to trochę czasu minie ). Skup się póki co na masie mięśniowej.

Co do diety to tak jak kolega wyżej. Dział odżywianie i czytaj podwieszone posty. Tam bardzo wiele się dowiesz o właściwym odżywianiu.

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Możesz mi wytłumaczyć jak przy sporym/umiarkowanym zatłuszczeniu robić czystą masę mięśniową?

John- lektura podwieszonych w tym dziale i czyścisz miskę, tak żeby powoli pozbywać się tłuszczu. Na robienie masy przyjdzie czas po odchudzeniu się do niskiego poziomu tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
Hmm nie ma na to zasady. Można rzeczywiście zacząć najpierw od zrzucenia tłuszczu, następnie skupić się na budowaniu masy mięśniowej. Jednak może również zacząć budowę masy mięśniowej przy jak to nazwałeś sporym/umiarkowanym zatłuszczeniu. Nie będzie ona jeszcze aż tak widoczna i wyrzeźbiona jednak gdy ją zrobi będzie mógł zrobić redukcję i zauważyć już efekty.

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
No, tylko przy kiepskiej wrażliwości insulinowej i leptynowej będzie to budowanie masy, a nie masy mięśniowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana planu na FBW czy ok ?

Następny temat

Treninh brzucha w domu

WHEY premium