SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

odpowiedni trening na masę i siłę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 493

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
Witam,
ogólnym celem jaki w tej chwili sobie postanowiłem jest rozwój masy mięśniowej i siły. Chciałbym dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, który pozwoli mi na wykonanie założonego sobie celu. Ćwiczę około 10 lat czyli prawie połowę swojego życie gdzie 3/4 dość intensywnie w domu. Mam 173 wzrostu, 71 kg wagi. Na siłownię wróciłem 6 miesięcy temu, od 2 miesięcy jem 5-6 dobrych posiłków dziennie i tego zamierzam się trzymać. Dieta to podstawa ale oczywiste jest też, że bez dobrego treningu efektów nie będzie, dlatego zastanawiam się co zmienić i co zrobić by efekty były jeszcze większe.
Nikt nie rozpisywał mi planu treningowego.
By pobudzić mięśnie do działania powinno się ćwiczyć na obciążeniu 80% swoich możliwości wykonując przy tym około 8 ruchów czy małe obciążenie 15-20 ruchów.. Mam pytanie!? :
W przypadku wyciskania na ławeczce :
Czy w tym wypadku powinienem robić na jednym obciążeniu powoli, dokładnie te osiem ruchów czy np: 12,10,8,8 zwiększając obciążenie albo 8,8,8,3,3 również zwiększając obciążenie.
Co do innych ćwiczeń plecy, barki sytuacja jw.
Jak będzie trzeba to wypiszę jak wygląda mój pobyt na siłowni.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
zacznij od początku i zapoznaj się może z sposobem pomocy oferowanym w tym dziale .

wypełnij i wklej .

https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

i wtedy ewentualnie możemy rozmawiać .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase

Następny temat

Ćwiczenia na rzęźbę

WHEY premium