SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kinaza kreatyny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 224 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2007
Po półrocznej przerwie w cwiczniach wróciłem do treningów, które były perfekcyjnie dobrane po trzech miesiącach coś było nie tak.
Co jakiś czas miałem dziwne ataki fal gorąca i wszystko mnie swędziało, było to nie do wytrzymania. Lekarz stanoł na głowie żeby dowiedziec się ci mi jest. Po zrobieniu badań tylko jeden wskaźnik był poza normą a mianowicie kinaza kreatyny. Z tego co wiem jeśli wskaźnik ten jest przekroczony (norma 38 - 174) to mięśnie sa nieodzywione. Dostaje się do nich za mało krwi co moze łatwo prowadzić do ich przemęczenia i co za tym idzie, spowolnienia przyrostów. Spowodowane jest to zbyt szybkim nabraniem masy lub za bardzo intensywnym treningiem.
Więc jeśli komuś nagle postępy się załamały lub doskwierają mu fale gorąca to nie powinien szukac zbyt daleko powodów tych dolegliwosci tylko zrobić badanie na kinaze kreatyny i zmniejszyć intensywnośc treningów. Za wysoki poziom kinazy nie jest niebezpieczny dla zdrowia i latwo go sprowadzić do normy, wystarczy tylko mniej ćwiczyć albo zrobić sobie z 1-2 tygodzni przerwy, a prawdopodobnie wrócimy do dalszych postepów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dlatego stosuje sie cyklicznosc z okresowymi cyklami wypoczynkowymi (regeneracja) i treningi dobiera do poziomu swojego zaawansowania.

Prawdopodobnie treningi nie były tak perfekcyjne dobrane - dla Twojego przypadku - jak Ci się wydaje.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 442 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3803
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 224 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2007
Wydawało mi się że były i rezultaty był bardzo zadowalające, tylko dopiero po 3 miesiącach okazao się że jednak trening był za ciężki. ehhh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
odświeżam bo własnie miałem robione badanie krwi i wyszło mi kinza kreatyny ok 750 , może mieć to związek z tym że przyjmuje hp i cm3 , a przed badaniem krwi jakieś 2 godz robiłem hiita ?

jestem na redukcji ( CKD ) trening naprawde daje w dupe , zmniejszyć intesywność ? przerwać treningi na jakis czas ?

oprócz tego wyszło mi podwyższone stężenie kreatyniny i białych krwinek , a nie jestem/byłem chory

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sztanga a "maszyna"

Następny temat

Super ABgymnic

WHEY premium