SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

miesien zebaty przedni- brak efektów

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Mawashi
Do tej pory są po prostu bezpodstawnym szydzeniem.

Kończąc swój udział w tym wątku: widzę, że odebrałeś moje uwagi
jako "szyderstwo", ale zapewniam Ciebie, że nie miałem takich
intencji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6368
...sog dla pumy za wiedzę i kulturę osobistą. Oby było jak najwięcej takich ludzi na forum.

...ile tu jest, nie wiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...no z tym szydzeniem to chyba przesada- chodzi raczej , jak mi sie wydaje o niezrozumienie- w pewnym sensie tematu, a raczej jego celu, ale chyba Puma dobrze to ujął, każdy ma cel do ktorego dąży, sęk w tym aby i inni mogli takie cele miec i je realizować, choćby i wydawały się -z czyjejs indywidualnej perspektywy- niesłuszne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Darek, przyznaję może przesadziłem. Przepraszam.
Ale przy swoim zostaję

Sog na zgodę.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 356
wracając do tematu były załozenia ze to bład w technice jest przyczyna braku efektów- jeżeli tak to jaki??? jak na moje oko to to przenoszenie poprostu nie działa, przy tym cwiczeniu te mięsnie nie pracują, nie czuję zadnego napięcia, próbowałem je wykonac jedną ręką drugą kontrolując napięcie mięśnia zębatego no i po prostu nie działa, czym to jest spowodowane?? sprawdżcie u siebie- moze jest podobnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Może zła szerokość uchwytu. Niestety w tym ćwiczeniu (w sumie w większości ale w tym jest naprawde trudno dla początkującego) musisz sam wyczuć mnie więcej jak pobudzić mięsień do pracy:/ Optymalnie jest, gdy ktoś potrafi np napiąć bez żadnych ruchów pomocniczych (np zginanie ręki bicepsa), izometrycznie no po porostu napiąć i już mięsień zębaty ale do tego u większości długa droga:/

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 356
to ćwiczenie które podał puma666 pewnie dobre ale myśle ze ono pobudza głównie górną cześć zębatego która odpowiada za wysunięcie barków do przodu, mnie głównie interesujesrodkowa częśc odpowiadająca za przyciąganie łopatek, ćwicze już rok, moj problem polega jak wiadomo na odstających łopatkach, do tego właśnie barki uciekają mi do przodu a marzy mi sie piękna, prężna i wyprostowana postawa, codzi mi o to zeby naciągnąc ten mięsień poprzez solidny trening, abym mógł sobie swobodnie stanąć i zeby mi nic nie odstawało...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Przeczytaj sobie gdzieś (niech będzie nawet i wikipedia, tam powinno to być) jaką funkcję pełni ten mięsień.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Z tego co pamiętam ( w którymś arcie chyba Mawashiego) jego jeden przyczep jest umieszczony na łopatce i przywodzi ją do tułowia ( odstające łopatki to po części wina właśnie słabego tego mięśnia) przywodzi ramię do przodu , i jest mięśniem oddechowym

tyle pamiętam więcej nic jak ktoś wie coś więcej to wpisać bo nie chce mi się grzebać w anatomii

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Więc ja pozwolę sobie zacytować z Wikipedii, aby zaprzestać dalszych kłótni:

"Mięsień zębaty przedni (łac. musculus serratus anterior) - położony na bocznej ścianie klatki piersiowej, płaski, czworokątny mięsień, należący do grupy powierzchownych mięśni klatki piersiowej. Jest jednym z największych mięśni u człowieka.

BUDOWA
Mięsień zębaty przedni (łac. musculus serratus anterior) - położony na bocznej ścianie klatki piersiowej, płaski, czworokątny mięsień, należący do grupy powierzchownych mięśni klatki piersiowej. Jest jednym z największych mięśni u człowieka.

FUNKCJA
Część górna jest antagonistą części środkowej mięśnia czworobocznego pociągając staw ramienny do przodu. Część dolna pociąga bark ku dołowi, a kąt dolny łopatki do przodu i bocznie w kierunku dołu pachowego ustawiając przy tym panewkę stawową łopatki ku górze, co umożliwia podniesienie kończyny górnej powyżej poziomu. Dodatkowo mięsień zębaty dociska łopatkę do ściany klatki piersiowej. Jest pomocniczym mięśniem wdechowym."

A więc ktoś miał rację, że może ćwiczy nie te partie mięśnia co chce robiąc samo wypychanie barków na skosie. "Część dolna pociąga bark ku dołowi, a kąt dolny łopatki do przodu i bocznie w kierunku dołu pachowego ustawiając przy tym panewkę stawową łopatki ku górze, co umożliwia podniesienie kończyny górnej powyżej poziomu." Więc przy wyciskaniu sztangi na barki powinien także pracować.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Traithlon / Trening siłowy

Następny temat

Górny Środek - Klatka

WHEY premium