SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o wytłumaczenie - Boks trening siłowy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Witam, w tym temacie https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_boksie_&_elementy_siły_ciosu!-t149070.html są napisane ćwiczenia na zwiększenie siły ciosu, ale są one na małych obciążeniach. Czy wykonywanie wielu powtórzeń na małych ciężarach nie powoduje Hipertrofi sakroplazmatycznej (zaczerpnięte z tego tematu http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862) czyli wzrostu siły nie funkcjonalnej? W jak sposób zwiększona ilość tych włókien daje większą siłę ciosu? (proszę o proste wytłumaczenie)

- I czy jeśli będę robił te ćwiczenia 2 razy w tygodniu to wystarczy? I do tego 2 razy w tygodniu technika? No i oczywiście treningi na sekcji Bokserskiej 3 razy w tygodniu

- Czy ciosy sztangielkami do 1.5kg też poprawią siłę ciosu?

- Czy te ćwiczenia (w tym filmiku) nie będą przeszkadzały w tym treningu siłowym?


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1541
Skup się na technice i sile ciosu podczas tarczowania, bieg bokserski z małym obciążeniem do 2 kg ponieważ stawy wysiadają. Siła ciosu to nie tylko ręce ale również nogi, brzuch. Tayson ćwiczył siłę ciosu na worku. Ja gdy zaczynałem też skupiałem się na sile robiłem wszystkie ćwiczenia na sile jakie się dało przytyłem, spadła mi kondycja na której się nie skupiałem. Od jakiegoś czasu zacząłem ćwiczyć głownie kondycyjnie technikę i te ćwiczenia które daje trener np trening obwodowy gdzie są różne ćwiczenia na siłę ciosu kondycje szybkość. Na treningach daje z siebie 110% poza treningami biegam i tyle w zupełności wystarczy trener na pewno wie co robi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
No właśnie skupiam się na tej technice od miesiąca już, ale moja siła jest naprawdę beznadziejna, na sparingach było to widać wiele razy, obwody robię na treningu i chciałem coś innego porobić. Słyszałem to o Tysonie, za 2 miesiące będę miał worek. W sprawie kondycji to biegam 3 tygodniowo i 1-2 razy basen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1541
Siła przyjdzie z czasem na pewno nie tykaj się ciężarów rób różne ćwiczenia z piłką lekarską skakanka z obciążeniem ( naprawdę warto ) Możesz również pomyśleć nad rękawicami z obciążeniem to dość spory koszt ale podobno warto ćwiczyłem parę razy w takich na tarczach i worku to ręce strasznie wysiadają. http://www.dso.pl/dragon-rekawice-bokserskie-treningowe-obciazeniem-200686-p-4143.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
te ćwiczenia z filmiku to są ćwiczenia na wytrzymałość żeby ci ręce podczas walki nie opadały. Na ćwiczenie siły dynamicznej czyli siły ciosu są różne ćwiczenia np: uderzanie młotem w oponę. Co do siłowni siła statyczna daje też siłę dynamiczną i nie ma innej opcji. Czym więcej ważysz tym silniejszy cios. Możesz ćwiczyć tak i tak ale siłownia może Cię spowolnić i nie gwarantuje też silniejszego ciosu. Cios składa się z wielu mięśni nie tylko z ręki przede wszystkim z prawidłowej techniki a jak już chcesz dalej trenować to twoja dola. Na siłowni też możesz robić ćwiczenia na siłę ciosu/wytrzymałość. Możesz się pobawić w crossfity/ kompleksy sztangowe. Tam są głównie dynamiczne ćwiczenia więc i siła ciosu powinna się poprawić i kondycja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
A te ćwiczenia z małym obciążeniem są na siłę dynamiczną? (wykonywane szybko)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
"Czy ciosy sztangielkami do 1.5kg też poprawią siłę ciosu?"
Nie jestem pewien ale to raczej idzie na szybkość ciosu a nie na siłę. Są inne ćwiczenia z piłką lekarską itp na siłę ciosu ale również możesz pobawić się w kompleksy sztangowe to też dobrze pójdzie w siłę ciosu i wytrzymałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1541
"Czy ciosy sztangielkami do 1.5kg też poprawią siłę ciosu?" Te ciosy poprawiają wytrzymałość mięśni że będziesz bić na sparingu i nagle ręce odmówią posłuszeństwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Dobra to zamiast tych treningów siłowych to wstawię obwody.

Ale te ciosy sztangielkami miałem też na treningu, 1 min z ciężarkami 1 min bez (w obwodzie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
HiDude

Ale te ciosy sztangielkami miałem też na treningu, 1 min z ciężarkami 1 min bez (w obwodzie)


I co w związku z tym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
street_fighter
"Czy ciosy sztangielkami do 1.5kg też poprawią siłę ciosu?" Te ciosy poprawiają wytrzymałość mięśni że będziesz bić na sparingu i nagle ręce odmówią posłuszeństwa.


to w związku z tym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kickboxing

Następny temat

Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce

WHEY premium