SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

moja dieta -dobra?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1923

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

M

Cel

redukcja 10-15kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 125
Witam,
Od poniedziałku kończę masę i chciałbym przejść na redukcję. Aktualnie ważę 85kg, 170cm wzrostu i poza siłownią 3x w tygodniu to wiele ruchu nie mam (murzę to zmienić przy redukcji). Została mi jeszcze oponka po mojej starej sylwetce, więc chcę się jej pozbyć.

Podnoszę sobie poprzeczkę, więc dieta bezglutenowa.
Wyliczone moje zapotrzebowanie ponad 2400kcal. Przyjęte do redukcji 2000kcal.
Dni nietreningowe:
I posiłek - 600kcal - 67,5g węgli - 48g białka - 15,3g tłuszczu
II posiłek - 300kcal - 33,8g węgli - 24g białka - 7,7g tłuszczu
III posiłek - 700kcal - 78,8g węgli - 56g białka - 17,9g tłuszczu
IV posiłek - 400kcal - 20g węgli - 50g białka - 10,2g tłuszczu

Dni treningowe:
I posiłek - 600kcal - 63,8g węgli - 48g białka - 15,3g tłuszczu
II posiłek - 300kcal - 31,9g węgli - 24g białka - 7,7g tłuszczu
III posiłek - 700kcal - 74,4g węgli - 59,1g białka - 18,5g tłuszczu
IV posiłek - 400kcal - 30g węgli - 50g białka - 8,9g tłuszczu

I do tego rano w okolicach śniadania kreatynka, a bezpośrednio przed i po treningu BCAA. Może dołożę jakąś odżywkę.

Pytanie czy dobrze? Przede wszystkim nie wiem czy te węgle na kolację dobrze.
Za wszelkie rady z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 125
Nie liczyłem dokładnie diety w trakcie masy. Kierowałem się tylko tym co omijać i czego jeść więcej a czego mnie. W zeszłym roku będąc na redukcji według diety dietetyka miałem podobne posiłki, a nawet mniej, bo nie miałem jajek i orzechów. Ale miałem chleb i wędliny przetworzone.
Co byś kolego proponował zmienić?
Oczywiście do każdego posiłku sałatka warzywna albo jakieś pomidory czy ogórki.


Zmieniony przez - Zenit w dniu 2016-01-17 20:20:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html tutaj masz ankietę działu i pokazane dokładnie jak zrobić zrzut z tego co jadasz, będzie bardziej czytelnie.
Węgle na kolacje jak najbardziej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Ułóż sobie jadłospis na 4/5 posiłki + np. wpc po treningu https://sklep.sfd.pl/SFD_Wpc_protein_plus-opis3653.htmlposiłki dobieraj tak by i produkt białkowy( udka, podroby, szynka schab wieprzowy , wołowina , ryby jak śledź , makrela , łosoś , dorsz , jajka ) węglowodany ( ziemniaki , ryż , kasza gryczana/jaglana/kuskus/pęczak) tłuszcze ( oleje lniany rzępakowy zimnotłoczony , awokado , orzechy nerkowce, włoskie, laskowe , migdały ). Co do treningu na początku wystarczy Ci FBWhttps://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html . Nie wiem tez jaki Twój jest bf .
Pozdrawiam


Zmieniony przez - wojo zmc w dniu 2016-01-16 11:25:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 125
Właśnie pasują mi 4 posiłki - mimo że przekroczę troszkę tą 4 godzinną przerwę między posiłkami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
ilosc posilków bez wiekszego znaczenia, pasuja Ci 4 to spokojnie moze tak byc, przerwy miedzy posilkami podobnie, tym sie nie sugeruj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 125
Problem mam z proporcjami węgli i białka przy śniadaniu. Chcę spróbować bezglutenowej diety.
Reszta posiłków ok.

Mój aktualny BF to ok.18%


Zmieniony przez - Zenit w dniu 2016-01-16 17:53:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
odnosnie tych proporcji tzn?
w czym problem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 125
mam rano nie dużo czasu. jak układam sobie jakieś szybkie śniadania to przy dobrej ilości białka i tłuszczy mam o wiele za mało węgli.
Chciałbym takie śniadania które albo przygotuję w 5 minut albo takie co mogę przygotować wieczorem. A jednocześnie nie chce jeść na śniadanie ryżu z kurczakiem :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
mozesz zjesc cokolwiek na co bedziesz mial ochote, a jak cos zajmuje chwile dluzej przygotowac dzien wczesniej,
na szybko np. wpc (z mlekiem/woda) + platki owsiane/ryz/kasza + orzechy + owoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 125
Takie coś wyczarowałem na jutro.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
Pomijając na razie dobór produktów to jakies nieporozumienie te ilości makro... Tłuszczu zdecydowanie za mało, kcal tez imo mało ,tym bardziej jak na początek redu.. z jaka kalorycznoscia kończyłeś masę, jakie miałeś makro?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcję- ocena

Następny temat

Jaka dieta, żeby ukazać mięśnie brzucha

WHEY premium