SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena treningu i żywienia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9641

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5493
Zdjęcie z mleka. Poczytam o tym majonezie. Nie jem go na prawdę na codzień. A dżem czym mogłabym zastąpić? Bo często mam ochotę na słodkie i wtedy robię omleta ale też że sztucznych jajek z proszku :( to masło migdałowe było by ok?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
To chociaż cukru nie ma.
A zamiast dżemu co najlepiej? Świeże owoce :) Albo mrożone.
I zwykłe jajka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5493
jejek tez nie mogę bardzo silną alergie mam :( owoce jak najbardziej . Przyłożę się bardziej do tej diety wyeliminuje i zamienię te niepotrzebne produkty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5493
i jeszcze trening , jak się oswoje z tym obciążeniem to będę dodawać powtórzenia , a następnie kolejne kilogramy . Jest w miarę ok ? dodać coś na brzuch ? jakieś nożyce ?
trening A ,
1. martwy ciąg klasyczny 4s 10p 20kg
2.przysiady ze sztangą na barkach 4s 10p 20kg
3.hip thrust 4s 6p 20kg
4.wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4s 10p 15 kg
5.wyciskanie sztangi na ławce prostej 4s 8p 15 kg
6.skłony dzień dobry 4s 10p 15kg
7.pompki odwrotne 4s 8p

trening B
1. martwy ciąg klasyczny 4s 10p 20kg
2.wykroki 4s 10p 12,5 kg
3.przysiad bułgarski 4s 8p 10kg
4.wiosłowanie sztangielką w podporze 4s 6p 7,5kg
5.uginanie ramion ze sztangą 4s 10p 15kg
6.wyciskanie żołnierskie 4s 8p 12,5kg
7.wyciskanie francuskie 4s 5p 7,5kg




Zmieniony przez - atrycja w dniu 2018-02-28 12:04:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
atrycja
i jeszcze trening , jak się oswoje z tym obciążeniem to będę dodawać powtórzenia , a następnie kolejne kilogramy . Jest w miarę ok ? dodać coś na brzuch ? jakieś nożyce ?
trening A ,
1. martwy ciąg klasyczny 4s 10p 20kg dwójki
2. przysiad bułgarski 4s 8p 10kg czwórki + poślad (to jest 2x10 czy razem 10)
3. hip thrust 3s 10p 20kg poślad
4. wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3s 10p 15 kg plecy
5. wyciskanie sztangi na ławce prostej 4s 8p 15 kg klatka
6. RDL 3s 12p 15kg
7. brzuch 3x10 p dowolnie


trening B
1. przysiady ze sztangą na barkach 4s 10p 20kg czwórki
2..wiosłowanie sztangielką w podporze 3s 10p 7,5kg plecy
3. wykroki 3s 10p 12,5 kg (to jest 2x12,5 czy razem 12,5?)
4.wyciskanie żołnierskie 4s 8p 12,5kg barki
5a. uginanie ramion ze sztangą 3s 10p 15kg biceps (to jest 2x15 kg czy razem 15?)
5b. wyciskanie francuskie 3s 10p 7,5kg triceps lub pompki odwrotne 3x10


Zmieniony przez - atrycja w dniu 2018-02-28 12:04:41


Masz alergię na jajka a na takie w proszku już nie? Jak to "działa"?

Ja bym ciut pozmieniała ten trening oddzielając MC od przysiadów, pozamieniałam troszkę kolejność. Zamiast dzień dobry dałabym RDL- trochę mniej obciąża lędźwie a jak masz już MC w tym planie to bym na to uważała. Ale może być i dzień dobry.

Pozmieniałabym też zakres powtórzeń. Może jak będziesz miała jedną serię mniej to dasz radę dodać kg. To małe ciężar są więc Twoim priorytetem powinno być teraz zwiększanie ciężaru a nie ilości powtórzeń :) To tylko moja propozycja, opcji i pomysłów może być wiele :)

Ale widać, że coś z tym ciężarem jest nie tak, skoro na biceps bieżesz tyle co na plecy a niewiele więcej na nogi. Wnioskowałabym, że to kwestia oporu w głowie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5493
to jest zamiennik jajek dla takich osób jak ja :) proszek bez laktozy glutenu i jajej . miksuję się go z wodą i dodaję się go do naleśników , omletów , ciast,babeczek . Jak się ubiję to wygląda jak ubite jajka ;) zejdę do 3 seri i zwiększę powtórzenia . zobaczę jak trening mi dziś pójdzie . Szczerze powiem ,że te cięzary w sumie też przez moje lenistwo . zaczynałam na malutkich ,żeby nauczyć się dobrze technicznie , pożnej leciutko zwiększyłam i tak zostało . Zacznę jeść więcej i zdrowiej to może i siły nabiorę .Bo już ostatnio wygłodniała chodziłam . A tak poza tym żadnych ćwiczeń tutaj nie brakuje tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5493
paula.cw
atrycja
i jeszcze trening , jak się oswoje z tym obciążeniem to będę dodawać powtórzenia , a następnie kolejne kilogramy . Jest w miarę ok ? dodać coś na brzuch ? jakieś nożyce ?
trening A ,
1. martwy ciąg klasyczny 4s 10p 20kg dwójki
2. przysiad bułgarski 4s 8p 10kg czwórki + poślad (to jest 2x10 czy razem 10) razem 10kg
3. hip thrust 3s 10p 20kg poślad
4. wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3s 10p 15 kg plecy
5. wyciskanie sztangi na ławce prostej 4s 8p 15 kg klatka
6. RDL 3s 12p 15kg
7. brzuch 3x10 p dowolnie


trening B
1. przysiady ze sztangą na barkach 4s 10p 20kg czwórki
2..wiosłowanie sztangielką w podporze 3s 10p 7,5kg plecy
3. wykroki 3s 10p 12,5 kg (to jest 2x12,5 czy razem 12,5?) razem12,5kg
4.wyciskanie żołnierskie 4s 8p 12,5kg barki
5a. uginanie ramion ze sztangą 3s 10p 15kg biceps (to jest 2x15 kg czy razem 15?) razem 15kg
5b. wyciskanie francuskie 3s 10p 7,5kg triceps lub pompki odwrotne 3x10



Zmieniony przez - atrycja w dniu 2018-02-28 12:04:41


Masz alergię na jajka a na takie w proszku już nie? Jak to "działa"?

Ja bym ciut pozmieniała ten trening oddzielając MC od przysiadów, pozamieniałam troszkę kolejność. Zamiast dzień dobry dałabym RDL- trochę mniej obciąża lędźwie a jak masz już MC w tym planie to bym na to uważała. Ale może być i dzień dobry.

Pozmieniałabym też zakres powtórzeń. Może jak będziesz miała jedną serię mniej to dasz radę dodać kg. To małe ciężar są więc Twoim priorytetem powinno być teraz zwiększanie ciężaru a nie ilości powtórzeń :) To tylko moja propozycja, opcji i pomysłów może być wiele :)

Ale widać, że coś z tym ciężarem jest nie tak, skoro na biceps bieżesz tyle co na plecy a niewiele więcej na nogi. Wnioskowałabym, że to kwestia oporu w głowie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5493
Hej dziewczyny Będę wykonywać te treningi poprawione przez Paule. O dziwo z wczorajszym treningiem poszło mi super. DO MC i HP mogłabym dołożyć chociaż 2,5 kilo bez problemu i do Rdl nawet z 5. Dołożyć od razu jak czuje, że dam radę więcej ? Jeszcze chciałbym zapytać czy taki trening spokojnie będę mogła wykonywać np z pół roku dodając obciążenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak czujesz, że z większym ciężarem jesteś w stanie wykonać zaplanowaną ilość powtorzen w serii, to dokładaj. Na początku można dokładać nawet na każdym treningu, później progres zwalnia. Trening można robić tak długo, jak długo progresujesz i Ci się po prostu nie znudzi, chociaż zazwyczaj jeden plan powinno się robić 6-8 tyg... ale później można go trochę zmodyfikować i robić dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12183 Napisanych postów 22026 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627527
MC i RDL to trudne technicznie ćwiczenia- najlepiej robić je jakiś czas nawet z sama sztanga czy z małym obciążeniem - i dokładać dopiero kiedy jesteś pewna techniki i czujesz ze „weszło” gdzie miało wejść. A nie ze bolą cię ręce po RDL - a kuper o dwójki na wakacjach:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak oceniacie figurę top modelki?

Następny temat

KARNOZYNA – CZYM JEST I JAK WSPOMAGA ORGANIZM?

WHEY premium