SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MUAY THAI (thai boxing)

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9213

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MUAY THAI (thai boxing) jest narodowym sportem Tajlandii. Jak mówią Tajowie właściwie nikt nie wie, kiedy narodził się boks tajski. Obecnie jego początek datuje się na XIV w. Na początku był on nazywany tańcem ośmiu wojowników, z uwagi na to, iż w walce można używać: pięści, łokci, kolan i stóp. Uderzenia można zadawać w głowę, korpus, uda. Z początku czas walki był nieograniczony, zawodnicy nie zakładali rękawic, jedynie owijali dłonie sznurkami, maczanymi potem w rozgrzanym wosku. Z początkiem XX w. walki przeniesione zostały na ring, zawodnicy używają do walki rękawic bokserskich, czas walk został skrócony, w zależności od klasy, w jakiej walczą zawodnicy. Obecnie walki na poziomie mistrzowskim toczone są w wymiarze 5 rund po 3 minuty. W walce sportowej dozwolone jest wykonywanie technik w zwarciu, uderza się wtedy kolanami, łokciami, dozwolone są również niskie rzuty, podcięcia. W walkach nie używa się żadnych ochraniaczy (jedynie na zęby i krocze). W dawnych czasach w Tajlandii, do walki stawali zawodnicy, którzy, wybierani byli przez przedstawicieli swoich wiosek, toczyli oni walkę do momentu, aż któryś z wojowników niezdolny był do walki. Podczas tych pojedynków warzyły się losy całej wioski. Dziś walczy się o medale, puchary i pieniądze. W Tajlandii boks tajski jest często jedyną szansą na osiągnięcie sukcesu i wybicie się z przygniatającej biedy. Boks tajski ćwiczony jest w Tajlandii od najmłodszych lat, dzieci już w wieku 12 lat toczą walki w ringu. Muay Thai to sport, który ściśle jest zakorzeniony w religii. Walce towarzyszy muzyka, której rytm uzależniony jest od tempa walki, wprowadza ona zawodników w "trans", motywując do walki. Przed walką zawodnicy wykonują taniec zwany - ram muay - który pozwala na rozróżnienie, z jakiej szkoły pochodzi dany zawodnik, zawodnicy z jednej szkoły nigdy nie walczą ze sobą. Taniec służy również jako rozgrzewka przed walką. Zawodnicy przywiązują sobie na ramiona opaski zwane - mong kong - które mają odpędzać złe duchy i zapewnić szczęście w walce. Opaski zakładane są również na głowę - te, trener zdejmuje zawodnikowi przed walką w celu odpędzenia złych duchów.

TECHNIKI DOZWOLONE W WALCE SPORTOWEJ

Kopnięcia: okrężne kopnięcie piszczelem w udo, okrężne kopnięcie piszczelem na niskie żebra, kopnięcie piszczelem w głowę, kopnięcie boczne, kopnięcie okrężne z obrotu, kopnięcie boczne na brzuch i głowę, kopnięcie boczne z obrotu, kopnięcie kolanem w udo, brzuch, głowę, wszelkie techniki z wyskoku.

Uderzenia rękoma: ciosy proste, sierpy, podbródkowe, ciosy łokciami, okrężne, z dołu, opadające uderzenie z góry, uderzenie zewnętrzną stroną dłoni. Walka w zwarciu - pam - trzymanie przeciwnika, chwytanie za głowę, naciąganie przeciwnika za głowę do dołu, trzymając wytrącać przeciwnika z równowagi.

BOKS TOTALNY - jest to forma walki, jednakowa pod względem technik, reguł walki, co MUAY THAI, bez rytualnych cech i form tego sportu.



Philip
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 569 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5537
zgadzam sie z przedmówcą !! Philip masz soga

"sztuka jest żyć a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy "

_SFD JUJITSU TEAM_
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
OK, bardzo ładnie i co z tego wynika ?
A tak na marginesie: wiem że i muy thai i thai boxing to to samo przynajmniej w teorii. Przeszukujac zasoby internetu nie raz wpadłem na różne strony gdzie piszący o sobie mówią trenujemy thai boxing, ale nie muy thai. Ma ktoś wiedzę czy to fanaberia czy istotna różnica ?

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok spoko nic z tego nie wynika ale chciałem takie coś umieścić i umiesciłem Niech sobie będzie może się przyda a jak nie to powiedz jak to usunąć

Philip
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Ma ktoś wiedzę czy to fanaberia czy istotna różnica ?" - fanaberia bo przecierz to i to jest tym samym

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyżby fan Silvy ??

Remember:
"SMILE NOW ,CRY LATER"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
..

Zmieniony przez - $Cobra$ w dniu 2002-04-25 13:24:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7936 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45419
nie obrazaj fanow Silvy

a z was to dupy nie prowokatorzy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz głupio nie gadać ???? Vanderlei Bo mnie to w****ia za***iście

Philip
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7936 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45419
nie mialem zamiaru cie w****iac
ale to ze wkleiles tekst przekopiowany z jakiegos serwisu

wcale nie oznacza ze bede ci skladal gratulacje


a z was to dupy nie prowokatorzy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1206
Philip, następnym razem jak coś kopiujesz z jakiejś strony to podawaj co to za strona, a nie no name !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Fighter : Tez sie zetknalem z txt ze Thai Boxing a Muay Thai to nie to samo. Na jakiejs stronce cos tez burczeli ze roznica jest taki ze w jednym jest duzo tradycji, muzyczka w trakcie walki, rytualy itp, a drugi to zaostrzony kickbobing + elementy thaia.
A z koleji inne strony twierdza ze to to samo...


Kto na ulicy raz porzadnie nie dostanie - ten sie nigdy wszystkiego porzadnie nie nauczy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sparing

Następny temat

Co z Gołotą ???

Wiecej