SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak urosnąć więcej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadzam się z macieej, jak ktoś wcześnie dojrzewa to i szybciej rośnie. Podobno rośnie się ddo 21 roku życia, ale myśle, że tak było kiedyś. Wszystko, zależy od światła, ponieważ to przysadka reguluje procesami dojrzewania, a jak wiadomo teraz mamy oświetlenie różnego rodzaju więc jest to troche przyspieszone. Poza tym wszelkie ćwiczenia typu, przysiady ze sztangą, powodują kompresję kręgów i spadek wzrostu.

"Powinna istnieć szkoła goryczy. Ludziom potrzeba ciężkich chwil i ucisku, aby nabrali tężyzny psychicznej"

Frank Herbert "Diuna"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Przysiady ze sztangą ale chyba ze z maksymalnym ciezarem moga wplywac ujemnie na wzrost! A ja wyraznie napisalem ze ciezar musi byc umiarkowany! To zostało udowodnione chłopie! Poczytaj a sie przkonasz!

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tomin ja zanm recepte na wzrost. Wystarczy grac w kosza ( jednak niestety trzeba pograc przez jakies dwa lata) chodzic na silonie (robic cwiczenia na nogi raz w tygodniu tak lekko najwazniejsze to zeby byly zakwasy polecilbym przysiady 2X15 maly ciezar) do tego codzennie sie rozciagac (gdzies tak 30min i do tego pozniej powis sobie na drazku z 5min) A najlepiej to zebys zapisal sie na jakis sport bieganie,kosz cos zawiazane z bieganiem . Jak sie zapiszesz to pewnie pojedzesz na wakacje na oboz sportowy a tam daje ci 100% ze urosiniesz . Ja uroslem od tamtych wakcji do tych jakies 6cm i dalej rosne , najwazneijsze to ze przedemna oboz juz niedlugo napewno cos da :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nawet nie przeczytałem twojego posta i moja wypowiedź nie była, na niego odpowiedzią. Tylko wyraziłem swoją opinię, nie musisz krzyczeć (no chyba, że tak lubisz). Poza tym znam kilku kolesi, którzy bawią się w to dosyć długo i sami to przyznają z własnego doświadczenia.

"Powinna istnieć szkoła goryczy. Ludziom potrzeba ciężkich chwil i ucisku, aby nabrali tężyzny psychicznej"

Frank Herbert "Diuna"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To był txt do Danone oczywiście

"Powinna istnieć szkoła goryczy. Ludziom potrzeba ciężkich chwil i ucisku, aby nabrali tężyzny psychicznej"

Frank Herbert "Diuna"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Widzisz tam gdzieś krzyk????

A ja wyraziłem nie własną opinię tylko opinię Pawła Filleborna(jeśli wiesz kto to) opartą na badaniach na które się powoływał.
Po części jest to również moja opinia bo uważam że w moim przypadku też mi to pomogło.

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak! Używając wykrzykników w pewnym sensie krzyczysz, ale nie denerwuj się już widzę, że Ci to nie służy. Kto to jest Paweł Filebron wiem lepiej niż ty. I widzisz Stary, mojego zdanie nie zmienię, uważam, że przysiady ze sztangą przy dużych obciążeniach powodują kompresję kręgów po długotrwałych, częstych ćwiczeniach, a tym samym zmniejszenie wzrostu. Widzisz między kręgami są takie twory nazywane dyskami, które zbudowane są z chrząstek i to one ulegają pomniejszeniu. Biorąc pod uwagę, że jest ich kilkadziesiąt to może zebrać się te 2-3 cm. Nie twierdzę, że stanie się to po roku, czy dwóch. Ale po kilku latach, nawet przy ćwiczeniach, które angażują nie tylko max. ciężary. I nie twierdzę też, że przy ciężarach umiarkowanych i dobrej technice nastąpi powyższe. Dodatkowo ćwiczenie to jest kontuzjogenne, ponieważ: po pierwsze używasz wolnego ciężaru, po drugie pozycja ciała może ulec destabilizacji, co może zaowocować uszkodzeniami w obrębie oddcinka lędźwiowego kręgosłupa.

"Powinna istnieć szkoła goryczy. Ludziom potrzeba ciężkich chwil i ucisku, aby nabrali tężyzny psychicznej"

Frank Herbert "Diuna"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
A co to ma do rzeczy czy jest kontuzjogenne czy nie? Piszesz aby pisac?

Przeczytaj uwaznie to co napisalem.Z maksymalnym obciazeniem to sie zgodze ze moze zmniejszyc ale z umiarkowanym moze pomoc!!!(chociaz od kazdej reguly wystepuja wyjatki)

Nie chce mi sie juz szukac w ktorej to Kulturystyce Filleborn sie wypowiadal!

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra, skończmy już te głupie kłótnie. Poczęści mam rację, tak jak i ty, nawet się zgadzamy. A teraz z innej beczki w ostatniej Kulturystyce znalazłem takie stwierdzenie a propos większego wzrostu: "...Grimek zasłynąl przede wszystkim taką umiejętnością rozciągania własnej sylwetki, która po kilku latach, aż zyskała 10 cm(...)jego treningi polegały przede wszystkim na "poddnoszeniu" ciężarów w pozycji zawieszenia się na drążku do góry nogami..." - trzeba przyznać, że koleś był pomysłowy.

"Powinna istnieć szkoła goryczy. Ludziom potrzeba ciężkich chwil i ucisku, aby nabrali tężyzny psychicznej"

Frank Herbert "Diuna"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Wystarczy grac w kosza" - możesz mi wyjaśnić co ma granie w kosza do wrostu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka raz w tygodniu -

Następny temat

Ćwiczenia na brzuch ??

WHEY premium