SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jaki trening i dieta ?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2731

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 425
a oto mój dzienniczek :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
Hej, no to na dzień dobry tak:

-masz strasznie dużo nabiału w misce, ogranicz do 150g dziennie i wybieraj pełnotłusty i nieprzetworzony, białko dobijaj mięsem, jajami i warzywami strączkowymi,
-nie licz warzyw, ale jedz ich jak najwięcej. Co do ziemniaków to zazwyczaj nie jemy ich ani kukurydzy, ale Tobie redukcja pewnie nie będzie potrzebna, tylko rekompozycja, więc może mogą być,
-chleb tylko żytni razowy na zakwasie, trudno takie dostać w sklepie niestety. Możesz sama piec jeśli Ci się chce,
-sam owoc nie jest posiłkiem, ważne żeby w każdym posiłku było białko

Tyle mi się na razie rzuca w oczy. No i kalorii masz malutko Nie wiem, jaki dostaniesz rozkład, na razie dołóż więcej węglowodanów i białka, tak żeby wyszło przynajmniej 1800 kcal, bo wysoka jesteś.

Treningi na początek są tutaj:
https://www.sfd.pl/-t803543.html

albo z piłką jeśli nie masz dostępu do siłowni, to znajdziesz w regulaminie


No i nie czekaj bezczynnie, aż ktoś z moderatorów tu wpadnie. Czytaj jak najwięcej, poprawiaj jadłospis, ruszaj z ćwiczeniami, wrzucaj codzienne wypiski To są podstawy wspólne dla wszystkich. Im więcej się starasz, tym szybciej zobaczysz zmiany i w ogóle na plus.


Zmieniony przez - Esther w dniu 2012-05-27 14:21:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 924
Powtarza się tu jak mantra fraza "maks 150g nabiału dziennie" tylko nikt nie wie jakie są tego powody?

Lepiej żyć 1 dzień jak tygrys niż 100 dni jak owca!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Sporo o powodach ograniczenia nabiału znajdziesz w dziennikach oraz artykułach zawartych w tym dziale.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 425
jeśli chodzi o ćwiczenia, to nigdy nie byłam bezczynna. Regularnie chodzę na siłownie. Z tym że nie zakładałam żadnego planu. ale robię i "górę" i "dół", tyle że na maszynach od 2 lat, tyle że nieregularnie.
swego czasu nawet widziałam jakiej efekty ale np, przerwa świąteczna przeciągnęła się na 3miesiące, i potem znowu powrót do formy

A co sądzicie o zajęciach typu ABT, lub ze sztangami? Lubię taką aktywność, bardziej czuję zmęczenie niż po siłowych.

Dzieki za odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Jeżeli czujesz się bardziej zmęczona po ABT niż po siłowym, to znaczy, że się na siłce obijałaś troszku
Jeżeli masz doświadczenie z wolnymi cieżarami, to weź trening siłowy Obliques. Żeby mieć efekty musisz przykładać się do techniki i progresowania z obciążeniem.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 425
robiłam po 4 serie po 12 powtórzeń, tak żeby ostatnie powtórzenia sprawiały mi "ból", żebym czuła wysiłek. Może mniej powtórzeń a większe obciążenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 425
a z obijaniem się to niestety prawda, Łatwiej jest mi ćwiczyć będąc mobilizowanym przez instruktora podczas zajęć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 425
jestem po pierwszym treningu dla początkujących. I jestem b. zadowolona, zmęczyłam się ostro. Trochę go zmodyfikowałam. Wszystkie ćwiczenia oprócz -6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne)- wykonywałam na maszynach. Zrobiłam 3 obwody po 15 powtórzeń... obciążenia wyglądały m.w. tak :
1. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej -18kg- X15

2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej -11kg- x15

3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem

4. Wyciskanie sztangielek siedząc -4,5kg-x15

5. Prostowanie tułowia na ławeczce

6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne) -4 i 5kg na
łapkę- x30(po 15)

7. Prostowanie ramion na wyciągu -20kg-x15

8. Prostowanie nóg siedząc -20kg x15

9. Uginanie nóg leżąc -18kg x15

10. Przywodziciele na ginekologu -20kg x 15

11. Odwodziciele j.w. -25kg x 15

12. Wspiecia na palce siedząc -25kg x 15

Nogi i górę podzieliłam na oddzielne obwody, tj. Najpierw 3 obwody na górne partie, potem 3 na nogi. Oczywiście rozgrzewka i rozciąganko przed po...Miedzy poszczególnymi obwodami starałam się zwiększać nieznacznie obciążenia w każdym ćwiczeniu.
Co myślicie o takim treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 425
wrzucam zrzut z dziennika... zastanawiam się jakie proporcje zachować między białkiem, tłuszczami a ww. ile powinnam dostarczać ich dziennie
No i czekam cierpliwie na komentarze... tak tu pusto na razie , ale nic,na razie dzielnie ćwiczę :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowy

Następny temat

wąska klatka piersiowa

WHEY premium