SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

muay thai - wady

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43
Witam jest to mój pierwszy post i mam nadzieję że wszystko jest okej , a więc chciałbym się dowiedzieć czy muay thai ma jakieś wady ?? bo koledzy mówili mi że jest tam słaba garda i jak wiadomo duża praca nóg tzn atakują nogami i są jakieś ciosy że uderza się w jakieś miejsce i koleś ma już duże problemy , czy to prawda ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 96
teraz ciezko jest znalezc tradycyjna sztuke walki, wszyscy mieszaja pewne SW po to by byla bardziej dostosowana do realiow dzisiejszego swiata. MMA masz racje to bardzo dobrze ze boks nie ma dziurawej gardy i wiele stylow uderzanych czerpie z bokserskiej gardy :)

Od każdego dna można się odbić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Jeśli chodzi o MMA?Są łokcie ,kolana,uderzenia,kopnięcia, więc wszystko co można używać w mma,najbardziej kompletna stójka.Większość czołowych strikerów bazuje na muay thai:Aldo,Anderson,Shogun,Oveerem.Jeśli chodzi o te ciosy to pewnie na: wątrobę,splot,celny i mocny cios w te miejsca często kończy walkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43
Chodzi mi tak wgl jakie to ma wady bo jest mi to potrzebne a ktoś się mierzył z takim kimś ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 623
Chcesz po prostu, żeby ktoś wypisał Ci na jakiej płaszczyźnie możesz mieć przewagę czy co? Jakie ma wady - bezsens, co do stójki to na pewno ciosy rękoma mają mniejszą siłę niż w boksie, wydaje mi się że w MT kopnięcia są "gorsze" niż w KB. Największą zaletą MT jest szybkość zadawanych ciosów i nieszablonowość, którą zapewniają łokcie połączone z kolanami oraz standardowymi kopnięciami i uderzeniami. Poprawcie mnie jak walnąłem jakiś błąd. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Koledzy trochę racji mają. Nie od dziś wiadomo że bokserzy tajscy uzupełniają techniki ręczne poprzez trening boksu. Co do pracy nóg - zobacz jak poruszają się w MMA, znacznie dynamiczniej. Taki Anderson Silva na pewno nie prezentuje ortodyksyjnej tajskiej pracy nóg (jeśli można tak powiedzieć).
No i grapplingu jest za mało.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 232
Duże znaczenie ma tu na czym Ci zależy. Pewnie, że MT nie jest idealne. Przede wszystkim nie poćwiczysz tam parteru. Jeśli chodzi o stójkę to jest całkiem niezłe, dość wszechstronne porównując np. z boksem czy KB.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2740
,, Gorsze" kopnięcia niż w kickboxingu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
W czym kopnięcia mt niby są gorsze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4321
Wady muay thai...nie uczą "ciosów śmierci" rodem z ninjitsu, nie nauczysz się też ciosu "pięciu punktów eksplodujących serce" rodem z Kill Billa, ani wielu innych rzeczy.
A na poważnie to chyba nie ten dział, po drugie dziwna rozkmina. Wszystko zależy co chcesz robić, jeśli spojrzysz pod kątem MMA, to wadą może być brak parteru, jesli pod kątem boksu to mniej szczelna garda, ale to w sumie moim zdaniem trochę głupia dyskusja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 735 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3345
BJJ, Muay Thai, troche zapasow, to do niedawna byla swietna mieszanka jesli chodzi o przygotopwanie do walk MMA

dzisiaj zas duzo osob po prostu cwiczy "MMA", przekrojowo wszystko

Możecie zamykać mi usta, ale to ja jestem moralnym zwycięzcą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
bo koledzy mówili mi że jest tam słaba garda i jak wiadomo duża praca nóg tzn atakują nogami

Praca nóg, a atakowanie kopnięciami to dwie różne rzeczy

Pracy nóg najlepiej nauczysz się chyba na boksie, ale to muay thai ma zdecydowanie najlepsze kopnięcia ze wszystkich sportów walki (kopnięcia goleniami, low kicki, kolana).

I nie bardzo rozumiem co to znaczy słaba garda - gardę będziesz miał na tyle szczelną, na ile ja wypracujesz, raczej kwestia indywidualna, choć MT uczy bronić się przed większością ataków uderzanych.

A największą wadą muay thai jest no cóż - brak obaleń i parteru. Uzupełniasz sobie bjj albo zapasami i jesteś kotem

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fedor w UFC?

Następny temat

Thiago Silva o swoim powrocie

WHEY premium