SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kreatyna na mnie nie działa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dysponujesz jakimś źródłem dla takowych informacji? w praktyce oznaczałoby to bowiem iż jedne mięsnie reagują lepiej inne gorzej na suplementacje kreatyną (gdyz relacje pomiedzy włóknami miesniowymi w ramach roznych miesni tej samej osoby mogą się istotnie róznic)...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-07-29 12:02:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 770 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24448
Jasne, inaczej bym nie wypisywał takich rzeczy jak np. ty

Odsyłam do badań dr Daniela Syrotuika. Poszukaj, może znajdziesz.

Zmieniony przez - Kaziol w dniu 2010-07-29 12:11:27

Wiedza jest najlepszym anabolikiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829


ok, przejrzę
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Dzieki za odpowiedzi.
Co do upatrywania przyczyn, bylbym daleki od szukania powodow w diecie i treningu. Nie mam diety 'zapietej na ostatni guzik', trening mam w miare dobry. Moge powiedziec, ze jem dobrze, na poziomie 3000 kcal, duzo pumpernikla, ryzu parabolicznego, oliwy z oliwek, miesa tlustego i chudego, ale nie popadam w skrajnosc. Cykl treningowy, w sensie faze, mam juz sprawdzwona i ustalona pode mnie. Moznabny bylo te 2 aspekty rozstrzasac i kulturystyka ma to do siebie, ze zawsze znajdzie sie cos co mozna poprawic i zrobic z tego 'powod', ale:
1. Nie jestem kulturysta, cwicze, zeby byc po prostu silniejszym. Ludzie bez diety sile robia.
2. Ludzie u mnie na silowni robili na kreatynie postepy o okolo 10 kg na poziomie 120-140 kg, a jedza jak nedzarze, wiec naprawde sila jest dobrym wymiernikiem dzialania suplementu typu kreatyna.

Sklaniam sie do hipotezy, ze na mnie po prostu kiepsko dziala :).
Jeszcze raz dzieki.

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 684
Ja pamiętam swoje pierwsze mono i też nie działało. Ziomków podlało, złapali kg i siły a ja nic...A trenowałem pod okiem kolesia co startował w zawodach kulturystycznych. Dieta i trening były dopięte na 100 %. Potem wyszedł jabłczan Olimpu Creafusion (oj dawno to było) i ten mnie potrzepał solidnie. Dalej poleciały staki i już było git jeżeli chodzi o mięso jak i siłę. Do mono nigdy nie wróciłem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 114
Dajcie spokój z tą dietą, kretka nawet bez diety dała by trochę wody.. wina albo w jakości, bo to ma znaczenie albo jesteś non-responder i spróbuj nastepnym razem z Jabłczanem - Tri Creatin Malate, ewentualnie stack lub Creatin-AKG. Proponuję jabłczan.
Tak poza tym pozdrawiam - mój pierwszy post ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 323
Witam, tez lykalem monohydrant po ktorym nie widzialem zadnych wiekszych efektow ale gdy zaczolem bawic sie jabczanami czy tez stekami przyrosty byly a sila sie zwiekszala i to calkiem niezle po 1 cyklu na steku 12kg na plaskiej w 6 tyognii wiec mysle, ze to moze byc ten Twoj "cud" (storm universal polecam bralem zaraz po monohydrancie i gitara )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1322 Wiek 21 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29451
astutus, powiem Ci jedno, było na forum kilka osób, na ktore mono nie zadziałało, natomiast jabłczan zadziałał bardzo dobrze. Spróbuj bo inaczej się nie przekonasz. Jest mnóstwo form kreatyny, dla każdego coś dobrego, nawet niektórzy piszą, że monochydrat monochydratowi nie równy, bo jeden brał z Vitalmaxa i nie podziałało, a wziął z Universala i go poklepało nieźle. Pozdrawiam

Trenuj do końca, do upadłego, bo życie to walka, by dążyć do czegoś.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
Pij przy kreatynie od 3-5L wody dziennie!

-[][]------[][]-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Kaziol - faktycznie zaleznośc wydaje się być ciekawa, szkoda że próba w badaniu tak skrajnie nieliczna. Sceptycznie do sprowadzenia przyczyn jedynie do róznic w "proporcjach / ilości włókien szybko/wolnokurczliwych". We wnisokach (przynajmniej w abstrakcie, nie moge znaleźć pełnej wersji badania), jest mowa o profilu biologicznym, na który składa się miedzy innymi... wyjsciowy fizjologiczny poziom kreatyny w miesniach (czyli to o czym ja wspominałem), ale też...poziom tkanki tłuszczowej.

Acute creatine monohydrate supplementation: a descriptive physiological profile of responders vs. nonresponders.
Syrotuik DG, Bell GJ.

Faculty of Physical Education and Recreation, University of Alberta, Edmonton, Canada. [email protected]
Abstract
The purpose of this study was to describe the physiological profile of responders (>20 mmol.kg(-1) dry weight [dw] increase in total intramuscular creatine monohydrate [Cr] + phosphorylated creatine [PCr]) versus nonresponders (<10 mmol.kg(-1) dw increase) to a 5-day Cr load (0.3 g.kg(-1).d(-1)) in 11 healthy men (mean age = 22.7 years). Pre-post 5-day cellular measures included total resting Cr content (Cr + PCr), fiber type composition, and fiber type cross-sectional area (CSA) determined from muscle biopsies of the vastus lateralis. Body mass, daily dietary intake, 24-hour urine outputs, urinary Cr and creatinine (CrN), and strength performance measures (1 repetition maximum [1RM] bench and leg press) were also assessed before and after the 5-day loading period. Results indicated that there were 3 levels of response to the 5-day supplementation: responders (R), quasi responders (QR), and nonresponders (NR) with mean changes in resting Cr + PCr of 29.5 mmol.kg(-1) dw (n = 3), 14.9 mmol.kg(-1) dw (n = 5), and 5.1 mmol.kg(-1) dw (n = 3), respectively. The results support a person-by-treatment interaction to acute Cr supplementation with R possessing a biological profile of lowest initial levels of Cr + PCr, greatest percentage of type II fibers, and greatest preload muscle fiber CSA and fat-free mass. Responders also showed improvement in 1RM leg press scores following the 5-day loading period. NR had higher preload levels of Cr + PCr, less type II muscle fibers, small preload muscle CSA, and lower fat-free mass and displayed no improvements in 1RM strength scores. The results suggest that to be considered a responder to acute oral supplementation, a favorable preexisting biological profile may determine the final extent to which an individual responds to supplementation. Physiologic profiles of nonresponders appear to be different and may limit their ability to uptake Cr. This may help partially explain the reported equivocal performance findings in the Cr supplementation literature.

Tutaj w też jest poruszane to zagadnienie:

http://www.jissn.com/content/3/2/1

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-07-29 23:30:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZMA - jakie stosujecie ?

Następny temat

Spalacz,bcca,hmb

WHEY premium