SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nowicjusz - pomoc przy ustalaniu planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18189
Witam. Jestem nowicjuszem. Niedługo stuknie mi 17 lat i trzeba się w końcu za siebie wziąć. Nigdy wcześniej nie ćwiczyłem. Obecnie ważę 60kg i mam 167cm wzrostu. Chciałbym popracować głównie nad górnymi partiami ciała. Dolne ćwiczone są cały czas od kilku lat - gram w piłkę nożną w klubie. Głównie chodzi mi o to, żeby moje górnych kończyn były widoczne. Nie chcę przesadnie wielkich bicepsów itp, tylko ładnych kształtów (chodzi mi o to żeby mieć cało takie jak piłkarz). Przeczytałem trochę wątków na forum, przeczytałem także atlas i na jego podstawie stworzyłem sobie zestawy ćwiczeń. Moje wyposażenie sprzętowe jest minimalne: mam sztangielki 2,5kg i 4kg (do tych 4kg mogę dołożyć jeszcze 2,5kg i razem będzie 6,5kg, ale myślę, że na początku nie będzie takiej potrzeby), do tego ławka zrobiona z dwóch puf :P

TRENING MIĘŚNI NARAMIENNYCH
- Wyciskanie sztangielek (przednie i boczne aktony)
- Unoszenie ramion ze sztangielkami w leżeniu (uchwyt kciukiem w dół - więcej pracują tylne aktony)
- Podciąganie sztangielek wzdłuż tłowia (wszystkie aktony)

TRENING MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ
- wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej
- rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej
- przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki

TRENING MIĘŚNI GRZBIETU
- podciąganie sztangielki w opadzie (obydwie wersje ćwiczenia)
- sztrugsy

TRENING MIĘŚNI RAMION

1. Trening mięśni dwugłowych ramion (bicepsów), mięśni ramiennych oraz przedramion
- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem z supinacją nadgarstka
- uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie - w podporze o kolano
- uginanie nadgarstków podchwytem i nachwytem

2. TRENING MIĘŚNI TRÓJGŁOWYCH RAMION (TRICEPSÓW)
- prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia
- wyciskanie francuskie jednorącz sztangielkami w siadzie
- pompki w podporze tyłem

I teraz nie wiem w jakie dni co trenować. Chciałbym trenować trzy dni w tygodniu. Proszę o pomoc w tej kwestii. Ilość powtórzeń i serii postaram się potem ustalić.

Pozdrawiam i proszę o ocenienie mojego planu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 199 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 928
na poczatek polecam cwiczyc act poczytaj sobie o tym
https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html


jezeli bedziesz cwiczyl tylko gorne partie to po jakims czasie bedziesz wygladal jak kulturysta z nogami wrobla pozdro

glodne dzieci nie mysla o silowni wejdz i pomoz http://www.pajacyk.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18189
Napisałem przecież że gram w piłkę nożną, więc nogi też pracują. A co do górnych partii ciała - nie chcę wyglądać na bardzo napakowanego tylko na umięśnionego - tak jak wyglądają piłkarze.

A co do ACT - nie mam na to miejsca i sprzętu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25924
no i co z tego że grasz w piłke.. jest różnica pomiędzy ciężkim treningiem siłowym nóg a lataniem za piłką na treningu ;p Jak nie ACT to lekkie FBW georgu'a - poszukaj w podwieszonych tematach

"Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 199 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 928
dokladnie zgadzam sie z wypowidzia Reo92 a jak bys nie mogl znalezc to tu masz link:
https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html 

glodne dzieci nie mysla o silowni wejdz i pomoz http://www.pajacyk.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18189
Słuchajcie, nie chodzi mi o bycie jakąś wielką szafą i startowaniu w zawodach kulturystycznych. Chcę być piłkarzem i chcę wzmocnić górne partie ciała żeby móc lepiej przepychać się lub zastawiać piłkę na boisku.

Na te ACT i na FBW nie mam sprzętu - mam tylko hantle i nic więcej, a miejsca w domu też nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400709
Słuchajcie, nie chodzi mi o bycie jakąś wielką szafą i startowaniu w zawodach kulturystycznych.

Nie martw sie nie grozi cie to. To wszystko nie jest takie proste Przeciez jak by bylo tak latwo to 70% tego forum by bylo jak Coleman, a reszta wygladala by bardzo dobrze

Chcę być piłkarzem i chcę wzmocnić górne partie ciała żeby móc lepiej przepychać się lub zastawiać piłkę na boisku.

Nogi tez ci beda do tego potrzebne Co z tego ze bedziesz mial sile sie przepychac w gorze ciala jak nogi puszcza?

Na te ACT i na FBW nie mam sprzętu - mam tylko hantle i nic więcej, a miejsca w domu też nie ma

Z tym sprzetem mozesz ulozyc juz jakies lajtowe FBW

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18189
A co do samego planu, to dobry jest czy za ciężki?

Ćwiczenia byłby tak rozplanowane:
Pon. TRENING MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ + TRENING MIĘŚNI TRÓJGŁOWYCH RAMION
Sr. TRENING MIĘŚNI GRZBIETU + Trening mięśni dwugłowych ramion (bicepsów), mięśni ramiennych oraz przedramion
Pt. TRENING MIĘŚNI NARAMIENNYCH

Co o tym sądzicie?

Jeszcze potem przemyśle to FBW i wkleję jakiś plan do oceny

Zmieniony przez - paw7897295 w dniu 2008-01-27 21:57:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18189
A co do tego wyglądu kulturysty to wiem, że trzeba na to ciężko i długo pracować a ja taki być nie chcę. Więc nie wiem co się boicie że będę napakowany na górze i cienki na dole... :D oczywiście w nogach (nie tam gdzie myślicie). Ja po prostu chcę sobie poprawić wygląd rąk i klaty, żeby to jakoś wyglądało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18189
Trochę poczytałem i ułożyłem program FBW

Treningi 3 razy w tygodniu, jeden zestaw.

BARKI:
- wyciskanie sztangielek

KLATA:
- wyciskanie sztangielek na poziomej ławce
PLECY:
- podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) - obydwie wersje
NOGI:
- martwy ciąg na prostych nogach ze sztangielkami
- wspinanie na palce w staniu
BICEPSY:
- uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją
TRICEPSY:
- pompki w podporze tyłem

Proszę o ocenę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
BARKI:
- wyciskanie sztangielek /ok
KLATA:
- wyciskanie sztangielek na poziomej ławce /ok
PLECY:
- podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) - obydwie wersje/ okej, moglbys dac tutaj martwy ciag 3s ktory masz w nogach i podciaganie na drazku o ile masz dostep jak nie niech zostanie wioslowanie w 2s
NOGI:
- martwy ciąg na prostych nogach ze sztangielkami / to pojdzie wyzej a tutaj daj przysiady wykroczne
- wspinanie na palce w staniu / 2s max
BICEPSY:
- uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją /mlotkowe
TRICEPSY:
- pompki w podporze tyłem /ok

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

" MASS - G_Thugs "

Następny temat

Prośba o kilka porad

WHEY premium