SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mam malo czasu? czy wy byscie zdazyli?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Mailem juz schodzic do 4 g wegli , ale okoazalo sie ze musze jeszcze 50 dni popracowac nad masa :D nie pytajcie czemu :D No i aktualnie Bialko 2 g, tluszcze 1.5 wegle 5 g 3200 kalorii czyli dieta masowka. Do tego suple ostro. No i za jakies 50 dni skoczny cykl masowy.

I teraz pytanie , bedzie polowa kwietnia:
zamierzam:
dieta 2 g bialka, 1 g tluszczu i 3 g wegli
Bilans obnize o jakies 1000 kcal w stosunku do aktualnego (czyli od podstawowego jakies 500 kcal, tak teraz na okoo licze bo jeszcze nie rozpisalem)
Do tego dorzuce trening regeneracyjny (mniej serii, cwiczenia z zapsaem dwoch powtrozen, jakies 15 powtorzen w serii, glownie cwiczenia izlolowane)

Ponadto HIIT czy jak kto woli biegi interwałowe.

Wszystko (diete i trening) dokladnie rozpisze i wrzuce do oceny. Nie zamierzam jesc supli :D najwyzej olej lniany.

A narazie chce zebyscie mi powiedzieli czy ogolne zalozenia dietetyczne sa ok? I czy zdaze przez taki czas zrobic wmiare przyzwoita rzezbe (wymiary w profilu) ? Wiem ze to bardzo indywidualne, wiec nigdy nie wiaodmo, ale dodam ze metabolizm mam szybki, wiec jak ktos z was stosowal taka diete + troche biegow to niech poprostu napisze ile mu zajelo rzezbienie i czy w 1.5 miesiaca wogole ma sens probowac rzezbic czy nawet sie nie rozkrece?

Dajecie rade sie wyrzezbic w 1-2 miesiace czy zajmuje wam to dluzej?

Bo ja pierwszy raz bede rzezbe robil wiec nic o tym nie wiem :(

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Dieta:

Sniadanie:
Mleko zaw. 2,o% tłuszczu 75 g
Jaja kurze całe 150 g
Płatki owsiane 100 g
Dżem truskawkowy niskosłodzony 120 g
Sniadanie II w szkole:
Chleb żytni jasny 200
ser zolty 100
maslanka 500 g

po treningu:
gainer olimp gainbolic 100g
mleko 300 g

kolacja:
Ryż biały 100 g
Jaja kurze całe 200 g
Ser Edamski tłusty 50 g

Przed snem (15 g wegli przed snem tu bedzie nie wiem czy nie za duzo ale chyba nie, w kazdym razie zgodnie z bilansem):
Ostrowia 75 g
mleko 200 g
łyzeczka kako

ogolem:
Bialka - 187,71
Tluszcze - 99,25
Wegle - 471,71
Kalorie (jakies 3300 excel nawalil, pokazuje 96,07% zapotrzepowania z 3475
)

Bialko na kilogram wagi ciala 1,98
Wegle na kg wagi ciala 4,97
Tluszcze na kg wagi ciala 1,04

+oliwa z olwiek ktorej pije dwie lyzki dziennie ale nie jest tu wliczona :D



EDIT: Oczywiscie to aktualna dieta MASOWA! Na rzezbe uloze inna!

Zmieniony przez - leyus w dniu 2006-02-19 01:06:42

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jaki jest Twój % tkanki tłuszczowej? w 6 tygodni możesz przeprowadzić solidną redukcję i potem przez 2 tyg odpowiednio wyjść z diety i przejść na masę. Twoje założenie treningowe nie podoba mi się ze względu na sporą szansę utraty LBM o którym decydują podnoszone ciężary...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
--To moje pierwsze rzebienie wiec ja naprawde nie wiem jak to robic ale po kolei:

Jaki jest Twój % tkanki tłuszczowej?

-- nie wiem, nawet nie wiem jak to sprawdzic

w 6 tygodni możesz przeprowadzić solidną redukcję i potem przez 2 tyg odpowiednio wyjść z diety i przejść na masę.

-- chce zrobic redukcje i przez wakacje raczej luzny trening raz w tygodniu dla podtrzymania rezultatow, koncentracja na judo nie na silowni jak ostanio.

Twoje założenie treningowe nie podoba mi się ze względu na sporą szansę utraty LBM o którym decydują podnoszone ciężary...

-- co to jest LBM? i jakie bys ogolne zalozenia inne zaproponowal ? Prosze o wyjasnienia. Z gory dzieki.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Chyba żle zrozumiałem... myślałem, że podczas redukcji będziesz lużno trenował?. LBM to masa ciała po odjęciu tkanki tłuszczowej, poszukaj informacji na forum na temat diety redukcyjnej i sposobów oszacowania tkanki tłuszczowej, jeśli masz niski % tkanki tłuszczowej(poniżej 15%) to krótki cykl redukcyjny jest optymalny 6 tygodni, a potem obowiązkowa przerwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Chyba żle zrozumiałem... myślałem, że podczas redukcji będziesz lużno trenował?.

-- bede trenowal jak mi doradzicie :D Bo mam srednie pojecie jak cwiczyc na redukcji ale poczytam i zanim skoncze mase uloze szczegolowy plan i wrzuce do oceny. Chce tak zeby bylo optymalnie. Jakies sugestie? Moze ACT bylo by dobre?


LBM to masa ciała po odjęciu tkanki tłuszczowej, poszukaj informacji na forum na temat diety redukcyjnej i sposobów oszacowania tkanki tłuszczowej, jeśli masz niski % tkanki tłuszczowej(poniżej 15%) to krótki cykl redukcyjny jest optymalny 6 tygodni, a potem obowiązkowa przerwa.

-- czy mam niski nie wiem, ale 100 cm w pasie to sadze ze raczej nie niski :D
(poszukam pozniej jak ot oszacowac) Jak pisalem napewno biganie interwałami będę robił i dieta planuje 3g wegli, a co do treningu to musze jeszcze przeczytac

--Wiec jakbys mial jakies rady albo sugestie o diecie albo treningu to bede wdzieczny, bo narazie staram sie tak oglnie zorientowac o i jak mam robic i czy dam rade jako tako sie wyrzezbic.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
Oblicz poziom tkanki a pozniej sie pomysli , ale mysle ze masz pow.20% wiec ja proponowalbym ci najpierw bilans na 0 a pozniej obcinal
Tu masz jak obliczyc BF%
https://www.sfd.pl/temat123556/ 

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Sogi panowie poszly. LUKI - a zdaze wtedy wyrzezbic w 6 tyg.? Z moich obliczen to okolo 30% tego tluszczu!!! Mnostwo!!! Sadze ze wystaczry mi do 15%-20% zejsc.

Wiec mysle tak interwały, nie traci się tyle mięśni co przy aerobach.
Dieta bilans zero po tygodniu lub dwoch jak nie bedzie ok to odjęcie 300-700 kcal. Przy ukladzie 3 g wegli, sporo tluszczy typu lniany i oliwa. No i bialko normalnie.
Trening zeby nie tracic LBM, zrobie 10 powtrozen bez zalamania miesnieowego co przy obecnym 5 powt. na max i tak bedzie luz.
Jak bedzie kiespko szlo przy takim ukladzie to po kazdym treningu na silce wrzuce 45 min rowerku ale wolabym nie bo to palenie miesni zwieksza.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
kombinuj tak zeby bylo dobrze

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Ok dzieki. Chcialem tylko oglne zasady obczaic zeby jakichs glupot nie robic totalnych. Bo nigdy nie rzezbilem, przetestuje swoja intuicje :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jeśli prawidłowo policzyłeś % tkanki tłuszczowej to redukcja jest niezbędna, dalsze robienie masy nie ma sensu, chyba, że planujesz starty w sumo. Przy takim % tkanki tłuszczowej i średniej utracie wagi 0,5-1 kg na tydzień(będziesz tracił w granicach 70-80% tkanki tłuszczowej, 20-30% LBM) - możesz sobie oszacować jaki będzie efekt po 6 tygodniach, może nie stracisz wszystkiego co byś chciał stracić, ale zawsze to lepsze niż dalsze robienie masy... Uporządkuj wszystko i daj do oceny dietę, jeśli chodzi o trening to w dziale fitness znajdziesz potrzebne informacje

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-02-18 15:52:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
ellis - no jeszcze ten trening sobie pojade na masie. To otluszczenie to prostu skutek tego ze nigdy nie moglem masy nabrac :D W koncu sie wkurzylem i wrzucilem 7 g wegli, 4000 kcal + dojadalem miedzy posilkami :D no i ruszylem do przodu otluszczajac sie tez ostro, potem zszedlem na 6 g wegli, i okazalo sie ze masa dalje ladnie idzie, niestety nadal bylo to troche za duzo, no to teraz pojade cykl na 5 g wegli. Jak chcecie looknac to zaraz wrzuce tu diete. Niestety suple juz zakupione, wiec mase pociagne (na 5 g wegli juz bez przesady bedzie i 3200 kalorii) . Zaraz wrzuce diete tylko przestukam w nastepnej wypowiedzi z excela.

Co do tego ze zrobilem tyle tluszczu :D Raczej mi to nie przeszkadza a wrecz przeciwnie, trenuje judo , przydaje sie miec troche, ale chce sie wyrzezbic z ciekawosci jaki bedzie efekt :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena diety do redukcji i pare pytań !!

Następny temat

Mniej tłuszczyku

WHEY premium