SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysoka kinaza kreatynowa - potężne bóle mięśni ud

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 128 Wiek 41 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2455
Witam. Mam problem z którym się borykam już od dłuższego czasu , pierwszy raz wystąpił on 15 lat temu i ponawia się co jakiś czas, co rok co dwa. Ostatnio dopadł mnie właśnie teraz. Objawia się on bardzo mocnymi skurczami mięśni ud, na tyle mocnymi że gdy schodzę rano ze schodów to po minucie musze sie zatrzymać ponieważ nie jestem w stanie iść dalej. Odczekam trochę i jest lepiej i tak sobie chodzę cały dzień jak jakiś zombi. Problem trwa zazwyczaj około tygodnia i następnie w ciągu 2 dni wszystko mija całkowicie do zera. Gdy wystąpiło to pierwszy raz 15 lat temu poszedłem do lekarza lekarz zlecił badanie poziomu kinazy kreatynowej we krwi, wynik wyżeł ponad 1000 (norma 200) dostałem skierowanie do szpitala, tam ponowiony test wyszło 4500). Leżałem w szpitalu 5 dni w tym czasie nic nie robiono , pobierali krew 2x dziennie i kazali pic dużo wody. Po 5 dniach wszystko się unormowało do zera. Przebadali mnie na wylot i stwierdzili że nic nie znaleźli to wynik przemęczenia najwyraźniej (wcześniej podejrzewali ze wziąłem jakiś mocny steryd co nie było prawdą).

Problem powraca co jakiś czas raz na rok lub dwa, wtedy całkowicie rezygnuje z aktywności fizycznej na tydzień i wszystko wraca do normy. Moja aktywność fizyczna to siłownia 3x w tygodniu po 1h i rower 2x w tygodniu po 30km i to w okresie letnim bo zimą rowera prawie nie ma . Wątpię aby aktywność fizyczna coś takiego powodowała, robiłem szereg badan i poza zawyżona kinazą nie ma nic niepokojącego, gdyby to była jakaś poważna choroba to bym już chyba wykitował po tych 15 latach.

Zacząłem analizować co może być przyczyną , miałem już masę teorii ale za cholewę nie wiem co może być przyczyną.
Czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś podobnym ?


Zmieniony przez - Bartosz667 w dniu 2022-06-19 12:31:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 128 Wiek 41 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2455
Jeszcze takie pytanko. Obecnie wszystko mi przeszło. W zasadzie nie wiem dokładnie od czego, jedyne czym się sugeruje to tym że poprawa nastąpiła po suplementacji dużymi dawkami magnezu i q10. Czy istnieje taka możliwość że duża ilość kofeiny, napojów energetycznych w raz z dużą intensywnością treningową spowodowała wypłukanie magnezu z mięśni co spowodowało skurcze mięśni i organizm jako skutek uboczny podbija CK do wysokich wartości ? Kiedyś badałem poziom magnezu we krwi ale w czasie gdy nie miałem problemów mięśniowych i był w połowie widełek ale znalazłem tez opinie że magnez we krwi to nie to samo co magnez w mięśniach i wynik ten może być mylący.


Zmieniony przez - Bartosz667 w dniu 2023-07-09 13:10:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 128 Wiek 41 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2455
Dodam do tego że gdy problem pojawił się pierwszy raz to wcześniej brałem stack keratynowy, po tygodniu ścięło mnie z nóg całkowicie. Gdy raz po raz później kupowałem kreatynę to zauważałem że problem się pojawiał więc jest to jedna przyczyna choć problem pojawia się gdy jej nie biorę więc dalej dziwna sprawa. Druga sprawa to z obserwacji zauważyłem że że może mieć to coś wspólnego z napojami energetycznymi których piłem w tamtym okresie bardzo dużo, ostatnio także mam takie okresy w których potrafię wypijać po 2, 3 dziennie regularnie. Czy jest możliwość ze regularne picie napojów eklektycznych plus wysiłek fizyczny mogą doprowadzić do takiego stanu ? Obecnie od tygodnia odstawiłem wszystkie napoje poza wodą, od dziś odstawiam wszystkie witaminy (omega, d3, magnez, potas ) i czekam aż problem minie. Zastawiam się czy nie zrobić ponownych badan w jakimś szerszym zakresie aby szukać przyczyny, tylko jakie badania wykonać ? Naczytałem się o tarczycy, wadach sera i różnych cudach ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575919
Pozostaje diagnozować przyczyne u lekarzy, najlepiej położyć się na oddział odpowiedni.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 128 Wiek 41 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2455
Mam kilka pytań. Podejrzewam że może być coś z nerkami tzn. ich z byt mocnym obciążeniem

1. Jaki wpływ na nerki mają napoje energetyczne jak tiger, black itp Czy picie takich napojów w ilościach średnio 2 dziennie przez dłuższy czas połączony z wysiłkiem fizycznym przyczynić się do problemów z nerkami ?
2. Czy napoje typu pepsi max czy coca-cola zero także mogą mieć negatywny wpływ na nerki ?
3. Jeżeli mój problem wynika ze zbyt dużym obciążeniem nerek przez picie dużej ilości energetyków i cocacoli to jakie powinienem wykonać badania potwierdzającą moją teorię ?
4. Obecny nawrót tej nietypowej choroby zaobserwowałem (może być to przypadek lub nie) po tygodniu brania clomidu , czy on także mocno obciąża nerki (podobnie jak kreatyna po której mam podobne problemy) ?
5. Co takiego w zasadzie jest szkodliwego w napojach energetycznych, zwykłe połączenie kofeiny z cukrem a w napojach typu zero jak black zero cukier nie występuje, prawdopodobnie podobny efekt mogła by wywołać kawa ?
6. Obecnie od ponad tygodnia nie wypiłem żadnego energetyka żadnej coli, totalne zero kofeiny , stan lekko się poprawia ale jeszcze się troszkę trzyma, zastanawiam się ile organizm potrzebuje czasu aby się całkowicie oczyścić z tego ? Zakupiłem także elektrolity w tabletkach musujących i staram się pic duże ilości wody.




Zmieniony przez - Bartosz667 w dniu 2022-06-24 19:57:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3361 Napisanych postów 4359 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108241
Brzmi to jak rabdomioliza nawrqcajaca, trenujesz i to moze byc zwykly problem po intensywnym treningu, ale rozumiem ze to jest cos powazniejszego niz zwykly bol miesni po mocnym treningu. Masz to od 15 lat i miedzy tymi epizodami funkcjonujesz normalnie, poziom CK i parametry nerkowe tez sa normalne pomiedzy, wiec mysle ze dobrze myslisz ze to nie jest zadna powazna choroba metaboliczna, genetyczna czy neurologiczna, bo po 15 latach to juz byloby juz cos wiecej, tym bardziej ze eksploatujesz organizm bardziej niz przecietny Kowalski przez trening i suplementacje.
Warto byloby znalezc kumatego lekarza ktory by sie tym zainteresowal i podiagnozowal cie, sugeruje neurologa z wiekszego osrodka ktory specjalizuje sie w chorobach miesniowych. Nawracajace epizody rabdomiolizy moga byc spowodowane jakimis substancjami, szczegolnie kombinacja kilku rzeczy ktore sie nakladaja i wtedy masz te epizody, wiec dobrze ze analizujesz co pijesz i bierzesz bo to moze byc jakas przyczyna. Mozesz np moec jakis drobny genetyczny wariant na szlaku metabolicznym lipidow w miesniach, ktory predysponuje cie do rabdomiolizy w pewnych sytuacjach (np przy braniu pewnych lekow itd), nie jest to nic groznego normalnie, ale wlasnie wazna jest diagnoza by wiedziec po prostu czego unikac.
To tylko taki tip, tu trzeba przeanalizowac wiele rzeczy, wyniki innych badan, nie traktuj tego jako diagnoze z mojej steony, tylko wskazowke


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-06-25 10:47:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 128 Wiek 41 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2455
Jest dużo racji w tym co piszesz, już dawno temu czytałem na ten temat i większość się pokrywała. Zmyliło mnie jednak to że po pierwszym pobycie w szpitalu powiedziano mi że nic nie znaleźli, gdyby coś wspomnieli o tym to bym już inaczej pod to podszedł
Z opisu znalazłem także
"Objawem rabdomiolizy jest ciemny (jak słaba kawa) kolor moczu oraz silne bóle mięśniowe." Z tym moczem to pamiętam że jak kiedyś bóle wystąpiły dosyć mocne to właśnie w pierwszym dniu miałem bardzo ciemny mocz , teraz już to nie występuje choć objawy bólu są już dużo mniejsze.

Ciemny mocz wtedy o tyle mnie wystraszył bo w wieku 4 lat miałem krwiomocz , po bieganiu po podwórku "sikałem krwią " w szpitalu wtedy powiedziano że "on z tego wyrośnie" i nie znaleźli konkretnej przyczyny, jak sie okazało problem potem zniknął. Może to ma jednak jakiś związek i jest coś na rzeczy choć od tamtego czasu żadnego krwiomoczu już nie miałem.


Zmieniony przez - Bartosz667 w dniu 2022-06-25 11:06:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3361 Napisanych postów 4359 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108241
Byc moze ten krwiomocz w dziecinstwie to tez byla rabdomioliza jesli badanie moczu zrobiono tylko testem paskowym, przy rabdomioliziw ten test pokaze wynik dodatni dla krwi, ale pod mikroskopem nie ma krwinek, wiec wynik przy rabdomiolizie bedzie falszywie dodatni. Ale moze to byla rzeczywiscie krew, bo ktos sprawdzil mocz pod mikroskopem…
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3361 Napisanych postów 4359 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108241
Jak te wyniki CK masz na poziomie 4000-5000 podczas napadu (ale to trzeba byloby badac krew od 1 dnia by wiedziec) to nie jest to wynik bardzo wysoki i jak duzo pijesz plynow to mocz niekoniecznie bedzie bardzo ciemny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 128 Wiek 41 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2455
W dzieciństwie poza kolorem krwi nic nie czułem , żadnych bólów itp. Z tym kolorem to raz czy dwa razy zdarzyło mi się że był ciemny kolor, obecnie kolor jest normalny ale piję bardzo dużo wody. CK na poziomie 2000 i max 4500 to miałem jak zdarzyło mi się to pierwszy raz 15 lat temu a w zasadzie 17 bo to było latem 2005, ale wtedy ból był tak silny nie nie potrafiłem zrobić kroka tak mnie napieprzały uda. Obecnie jak mi się to zdarza od razu robię badanie ck i jest oko w okolicach 1000 a ból jest taki że chodzić mogę ale najgorsze jest schodzenie ze schodów jak zejdę na parter to już muszę stać bo nie idzie iść, odpocznę trochę i spoko już mogę chodzić. Dziś już w zasadzie jest ok , jakieś minimalne kucia czuje niekiedy ale to już jestem przewrażliwiony na tym punkcie.

W tym 2005 tydzień przed tym napadem zacząłem brać trec nitroboolon , może składniki które tam występują mi nie służą


Zmieniony przez - Bartosz667 w dniu 2022-06-25 11:25:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 128 Wiek 41 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2455
Teraz szukanie co może to powodować. Biorę wit d3 , omega 3, wapń potas magnez, ale to chyba nie od tego, może aakg ? d3 biorę od 8 miesięcy bo wyszedł mi wynik 3x niższy od minimalnego , ostatnio robiłem badanie to wyszło w normie ale dalej to suplementuje 10 000 co 3 dni , ciekawe co powoduje ze mam obniżoną bez suplementacji. Magnez potas itp wychodziły w normach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3361 Napisanych postów 4359 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108241
To musisz pomyslec co bierzesz albo co sie dzieje 1-2 dni przed wystapieniem tego, pewnie jest kilka rzeczy ktore naraz dzialaja i sie to pojawia. Te suple co bierzesz na stale same z siebie raczej nie wywoluja nic, bo masz dlugie okresy bez tych objawow a te suple bierzesz wtedy tez. Wit D to raczej bez zwiazku tu, akurat niskie poziomy mimo duzej suplementacji to nie taka rzadkosc, chociaz nie wiem napewno.
Zorientuj sie czy masz mozliwosc jakiejs konsultacji u specjalisty. Bo samemu ciezko ci bedzie to przeanalizowac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Interpretacja badan

Następny temat

Ból w odcinku lędźwiowym przez kontuzje czy złą technike?

WHEY premium