SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kciuk na sztandze

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 209 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10373
..zauwazylem ostatnio na zdjeciach kulturystów jak cwicza np wyciskanie na klate czy sztangi zza karku ze nie obejmuja oni sztangi kciukiem i moje pytanie dotyczy na co to ma wplyw?? i czy to lepiej czy gorzej? z gory dzieki w wyszukiwarce nie moglem znalesc nic na ten temat ..pozdro

Inter Rulezz

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 423 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3730
Małpi chwyt wylgąda tak, ze sztange łapiesz wszystkimi placami tak samo. Czyli kciuk jest tak gdzie inne palce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 46
moze dlatego zeby bylo bezpieczniej, bo tak latwiej jest zrzucic sztange a jak masz kciuk to niechcacy mozesz przetrzymac i zrobic sobie krzywde...

Nie traktuj życia zbyt serio skoro i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 398 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6497
"Uchwyt średni(taki, by po opuszczeniu sztangi na klatkę ramiona tworzyły z przedramionami kąt prosty-kciuk dla bezpieczeństwa powinien obejmować sztangę-choć wielu bardziej doświadczonych kulturystów preferuje raczej tzw. ”małpi chwyt” (kciuk ponad gryfem)." źródło -http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.htm
"Nie ma lepszego ćwiczenia dla rozwijania ogólnego rozmiaru tricepsów. Jeśli stosujesz małpi chwyt sztangi (z kciukiem po tej samej stronie, co reszta palców dłoni) i rozstawisz dłonie na dostateczną od siebie odległość, niezbędną do uzyskania dynamicznej siły wyciskania, najbardziej angażujesz zewnętrzne głowy każdego z tricepsów. Ich obwód zwiększy się na całej długości, od barku aż do łokcia, i to tak bardzo, że ludzie pomyślą, iż coś tam ukrywasz. Przy okazji zobacz, jak to ćwiczenie podziałało na moje tricepsy." źródło -http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=172article.php?storyid=172

google

nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 164
Sam tak robie bo juz sie tak przyzwyczaiłem, jak dla mnie lepiej ale każdemu może inaczej pasować... ale chyba na zawodach na przykład wyciskaniu sztangi kciuk musi obejmowac sztange ?? ale nie jestem pewny.

"Bez tabletki nie ma sylwetki, bez zastrzyków nie ma wyników"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 398 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6497
w drugim linku zamiast gwiazdek kulturystyka.org
/pozdrawiam

nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16092
r a p i d s h a r e . d e
bez spacji

moderator na insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 398 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6497
gwiazdki

nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Jak dla mnie małpi chwyt jest bezsensu. Przy wyciskaniu na klatke dłonie wykręcają się do tyłu(troche nie naturalnie to wygląda). Lepiej zabespieczyć chwyt kciukiem.

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 423 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3730
Moim zdaniem bo pare razy próbowałem, wyciskanie na klatke lepiej robić normalnie ale wąsko na triceps bądz inne wyciskania na triceps lub prostowanie ramion na wyciągu lepiej robić je małpim chwytem. Jakoś triceps lepiej sie izoluje. Przynajmniej ja tak mam.


ps cięzko jest ale spróbójcie. Zróbcie se na tric wyciskanie wąsko podchwytem z małpim chwytem. Trzeba uważać ale jak wszystko poprawnie zrobicie głowa długa za***iście sie skopie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Stosuję małpi chwyt w niektórych ćwiczeniach, ze względu na wygodę wykonania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Zgodze się że wyciskanie wąsko lepiej zrobić małpim chwytem, bo wygodniej.
Tomot w jakich ćwiczeniach stosujesz ten że chwyt?

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy dobrze trenuje?

Następny temat

Głowy bicepsa i tricepsa

WHEY premium