SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kickboxing

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
Hej. Zapisałam się na kickboxing, pierwsze zajęcia mam za tydzień. Jestem dziewczyną, 17lat, 160cm, 44kg. Myślicie że sobie poradzę? Będzie tam ok 30 chłopaków, jak nie znajdę koleżanki to jako dziewczyna będę sama. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać w domu? Chciałabym w przyszłości brać udział w zawodach, czy jest możliwe żebym w tym wieku co zaczynam osiągnęła taki poziom żeby mieć możliwość coś osiągnąć, zawody itd.? Jak mam się przygotować do treningu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
kozbyros
Po 1 nie odświeżaj tylu tematów bo bana wyłapiesz
Po 2 "Chcesz to ci mogę sam trening ułożyć, bo trochę już chodzę.. " - z tego co wiem trenujesz pół roku? W takim razie, nie wiem czy powinieneś komuś cokolwiek układać

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
Czemu miałabyś sobie nie poradzić ; ), sam fakt ,że sie na kb chcesz zapisać do grupy 30 chłopa będąc dziewczyną świadczy poniekąt o twojej odwadze :D, więc bedzie OK.
Co do ćwiczeń może nie przesadzaj na początek , pobiegaj żeby się do tych treningów przygotować a tak to fizyczne ćwiczenia pewnie w sekcji będziesz miała

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Pewnie, że sobie poradzisz Wystarczy, że się wkręcisz. Widziałem jak laski zamiatały nie raz napinaczy

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
Jeśli wcześniej nic nie ćwiczyłaś same treningi kb póki co Ci wystarczą. Zależy też ile ich będzie ale pewnie coś koło 3/4 to aktualnie Ci starczy potem powoli można zacząć dodawać. Na zawody każdy może jeździć w końcu amatorskie zawody. Do zawodowstwa już ciężka i długa droga jeśli o to Ci chodzi. A co do przygotowywania się do treningu po prostu idź na trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
Treningi 2 razy w tygodniu po 2 h. Nie ma podziału na grupy. W cene wliczone jest też karate raz w tygodniu, ale ja raczej nie będę chodziła, bo nie ciągnie mnie do tego..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
Można by w sumie dorzucić lekkie bieganie jak tylko 2 razy w tygodniu bo to trochę już mało. Akurat nie powinno kolidować z treningami. Z czasem po prostu by można zwiększyć intensywność. Ewentualnie jakiś trening siłowy ale na tym etapie to raczej niepotrzebne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Dwa treningi dobrze prowadzone na początek wystarczą. Bieganie dwa razy w tygodniu to również dobry pomysł tylko nie przesadzaj z tempem i dystansem, śpiesz się powoli. U mnie w klubie jest dziewczyna która zaczynała w wieku starszym od ciebie dwa lata temu wróciła z Ukrainy z tytułem mistrzowskim tak więc można.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 720
Tak jak poprzednicy, po prostu biegaj, to się najbardziej przydaje kiedy zaczynasz przygodę z kickboxingiem. Trochę szkoda, że nie macie podziału na grupy, na początku może być trudno się przyzwyczaić, ale dużo zależy od trenera.

I nie przejmuj się tym, że jesteś dziewczyną. Kiedy ja zaczynałam trenować, też byłam jedyna. Obecnie,oprócz mnie, chodzi jeszcze jedna dziewczyna, ale sparować i tak muszę z chłopakami i jakoś żyje, więc Ty też sobie poradzisz.
Jeśli chodzi o zawody amatorskie, to wiek nie ma większego znaczenia, liczy się determinacja i ciężka praca. Ale na razie o tym nie myśl, rób to dla przyjemności i staraj się być w tym dobra, reszta przyjdzie z czasem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
No szkoda, ale słyszałam że co raz przychodzą nowe osoby, a treningi są dobrze prowadzone.. No nic, pójdę, zobaczę jak jest to dopiero coś powiem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
A ja bym Ci polecił chodzić jeszcze na ten jeden trening karate, zawsze to jeden trening w tyg więcej a jeśli będzie to Oyama/kyokushin albo inny kontaktowy styl to też dużo wyniesiesz z tych treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 100
Ja w grupie mam 1 dziewczyne w twoim wieku i cwiczy z chlopakami wiec co ci przeszkadza?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strach w Walce.

Następny temat

Prośba o wytłumaczenie - Boks trening siłowy

WHEY premium