SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od 01.01.03 zaczęłam się odchudzać. Stosuję dietę 1500 kalorii i bardzo dużo ćwiczę: 4 razy w tygodniu: magic bar x2, tbcx2. Przez dwa tygodnie schudłam dwa kilo, ale wczoraj stanęłam na wadze i przerażona stwierdziłam że zamiast schudnąc kolejny kilogram, ten kilogram mi przybył!mimo że ściśle przestrzegała treningu i diety. Aerobik********* już trzy lata, więc chyba nie może być mowy o nagłym perzyroście masy mięsniowej. Czy może mieć wpływ używanie maści butapirazol na opuchniete kolano i skręcenie kostki? Proszę wyjaśnijcie to

LIDKA
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zapraszam na gg 3726134

pozdrawiam

Piotrek



najlepsiejszy dzial w historii
https://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=134&forum_title=Sporty Extremalne 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zupełnie nie masz sie czym martwić, bo to normalne:) Organizm pozbył się pierwszych kilogramów, które tak nawiasem mówiąc cześciowo pochodzą z wody, a niekoniecznie z tłuszczu, a teraz zaczął pozbywać się tkanki tłuszczowej na korzyść mięśni-a mięśnie są dużo cięższe niż tłuszcz, stąd przy nawet sporym ubytku tkanki tłuszczowej i malutkim przyroście mięsniowej waga poszła w górę. Wybrałas bardzo rozsądną dietę i jej sie trzymaj. Na Twoim miejscu efektów nie mierzyłabym wagą, a centymetrem-tu wszystko widać, a nie ma niepotrzebnego stresu związanego z tym, że waga naturalnie waha się o kilo-dwa. Aha, pozatym zwróc uwagę, czy nie jesteś np bezpośrednio przed okresem, albo w jego pierwszych dniach, bo wtedy waga skacze, ze względu na zatrzymywanie wody w organizmie(to też mogłaby byc przyczyna). Pozatym waga o dwa kilo może skoczyć tez po zjedzeniu bardzo slonych potraw(też zatrzymuje sie woda). Przyczyn jest sporo, ale jeśli prowadzisz taką dietę z dużą aktywnością fizyczną to nie masz się czym martwić Naprawdę mierz się centymetrem i w ten sposób oceniaj rezultaty-to bardziej miarodajne.

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mozliwe tez ze jak ostatni raz sie wazyla byla swierzo po "kibelku" a teraz przed i z pelnycm zołądkiem...
pozdrawiam

Piotrek



najlepsiejszy dzial w historii
https://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=134&forum_title=Sporty Extremalne 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Wypelnij profil (to pomocne dla nas).
Napisz to co jesz w jakis przykladowy dzien.
Jak Smoczek: wahania wagi w granicach +/- 1-2 kg sa zupelnie naturalne, waz sie o tej samej porze dnia w podobnym ubraniu. Do porownan waz sie co tydzien, wtedy bedziesz dopiero widziec roznice.
I nie panikuj!!! Jak masz przyzwoita diete i bedziesz konsekwentna to beda efekty!!!!

Cytat tygodnia: "jak budować mase tłuszczowa to przynajmniej ze smakiem słodycze, paluszki, piwko i jest git!"

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wahanie sie masy ciała to naturalna rzecz nawet w krótkim czasie u mnie waga tez sie waha i sie nie martwie tym zbytnio nie próbuje ani przytyć ani sie odchudzić pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Lusto i centymetr powinne byc dle Ciebie wazniejsze niz waga.

Jestes na dobrej drodze.

Powodzenia

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 751 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2748
Na co dzień mam takie pytania, ale przede wszystkim nie mogę do dzisiaj wyjść z podziwu nad dominacją strachu nad zdrowym rozsądkiem u kobiet.Bo niby jak i z czego miałabyś przytyć ten nieszczęsny kilogram? Tak jak Smoczek napisała, u zdrowej kobiety,pomijając dni okresu, w zależności od masy ciała,wachania dobowe wagi mieszczą się od 0,5 do 3kg.Jeden problem masz z głowy. Po drugie, nie jest ważna aż tak ilość kalorii a ich zródło,ale najważniejsza i najtrudniejsza jest częstotliwość posiłków. Niestety aby podnieść przemianę materii należy jeść co 2,5-3 godz. a z tym kobiety mają problem. I nie jest to jogurcik czy jabłko. Produkty mleczne to laktoza,cukier prosty,podobnie jak fruktoza z jabłka. Nie wnikając w jedno i dwucukry,musisz jeść niestety nieśmiertelne kasze i ryż tyle, że we właściwy sposób dobranych dla iebie ilościach. Białeczko niezbędne z chudych mięs w ilościach jw. To może ustalić jedynie ktoś,kto się zna na tym a manipulacja odżywianiem jest w procesie odchudzania sprawą kluczową.
Wszelkie formy aerobiku nie są dobrym rozwiązaniem,bo bez treningu z obciążeniem mięśnie nie uzyskają pożądanej jakości a organizm nie dostanie sygnału,że należy je omijać w procesie poszukiwania niezbędnej do ćwiczeń energii i sięga po zawarte w nich aminokwasy. Ponadto wysiłek wykorzystujący energię z kwasów tłuszczowych musi być długotrwały(45-60min w sesji) z obciążeniem powodującym granicę płynnej i przerywanej z wysiłku rozmowy. W praktyce np. na rowerze stacjonarnym zwiększamy obciążenie do granicy zadyszki a następnie na chwilę je zmniejszamy,znowu zwiększamy-zadyszka tuż-zmniejszamy itd nie zmieniająć szybkości jazdy. Łatwiejsze to od pomiaru tętna i bardziej praktyczne. Przyznam,że kiedyś wśród "autorytetów" pierwszy przedstawiłem ten sposób oceny własnego progu zmęczenia a po latach ciągle gdzieś to wyczytuję. A zatem znajdz właściwą osobę, bo odchudzanie w pełnym tego słowa znaczeniu połączone z uzyskiwaniem ciała o coraz lepszej jakości nie jest proste a tym kilogramem się nie przejmuj,odłożyć 9000kcal nie jest tak łatwo. Powodzenia i pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jedzenie w srodku nocy ?

Następny temat

brak masy :(

WHEY premium