SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

marsz z napiętym brzuchem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
Witam, chciałem się z Wami podzielić sposobem na redukcją tkanki tłuszczowej, oraz poznać Wasze opinie na ten temat.
Zacznijmy od początku. Mam 29 lat, 89 kilo wagi przy 176cm wzrostu. Budowę ciała dosyć atletyczną, lecz też duży procent tkanki tłuszczowej 22 %. Z przerwami trenuje od 18 roku życia. Obecnie drugi miesiąc po półrocznej przerwie. Przerwie nie tylko od siłowni ale również od pracy, a co się z tym wiąże znacznym wzrostem odwodu w pasie :/
Trening siłowy wykonuję 4 dni w tygodniu, a oprócz tego minimum 5 dni aerobów.
I właśnie o te aeroby chciałem zapytać.
Otóż moja znajoma po AWFie podpowiedziała mi że najefektywniejsze spalanie tłuszczu występuje przy około 65% tętna maksymalnego, czyli dla mnie jest to 124. To wszystko wiem, lecz sam sposób ćwiczenia jest ciekawy.
Chodzi o chodzenie na bieżni poniekąd podobne do nord-walking. Czyli rękami wykonuję ruchy jakbym podpierał się kijkami, co powoduje lekkie skręty tułowia. A mięsnie brzucha są stale napięte (możliwie jak najbardziej). Krok długi. Oddech długi spokojny. Wygląda to trochę jak „cwaniackie bujanie się", „wożenie się", hehe.
Brzuch napięty jakby przygotowany że w każdej chwili może nas ktoś w niego uderzyć.
Powiem szczerze że ćwiczenie to faktycznie dość męczy, przy czym spokojnie można iść tak 60 minut (wczoraj już 70). Tempo marszu przeważnie ustalam na 5kh/h i lekki wznios. Skutkuje do akurat tętnem w granicach 120-130. Przy czym mój kolega o większej masie ciała przy prędkości 3,5 ma tętno około 150. Jak widać mam dosyć dobrą kondycją :)
Zna ktoś może taki sposób chodu? I czy faktycznie jest on efektywny?
Dodam że staram się spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym. Oraz stosuję od tygodnia termogenik.
Za tydzień ponownie wejdę na wagę i sprawdzę czy po miesiącu są już jakieś efekty. Na razie widać je na pasku, bo zapinam się już na jedną dziurkę mniej :]


Zmieniony przez - Hardy w dniu 2009-05-05 12:40:58

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
Pierwsze porównanie:





Jak narazie bebechy już tak nie wystaja, więc pierwszy efekt jest

Dokonałem równiez pomiaru masy, masy mięśniowej, masy tkanki tłuszczowej urządzeniem Tanita TBF-300 (chociaż nie wiem czy pomiary te sa wiarygodne):

masa ciała: 88.9kg --> 88.4kg
masa tkanki tłuszczowej: 20.3kg --> 19.2kg
beztłuszczowa masa ciała: 68.6kg --> 69.2kg

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Aeroby, jak kazde inne...
Pamietaj o adaptacji organizmu, a wiec efektywonsc niestety bedzie spadac.
Napisz o postepach...
powodzenia,

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-05 12:47:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Tak naprawdę aeroby między sobią różnią się niewiele. Różnice w efektach są małe, więc najlepiej wybierać to, co sprawia nam odpowiednią przyjemność przy planowanym tętnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
usłyszałem coś o miejscowym spalaniu tkanki tłuszczowej (napięty mięsień brzucha więcej spali wtedy z okolicy brzucha), chociaż nie wiem czy to tak działa.

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Biologicznie niewykonalne. Jakby to miało być? Energia przenika z tkanki tłuszczowej od razu do mięśni? Nie w ten sposób działa nasz organizm, niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
no właśnie, wiedziałem że to coś nie tak, chociaż i tak jest to dobry sposób na wzmocnienie mięśni brzucha. Wizualnie jest lepiej - mięśnie stały się mocniejsze i żołądek nie wypycha ich już tak do przodu (oczywiście zmniejszyłem tez zjadane porcje).
Dzięki za odpowiedzi

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
to podrążę bardziej temat:
więć w jakim celu cała masa ludzi chcąc schudnąć na brzuchu robi spinanie mięśni brzucha?

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
w jakim celu cała masa ludzi chcąc schudnąć na brzuchu robi spinanie mięśni brzucha?

Mylisz pojecia...
Pracujac nad dana partia miesniowa, chcemy ja zaangazowac, wiec spinanie brzucha ma sens(przy cwiczeniu brzucha), ale w chudnieciu nie pomaga...

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-06 07:22:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
ale chodzi opinia że na rozbudowę mięśni brzuch wpływają brzuszki, natomiast na ich uwidocznienie spięcia (ja rozumiem że tak nie jest, ale nawet na tym forum kiedyś tak wyczytałem)

Zmieniony przez - Hardy w dniu 2009-05-06 08:26:42

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Ja tez na tym forum czytalem, ze "brzuszki" wykonane, po HIITcie lub aerobach lepej wplyna na spalenie tluszczu.... No, ale to bedzie ogolne spalenie tluszczu, a nie w okolicy brzucha tylko.
Nie ma miejscowego spalania tluszczu !
Czy lepej to wplynie na uwidocznienie miesnia ? Napewno tak(u osob z niskim BF%)! Nadal jednak pokutuje za bardzo bajka o roznych abs-ach, a6w, ktore maja spalac tluszcz tylko na brzuchu, a biora sie za to osoby zaczynajace redukcje, liczac na cuda...


Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-06 09:57:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
czyli obalmy pewne mity:
1. przy zalanym tłuszczem brzuchu ani brzuszki, ani skręty, ani spinania niewiele dadzą
2. pas neoprenowy zakładany na czas siłowni niewiele da
3. ubieranie sie w ciepłe dresy na czas areobów niewiele da

tak??

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HELP ME

Następny temat

Ilośc kalorii

WHEY premium