SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

masa czy redukcja?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 86
Siema. Na wstepie odrazu chce zaznaczyc ze jestem zupelnie zielony jezeli chodzi o cwiczenie na silowni i diete, nie mam pojecia czy jestem ekto/endo/mezo ogolnie to wydaje mi sie ze jestem jakas hybryda.
Na silownie nie chodzilem robilem sobie trening domatora (pompki, brzuchy, drazek).
Nigdy nie mialem raczej problemow z nadwaga ale tluszczyk jako taki zawsze byl. Mam 20 lat,183 cm wzrostu i waga 74 kg i chce jak wiekszosc zrobic cos ze swoim nedznym zywotem ;). Zmierzylem sobie %tkani tluszczowej w organizmie wg. jakiegos poradnika z sfd i wyszlo 15%.
I mam zasadnicze pytanie. Czy zredukowac ten tluszcz do 10/9% czy
jechac odrazu mase.Boje sie tego ze jak zejde na redukcje to nic ze mnie nie zostanie :P a z koleji gdy pojde na mase to wiekszosc pojdzie w tluszcz a nie w miecho. I odrazu jak by ktos mi mogl odpowiedziec do jakiej wagi optymalnie masowac albo jakiego % bf.
Wrzucam pare zdjec mojej sylwetki.
Z gory dzieki za odpowiedz, wybaczcie jak pisze nie fachowo. Sorry za jakosc zdjec ale nie mam ani dobrego aparatu ani dobrego lustra.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 86
okej dzieki serdecznie. Poslucham sie kolegi i zaczne od 3300 kcal i bd sprawdzac czy idzie w gore bo 3800 kcal to wydaje mi sie ze musialbym ostro na sile pchac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1701
masuj wg mnie 15% nie masz zrob diete masowa i ze 2 razy w tygodniu aeroby jak siue o tłuszcz boisz ale chyba nie masz o co na sam poczatek ułoz plan treningowy oi diete pozniej sie bedziesz martwił kiedy przestac masowac to na pewno ci w tydzien lub 2 nie przyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
Masuj, ale nie wskakuj na jakiś wysoki dodatek kaloryczny tylko spokojnie ;)
Poczytaj ważne tematy o odżywaniu/treningi - ułóż sb wszystko i daj tu do oceny ;)

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 300
Chyba odpowiedź jest prosta , na 74kg redukcji nie zrobisz ;d za mało , na początek zawsze dobrze przymasować . poczytaj trochę wypowiedzi zawodowych kulturystów np. Ronnie Coleman napisał w jednej z książek , że gdy ktoś zaczyna na siłowni ( tutaj wyraził się do początkujących czytelników którzy zaczynają przygodę z siłownią) powinien nabrać masy mięśniowej , na redukcje jeszcze przyjdzie czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 86
dzieki za szybkie odpowiedzi :) Mogł by mi ktos powiedziec jaka aktywnosc mam zaznaczyc w tych kalkulatorach co do zapotrzebowania kalorycznego? bo wiem ze ekto maja zaznaczac na najwieksza aktywnosc ale ja nie wiem dokladnie czy jestem ekto. i jak juz wychodzic na dodatni bilans kaloryczny to mniej wiecej o ile ? Co do posta micmil to nie boje sie o tluszcz tylko boje sie ze na redukcji spale za duzo miecha razem z tluszczem i nie bedzie efektow masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
+300 kcal
Zależy jaki masz plan trenowania.. Ale, myślę że jak będziesz ćwiczył na siłowni to 3-5 spokojnie ;)

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 86
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3542.74
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1701
na redukcji nie musisz koniecznie palic miesni jesli dobrze rozłozysz diete i mozesz dołozyc jakies suple bedzie dobrze teraz sie skoncentruj na masie, tak jak wyzej ktos napisał wchodz powoli na bilans + bo nie iwesz tak an prawde twoje ciało sie bedzie zachowywac, co do kalkulatora po trzeningu sporo osob go nie poleca mozesz skozysttac ze wzoru w poscie podwieszonym w odzywianiu albo daj jak na razie 5-6 ww na kilogram 2białka( czytałem ostatnio w jakiejs ksiazce ze badnaia dowodza ze wieksza ilosc jest zupełnie zbedna) i 1-1.2 tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 86
sorrki ale nie moge edytowac tamtego posta a ni wiem czemu mi go wrzucilo. ogolnie to jestem troche przerazony bo wychodzi ze musialbym jesc 3800 kcal~ no ale jak bedzie trzeba to bd walczyc. sorry ze nie wspomnialem, mam zamiar zapisac sie na silownie i trenowac w tygodniu 4 dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
Na początek daj 3300 kcal i kontroluj wagę co tydzień, jeśli nie będzie rosło to będziesz dokładał kalorii ;)
Waż się na czczo, po porannej toalecie i w podobnych godzinach ;) A poza siłownią praca czy się uczysz ?

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 86
aktualnie szukam pracy :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena treningu

Następny temat

Ocena planu treningu.

WHEY premium