SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

poczatki - pytania

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2529

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29971
Witam. Po rocznej przerwie od silowni wrocilem do treningow i juz okolo pol roku cwiczen mam za soba. Kiedys cwiczylem bardziej kulturystycznie/1,5 roku dokladnie, efekty 35kg wmiare czystej masy/. Powrot zaczelem od redukcji, zrzucilem 10kg smalcu i zabralem sie spowrotem za odbudowe tego co stracilem, najpierw na dobre "rozruszanie" pozniej FBW 15-10-5, teraz chce przerzucic sie na trening trojbojowy[od dawna o tym myslalem] i mam kilka pytan i mam nadzieje ze ktos pomoze. Spodobal mi sie trening ktory wkleil FairDo (tj. https://www.sfd.pl/TRENING_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH_SIŁACZY-t198447.html ), ale mam kilka pytan a dokladnie:
1. czy wyciskanie z dwoma dechami moge zastapic rozpietkami bo moim problemem nie jest faza srodkowa ani gorna tylko dolna przy wyciskaniu(chociaz moglbym nawet powiedziec ze wyciskanie to jest moj glowny problem)
2. co zastapic zamiast wyciskania jednonoz na suwnicy, bo przysiady wykroczne jakos mi nie pasuja, tym bardziej na ciezarach duzych

Lub moze ma ktos jakis lepszy pomysl na 1szy plan trojbojowy?
Martwy ciag i Przysiady od kiedy zaczelem cwiczyc po przerwie trenuowalem 2 miesiace ale ciezary dosyc szybko rosly(teraz jestem trzeci tydzien przerwy od treningow - choroba - no i jak machalem 90kg na martwy po 15 powtorzen tak teraz mialem problem z ciezarem 120kg, ale to raczej dalej oslabiony organizm bo slabo mi sie zrobilo)
cos wiecej o mnie waga ok 75kg wzrost 168cm wiek 18[za kilka/nascie dni] staz laczny na silowni cos okolo 2,5roku ale pomiedzy tymi 2 latami a 6cioma miesiacami jest rok przerwy. Jestem na stalej suplementacji CM3[jablczan kreatyny], thermo shape, B-50, zma, Growth factor i witaminy itp. Wszystko w wzglednie malych dawkach ale na dluzszy okres czasu. Typ budowy endo-mezo, dieta do tej pory 2600kcal[rozklad 200g bialka, 300g weglowodanow, 75g tluszczy] od 2 tygodni nie trzymana bo nie moglem nic jesc - choroba, zamierzam dorzucic do tej diety jeszcze troche wegli ze wzgledu na TS.
Czekam na jakas pomoc pozdrawiam

push your limits!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 321
wiem stary. naszczescie dzisiaj sie zmierzylem z samym saba i musialem sie sprawdzic na normalnej olimpijce bo mnie szlag trafial. i o to moj nowy rekord 145 dwa razy tylko ze drugi z lekka pomoca.tak ze tylko raz uznaje, ale mysle ze moze nawet ze 147 by poszlo gdyby nie to ze zaczynalem 0d 120. hahahahaahahah

Nie sluchajcie nigdy tych ktorym wydaje sie ze cos wiedza bo im sie tylko tak wydaje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6354
JA wykroki bym zastapil ale wyciskania nie, rozpietki a wyciskanie to dwia calkiem inne cwiczenia, jesli bys zapytal czy rozpietki wyciskiem zastapic to by mialo sens ale nie na odwrot, jak chcesz cwiczyc tym planem to rob wycisk tak jak jest to opisane.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29971
z tym ze wyczytalem w jednym z artow ze na dolna faze ruchu dobre sa m.in. rozpietki, troche mnie zdziwilo ale spierac sie nie lubie
zacytuje Tyke

jeśli można, jedna uwaga - osoby wyciskające bez sprzętu mają z reguły problemy w dolnej fazie ruchu, podczas gdy wyciskający w koszulkach mają większe problemy z lockoutem

w związku z tym nie planujący wyciskania w sprzęcie odniosą mniej korzyści z board pressów (szczególnie z większej liczby desek) - dla nich bardziej pomocne mogłoby okazać się ćwiczenie izometryczne w dolnej fazie ruchu, zarówno polegajace na utrzymaniu ciężaru jak i na pchaniu ciężaru nieruchomego - zgodzisz się FairDo ?


ale teraz doszedlem do wniosku ze to i tak poczatek z TS wiec pozniej mozna sie bawic w dokladniejsze plany pode mnie z biegem czasu i problemow
a co do wykrocznych to zapytalem czy mozna jakies inne cwiczenie np hack-przysiady, lub wchodzenie na stopien?

push your limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
Młody ty wyciskasz w wieku 14 lat 115 kg ?? Masz jakies fotki ? BO jakos to mi sie nie wydaje rezlne :/

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29971
moglbys mi tu nie smiecic ?
jesli wyciska to gratulacje
i odpusc z tym dociekaniem czy wyciska czy nie, bez sensu

Zmieniony przez - beerciik w dniu 2007-11-20 22:58:35

push your limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
Ojj nie przejmuj sie ... Sorka
POzdro ...

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6354
Teraz mase robie i 115 nie wezme ale w rekordzie podnioslem mam filmik ze 110kg lipa warunki wtedy mialem teraz jest lepiej i jak cos podskoczy to nagram filmik. A tutaj ten ze 110kg lipa ale widac costam:
http://pl.


Myslalem ze jak bede mase robil to mi nie spadnie wynik ale jak sie okazalo 115 mnie przygniotlo po 3 tygodniach robieniu masy, pociagne ja jeszcze z tydzien i wale sile ale to chyba dlatego mi spadlo bo nigdy wczesniej nie cwiczylem po wiecej niz 6 powtyorzen w serii a teraz dowalilem 12p i nie przyzwyczajony jestem ale odrobie ten wynik bo zawody mam w styczniu takze musze sie wziasc.
Pozdrawiam


Sorka za spamik
Pozdro


Co do tematu to ja na nogi robie siady hack siady i wspiecia i to mi wystarcza a wykrocznych nie robie bo nie lubie tego cwiczenia, ja zamienilbym wykroki na hack siady ale niech sie wypowie ktos jeszcze.


Zmieniony przez - mlody mazi w dniu 2007-11-21 14:14:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29971
oride16 tu chodzi o to ze zle do tego podchodzisz, jesli ktos oszukuje to przede wszystkim sam siebie i tyle, a jesli ktos ma sile to powinno mu sie pogratulowac a nie byc zazdrosnym lub cos w ten desen
mlody_mazi spoko za ten oftop niezly wynik jak na ten wiek

co do przysiadow to tez nie przepadam za wykrocznymi bo przy wiekszych ciezarach mam problem z rownowaga i ogolnie dziwnie czuje
ogolnie dzieki za pomoc i sog leci do Ciebie

push your limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Ciężar bardzo przyzwoity jak na Twój wiek - gratuluję
Nie chce się tutaj wymądrzać bo mam za małą wiedzę i doświadczenie ale jeżeli chcesz pomyśleć o stracie w zawodach i to już w styczniu to technikę wyciskania musisz mocno poprawić.Tego, co jest na filmiku nie wciśniesz sędziom
Co do dolnej fazy ruchu to myślę że pompki na poręczach mogą być lepszym rozwiązaniem niż rozpiętki.
Powodzenia chłopie!

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 321
dzisiaj 150 na klate prawdopodobnie bo do cholery nie wiem ile wazy ten pieprzony gryf na sownicy, bo jezeli tyle co myle to 155 ale jezeli tyle co mi mowia to 150, mylse ze dalbym rade okolo 160 tylko ze zaczynalem wyciskac od 130 i po kazdym wyciskaniu 5 kilo wiecej dawalem.

wiec teraz pytanie.
gryf Olimpijski wazy 20 kilo sam, bez zaciskow, tak?
wiec ile do cholery wazy na sownicy dzis mo mowli ze okolo 15 moze 18 kilo ale pytam, jak to mozliwe skoro on ma takie dwa prowadniki po bokach ktore tez cos waza, plus sam gryf czyli z moich obliczen wynika ze jakies 25 kilo a napewno nie 15

wiec prosze o odp. ile wazy gryf na sownicy?

Zmieniony przez - blub22 w dniu 2007-11-29 23:11:14

Nie sluchajcie nigdy tych ktorym wydaje sie ze cos wiedza bo im sie tylko tak wydaje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106170
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie

Następny temat

Progression of the Bench

WHEY premium